separator.

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
i'm_grooted
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-31, 21:06

separator.

#1 Post autor: i'm_grooted »

Hey. Przychodze do Was w sprawie separatorów.
Czy wiecie w jakich kolorach oprócz zielonego i szarego występował separator "6007"? Na BL są dwie oferty po 200pare euro za czerwony, ale sam BL nie podaje w których zestawach był ten kolor separatora. Można za to sprawdzić w których był szary albo zielony. Czy ten czerwony to jakiś fake? Dodatkowo na różnych grupach Lego na FB niektórzy chwalą się tez innymi kolorami tego separatora, jak zółty czy niebieski (z logo Lego... no chyba że to np bardzo dobry druk 3D).
Kontaktowałem się nawet z PL Serwisem Lego z tym pytaniem, ale nie byli w stanie oficjalnie potwierdzić czy występował separator w tym kolorze. Polecili za to m.in wasze forum żeby zapytać :) Poinformowali mnie że separatory występowały do tej pory w kolorach ciemno zielony, jasno pomarańczowy, jasny niebiesko zielony, czarny i ciemno szary.

Pozdrowionka i dzięki z góry za każde info ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: separator.

#2 Post autor: Bricksley »

Czerwony kolor to na 99% próba z formy. Ze względu na właściwości czerwonego barwnika przez długie lata prototypy/próby formy wtryskarki były wykonywane z czerwonego tworzywa. A to jak przedostały się poza fabrykę to inna rzecz, da się spotkać np. czerwone tory kolejowe 9V, duszka który był tylko fluorescencyjny i wiele innych, stąd też oryginalna cena :)

Co do innych kolorów starego separatora to niestety tu nie pomogę, ale pewnie zaraz ktoś znajdzie się z odpowiedzią :)
Pozdrawiam :)

i'm_grooted
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-31, 21:06

Re: separator.

#3 Post autor: i'm_grooted »

No własnie podobne info przeczytałem niedawno na jedenj z grup lego na FB. Ktoś mówił tam że ten czerwony to jest "prototyp". Czyli jakąś tam wartośc kolekcjonerska może ten czerwony separator mieć :)
Tak czy siak dziękuje za rozjaśnienie mi troche tematu.

pozdrowionka

ODPOWIEDZ