[MOC] Świątynia Manglegongsa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Świątynia Manglegongsa

#1 Post autor: Jellyeater »

Najnowsza praca. Prawie rok budowanie. Jak zbudowałem Ostatniego Mnicha, od razu wiedziałem, że będę chciał wykorzystać świątynkę stamtąd. Odświeżyłem jej dach, dobudowałem brakujące ściany, a potem pojawił się zonk, co z nią zrobić.

Myślałem, by zrobić zwykły klasztor na równinie. Ale wielkość tego byłaby zatrważająca, bo przynajmniej 4x4 BP. Chciałem by praca była w jakiś sposób mobilna. Wymyśliłem by zbudować górę, która będzie stanowiła naturalną ochronę. Potem poszło już, że tak powiem z górki. Praca ma łącznie 2x3 BP i dzieli się w połowie. Powinna wejść do pudeł 50x50 cm.

Niewybujała roślinność i tak zjadała mi wszystkie bambusy jakie mam. Góra zjadała wszystkie BURPY. Sekwoja zużyła połowę kolców.

Generalnie praca wyszła mała jeżeli chodzi o realistyczne budowle, a i tak za wielka by jakoś sensownie ją pokazać. Liczę, że zdjęcia ukazują chociaż część jej uroku.

Gdzie dokładnie jest sam klasztor, nie wiem. Patrzyłem na różne zdjęcia. Ale możemy sobie wyobrazić, że to Korea Południowa. Po co tam zmierza Johny Thunder? Nie mam pojęcia. Ale mina Mistrza, nie wróży im łatwej przeprawy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

No po pierwszym zdjęciu złapałem niezłego zonka. Myślałem, że to lekka relaksacyjna praca a tu taki grzmot :D

Pierwsza rzecz to mega mi się podoba jak ta skała jest ukształtowana i "zaokrąglona". Masz może zdjęcia jak to jest pospinane w środku?

Druga rzecz pierwszy budynek jest świetnie wpasowany w tą skałę, bardzo naturalnie to wygląda. Ten drewniany balkon zasługuje na osobną nagrodę :D

Trzecia rzecz bardzo klimatyczny i realistyczny budynek na samej górze. Tak mi robi to zestawienie kolorów, że szok.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: DonBolano »

eric trax pisze:Masz może zdjęcia jak to jest pospinane w środku?
Też się nad tym zacząłem zastanawiać, jak zobaczyłem zdjęcia.

Wygląda bardzo okazale! Gratulacje!
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#4 Post autor: meler »

Konieczne do obejrzenia na żywo. Na pierwszy rzut oka praca wydaje się być kompaktowa, ale wtedy przypominam sobie zdjęcia drzewa i mam wyobrażenie ile to zajmuje w rzeczywistości... Oczywiście bardzo mi się podoba, skałki i budynki w nie wkomponowane, co już zauważyli przedmówcy. Jedyne co sugerowałbym zmienić to typ drzewa we wstępie opowieści - sekwoje nie rosną w Korei. Może świerk byłby odpowiedniejszy? ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Dziękuję za miłe słowa.

Podstawą konstrukcji są dwie belki w kształcie litery T wsparte na kolumnach. Do tego przyczepione są skały, które są połączone zawiasami.

Obrazek

@meller miał być świerk, wyszło coś bardziej jak sekwoja. ;-)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Rysiek »

Piękna, monumentalna praca. Świetne skały i roślinność. Do tego także bardzo dobre zdjęcia. Kawał dobrej roboty, brawo :)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Szygalew »

.. Bo w ogóle ci mnisi to niezłe cwaniaki, lokowali się w najpiękniejszych miejscach.. Mógłbym tam sobie mieszkać i budować z klocków.. :)

Praca musi pięknie wyglądać na żywo. Najbardziej podoba mi się brązowy "balkon" oraz świerkoja, no i sama skała, właśnie jej zaokrąglenie - taka jej sprytna "wiaderkowatość".. (wyższej części, rzecz jasna).
Ostatnio zmieniony 2021-06-16, 07:40 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ