[MOC] Zamek Marchenburg

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

[MOC] Zamek Marchenburg

#1 Post autor: tobiasz »

Witam, przedstawiam moją najnowszą pracę - zamek Marchenburg. Zamek jest trochę wzorowany na zamku Eltz w Niemczech, który jest moim ulubionym zamkiem i który zawsze chciałem zbudować z klocków. Jak pojawiły się te elementy wież z zestawów z Harrym Potterem to od razu wpadłem na pomysł, że je wykorzystam. Zamek jest rozkładany i posiada wnętrze. Bardzo długo go budowałem, już nawet miałem rozebrać niedokończony, ale że zbliżał się Colossal Castle Contest to postanowiłem dokończyć budowę, ale trochę zabrakło czasu i jest jak jest. Zdjęcia też takie sobie wyszły, ale nie mam do tego cierpliwości.
[edit: dodałem zdjęcie bramy wjazdowej]

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-01-13, 15:55 przez tobiasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

Poza tym, że się rozkłada, to jest jakaś brama prowadząca do środka?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

tobiasz pisze:Zamek jest trochę wzorowany na zamku Eltz w Niemczech
No tak troszeczkę. Bardziej o "charakter" budowli chodzi zapewne..
glaz_pimpur pisze:jest jakaś brama prowadząca do środka?
Wygląda na to, że nie. I w sumie szkoda.

A ode mnie:

Bardzo mi się podoba. Bryła jest super. Czerwone wstawki mega. Fajne "zaznaczenie" skał u nasady. Ciekawe wnętrza. Ogólnie na duży plus (i jakaś solidna ocena przed plusem :))
Minus to zdjęcia, ale to wiesz (przy czym nie do końca mogę marudzić w tej kwestii, bo sam jestem odnośnie zdjęć "as wywiadu brytyjskiego" :)).

EDIT:

Zauważyłeś, że lubisz wstawiać w pracach położone "y" w strukturę ścian? :)
Ostatnio zmieniony 2021-01-11, 00:59 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#4 Post autor: tobiasz »

glaz_pimpur pisze:Poza tym, że się rozkłada, to jest jakaś brama prowadząca do środka?
Szygalew pisze:Wygląda na to, że nie. I w sumie szkoda.
Jest brama tam z prawej strony z boku tylko zdjęcia nie zrobiłem;)
Zdjęcia dla mnie to ciężka sprawa jest. Nie mam miejsca za bardzo żeby tło było w miarę jednolite a obróbka w programach jakoś mi nie wychodzi. Musze jakiś brystol duży kupić czy coś. I tak musiałem zdjąć z biurka do zdjęcia monitor, głośniki, kable poodłączać. Zamek nie jest repliką zamku Eltz tylko trochę się na nim wzorowałem głównie jeśli chodzi o wieżyczki no i mur pruski.
Dzięki za wszystkie komentarze.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#5 Post autor: romkoo »

Widaæ inspiracjê w zamkiem Eltz. Budowla masywna, trochê nawet zbyt masywna, te wysokie mury przyt³aczaj± niestety resztê pracy i rzeczywi¶cie brakowa³o mi bramy, jako¶ tak bez niej wygl±da to na niedokoñczone.
Fajnie, ¿e zadba³e¶ o wnêtrze, nadaje to bawialno¶ci :)

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#6 Post autor: tobiasz »

romkoo pisze:rzeczywiście brakowało mi bramy, jakoś tak bez niej wygląda to na niedokończone
Później może spróbuję dodać jeszcze zdjęcie jak to wygląda z bramą

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Rysiek »

Ładnie to wyszło, tak z jednej strony trochę bajkowo, a z drugiej widać na czym się wzorowałeś. Podoba mi się, że cała praca jest taka strzelista :)

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#8 Post autor: tobiasz »

Rysiek pisze:Ładnie to wyszło, tak z jednej strony trochę bajkowo, a z drugiej widać na czym się wzorowałeś.
Dzięki, ogólnie bardzo długo to budowałem potem stało niedokończone a później przypomniałem sobie o CCC i tak na szybko skończyłem, i trochę niedopracowane wyszło ostatecznie.

ODPOWIEDZ