Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project
Autor Wiadomość
Mateusz92 

Wpisy: 412
Wysłany: 2021-03-18, 17:40   [MOC] PZM-05 Strażnik - 1920+ Collab Project

Mam nadzieję, że jeszcze nie znudziły wam się te pokraczne mechy. ;)

PZM-05 "Strażnik"
Na początek kilka słów wstępu odnośnie nazwy. Zasadniczo mech ten na grafikach Jakuba Różalskiego się rozrasta i ostatecznie z PZM-05 staję się PZM-09 "Mocny" którego zbudował Romkoo, w grze natomiast mech ten (również pod względem wielkości) występuje jako PZM-09 "Strażnik". Jest tu małe zawirowanie i ostatecznie zdecydowałem się zmiksować nazwy żeby nie powielać nr mecha Romkoo.

Jeśli chodzi zaś o samego moca to oczywiście można go rozbić na 2 składniki: mech i podstawka. W przypadku mecha na samym początku planowałem o wiele większego Tura, ale po analizie jak duże nakłady czasu, pracy i klocków musiałbym poświęcić postanowiłem zrobić coś mniejszego. Ostatecznie wybrałem "Strażnika" między innymi dlatego, że po zbudowaniu cysterny miałem od razu koncept ma budowę puszki. Drugi składnik to oczywiście nieregularna podstawka. Była to dla mnie nowość i muszę przyznać, że całkiem przyjemnie i przede wszystkim sprawnie się ją budowało. Całości dopełniają figurki i na początku mieli być tylko 2 żołnierze lecz po przytoczonej grafice chłopacy (szczególnie Jaskier) namówili mnie na dodanie Anny Kos i niedźwiedzia Wojtka czyli dwójki bohaterów z gry Iron Harvest.

Z opisu to chyba tyle. Zapraszam do oglądanie zdjęć i komentowania. Mam nadzieję, że będzie się podobać i nie zaniżam poziomu reszty collabu. ;)

PZM-05 Straznik (1) by Mateusz Waldowski, on Flickr

PZM-05 Straznik (2) by Mateusz Waldowski, on Flickr

PZM-05 Straznik (3) by Mateusz Waldowski, on Flickr

PZM-05 Straznik (4) by Mateusz Waldowski, on Flickr

PZM-05 Straznik (5) by Mateusz Waldowski, on Flickr

I na koniec jeszcze grafika z której czerpałem inspiracje:

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2350
Wysłany: 2021-03-19, 05:49   

Bardzo ładna kompozycja pracy i świetny mech. Idealnie oddałeś klimat pracy, a w sumie wygląda to nawet lepiej niż na obrazie.

Fuku 

Wpisy: 580
Wysłany: 2021-03-19, 13:47   

https://www.bricklink.com...Round%5D#T=S&O={%22iconly%22:0}

Taki tylko 4 x 4 i cienoszary by tu pasował idealnie, ale to tylko pobożne życzenia. Świetna praca, ustawienie tego mecha w taki "cięzki" sposób robi robotę

Mateusz92 

Wysłany: 2021-03-19, 22:11   

Jellyeater, Fuku Dzięki, cieszę się, że praca się podoba.

lechkulina 

Wpisy: 99
Wysłany: 2021-03-20, 01:33   

Mateusz, chyba ze wszystkich projektów tych maszyn pana Różalskiego ten najbardziej mi się podoba, a dzięki temu, że bardzo dobrze go oddałeś całość bardzo mi się podoba. Ot okrągła puszka z nogami, ale właśnie dzięki takiej względnej prostocie bryły bardzo naturalnie wpasowuje się w technologię lat 20.

Jeżeli chodzi o pracę to moim zdaniem jak najbardziej jest spójna z całym callabem i tak samo jak w poprzednich pracach teren i roślinność wyszły bardzo naturalnie.

Dobra robota :)

Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony przez lechkulina 2021-03-20, 01:35, w całości zmieniany 3 razy  

Mateusz92 

Wysłany: 2021-03-20, 14:45   

Dzięki Lech!

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu