[MOC] ET22-854 PKP Cargo

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#16 Post autor: eric trax »

legosamigos pisze:Myślę, że mogłeś zakryć te study, którymś z tile`i :)
Absolutnie. To zdecydowanie bardziej powiększyło by optycznie tego studa. Teraz praktycznie nie zwraca się na niego uwagi. Choć fakt, lego produkuje masę nowych elementów i brak wedge tile przez tyle czasu to kpina.
Ostatnio zmieniony 2021-03-03, 07:28 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Skylark90 »

Mamy luty, a konkurs na MOC roku ma już faworyta... Gratulacje jeszcze raz, tak jak napisałem na Fb - widzę super model pociągu z Lego, od razu myslę - "Pierwsze wąsy polskiego AFOL-stwa". I nie byłbym sobą, jakby nie zaczął myśleć, jak by tu niektóre elementy w technicu wyglądały, np. podnoszone i opuszczane pantografy (na małym siłowniku) czy LED-y w światłach ;]

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Mateusz92 »

eric trax pisze:
legosamigos pisze:Myślę, że mogłeś zakryć te study, którymś z tile`i :)
Absolutnie. To zdecydowanie bardziej powiększyło by optycznie tego studa. Teraz praktycznie nie zwraca się na niego uwagi.
Dokładnie.

Skylark90
Dzięki. O jakiś bajerach typu podnoszone pantografy już też myślałem, nawet jakiś tam zalążek pomysłu jest jak to zrobić. :)
Ostatnio zmieniony 2021-03-06, 22:36 przez Mateusz92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#19 Post autor: Bricksley »

I ja też znalazłbym na niego miejsce na półce :) Na które zdjęcie się nie spojrzy tam wszystko pasuje :)
Pozdrawiam :)

OscarP
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-11, 02:20
Lokalizacja: Łowicz
brickshelf: OscarP

 

#20 Post autor: OscarP »

Ta lokomotywa nigdy tak pięknie nie wyglądała nawet gdy prosto z fabryki wyjechała i to jest minus tego modelu-jest przekoloryzowany:)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Skylark90 »

Mateusz92 pisze:Skylark90
Dzięki. O jakiś bajerach typu podnoszone pantografy już też myślałem, nawet jakiś tam zalążek pomysłu jest jak to zrobić. :)
Najlepiej! <3 Czekam na efekty :D
OscarP pisze:Ta lokomotywa nigdy tak pięknie nie wyglądała nawet gdy prosto z fabryki wyjechała i to jest minus tego modelu-jest przekoloryzowany:)
Magia klocków :D Btw ciekawe czy Fiat Multipla / Nissan Juke z Lego wyglądałby lepiej niż oryginał
Ostatnio zmieniony 2021-03-10, 08:02 przez Skylark90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#22 Post autor: Kubrick »

Skylark90 pisze:ciekawe czy Fiat Multipla / Nissan Juke
Wygooglałem jakieś MOCe i wyglądaja nieźle ;) Ba, nawet Pontiac Aztec jest jeszcze lepszy od oryginału :)
OscarP pisze:Ta lokomotywa nigdy tak pięknie nie wyglądała nawet gdy prosto z fabryki wyjechała
I tu się zgadzam. "Ubrudzenie" dachu starym i nowym szarym, jakieś zacieki na bokach i byłby realistyczny efekt.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: Mateusz92 »

Jeszcze raz dzięki za komentarze. Co do ubrudzenia to na zdjęciach lokomotywa wyszła być może za bardzo cukierkowa, natomiast zawsze mogę powiedzieć, że jest to wersja świeżo po naprawie rewizyjne P5. :) Ale tak na serio to jakieś pierwsze próby odnośnie brudu już robiłem przy pierwszej wersji ST44 w niebieskim malowaniu i wyszło to tak średnio. Co prawda nie rezygnuję z tematu, ale przy tej skali ciężko uzyskać naprawdę dobry efekt zabrudzeń bez "kratki i schodków". W przypadku wagonów działa to znacznie lepiej i prawdę mówiąc moje węglarki mają aktualnie tyle rdzy, iż nie powinny być dopuszczone do ruchu. :D

ODPOWIEDZ