[MOC] Ursa Major

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[MOC] Ursa Major

#1 Post autor: Johan »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oto drobny mocyk który popełniłem na konkurs OUT OF THIS WORLD na Ideas. Chciałem tu w minimalistycznej formie (narzuconej przez ograniczenie ilości klocków: między 150 a 250) nawiązać do klasyki science fiction, wzbudzić może trochę nostalgii za erą kiedy podbój obcych światów wydawał się być na wyciągnięcie ręki...

Jestem całkiem zadowolony z efektu, szczególnie że praca zakwalifikowała się do finału konkursu. Jeśli wam również się podoba, możecie zagłosować na nią (lub na którąś inną, poziom prac konkurencji jest moim zdaniem całkiem wysoki) pod tym linkiem:
https://ideas.lego.com/challenges/3a0cb2a7-395f-400c-8e0b-c3428041a8fe?challenge_phase=7c06daf0-7ee3-47e3-8346-051b5641bcd9&query=&sort=top

Zapraszam do komentowania :)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Johan pisze:Jestem całkiem zadowolony z efektu, szczególnie że praca zakwalifikowała się do finału konkursu.
Nic dziwnego, bo praca jest świetna! Takie małe coś, a bardzo cieszy. Zdjęcie przy książkach fajne - wygląda to jakby było książką. :)

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#3 Post autor: JAREMA. »

Podoba mi się minimalizm i oddanie kolorów, świetny model.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

JAREMA. pisze:Podoba mi się minimalizm i oddanie kolorów, świetny model.
+1

Rakieta za dwóch klocków, kradnie me serce. Cudo! :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

Powiem tak: to naprawdę wygląda jak okładka jakiejś książki lub plakat - widać w tym rękę i oko dobrego grafika.
Wysmakowane, estetyczne i artystyczne.

Jeśli będzie powstawał kalendarz - to pozycja obowiązkowa. Najlepiej na okładkę.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#6 Post autor: Johan »

Cieszę się, że widać podobieństwo do okładki książki czy plakatu, bo klasyczne grafiki SF (powiedzmy, z okolic lat 70-tych) stanowiły moją pierwotną inspirację :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: syzygy »

Mignęło mi na FB wrzucone przez Ideas... a to ktoś z Polski - gratuluję :)
Praca jest świetna, ten łuk dymu, Wielki Wóz, cała kompozycja - to już jest taki "art" ;)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Fuku »

Gratki 3 miejsca (choć uważam, że powinno być wyżej) ale jest sukces, cieszę się że mogłem się przyczynić. Btw coś jest nie tak z 13 miejscem, ma ponad 2k głosów, chyba jakiś błąd

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#9 Post autor: Johan »

Dzięki!
Ja się bardzo cieszę z trzeciego miejsca, choć wiadomo że mieć wydany zestaw to byłoby coś ;)

Przy trzynastym miejscu 2116 to nick autora, może na to spojrzałeś?

A poza tym, przygotowałem instrukcje do modelu, dostępne na stronie WAWLUGu:
LINK DO INSTRUKCJI

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Szygalew »

Gratulacje!
I dzięki za instrukcję. :)

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#11 Post autor: Miguel »

Ooo to praca z Polski. Widziałem właśnie wyniki konkursu i zastanawiałem się dlaczego tylko 3 miejsce skoro to takie śliczne, minimalistyczne i w ogóle wow. Jakby to był zestaw to bym na pewno kupił. A tak, trzeba będzie sobie samemu złożyć :)
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Valiaur
Posty: 39
Rejestracja: 2014-11-02, 21:25
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Valiaur »

Rewelacja. Przejscia miedzy kolorami wygladaja przepieknie.
Najgorsze w tej pracy jest to ze tez chce to miec na polce!
Udalo mi sie jednak znalezc juz wszystkie czesci do budowy rakiety wiec teraz powinno pojsc z gorki XD

Mysle zeby zamiast bialych klow na gwiazdy dac bar 4L swiecacy w ciemnosci pokrojony na 7 krotkich segmentow.

Nie myslales zeby wrzucic ta prace na LEGO IDEAS? Mysle ze mialaby by szanse na liczne poparcie.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#13 Post autor: Johan »

Valiaur pisze:Mysle zeby zamiast bialych klow na gwiazdy dac bar 4L swiecacy w ciemnosci pokrojony na 7 krotkich segmentow.

Nie myslales zeby wrzucic ta prace na LEGO IDEAS? Mysle ze mialaby by szanse na liczne poparcie.
Ciekaw jestem jak wyjdzie z tym świeceniem w ciemności, jak złożysz to podziel się efektem :)

Jako że praca brała już udział w konkursie na Ideas, to, wedle mojego rozumienia ich zasad, już nie mogę jej zgłosić jako osobnego projektu. Natomiast powoli ruszam z przygotowaniem czegoś nowego w tym stylu z myślą o być może zgłoszeniu :)

Valiaur
Posty: 39
Rejestracja: 2014-11-02, 21:25
Lokalizacja: Londyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Valiaur »

W koncu doszly swiecace elementy i skonczylem budowe.
Budowalem nie z instrukcji wiec wyszlo mi to troche gorzej, musze porawic chmury spalin bo sa odrobine dziurawe. "Gwiazdki" swieca na zielono wiec dziwnie wygladaja w ciemnosci, ale ogolnie to jest super efekt w stosunku do ilosci uzytych klockow. Swietnie to wyglada na polce :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#15 Post autor: Johan »

Fajnie że udało Ci się to złożyć :)
Ciekawie wygląda to świecenie, ale chyba jednak zielone mi nie pasuje na gwiazdy. Ale przynajmniej pocięty bar pozwolił Ci uniknąć używania pralek i zastąpić je po prostu brickami ze studem, więc masz jednolicie płaską powierzchnię.
Dzięki za pokazanie zdjęć!

ODPOWIEDZ