[MOC] Samotność w próżni...

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Samotność w próżni...

#1 Post autor: BHs »

„W stanie nieważkości nie ma poziomu ani pionu. Kierunki są takie, jakie sobie wyobrazimy.”
(Gra Endera)

Obrazek

Z ciekawszych rzeczy – kolor żółty światła osiągnięty przez stare 6x8 plate’y trans-yellow. Czerwień to standardowy light brick. Wykorzystałem także światłowody do umieszczenia figurki i części jego kosmicznej odzieży. Są przeźroczyste, na tyle elastyczne aby nadać pewien kąt figurce, ale wystarczająco sztywne aby ją utrzymać.

Obrazek
Zbliżenie, może z lepszym światłem.

Gdzieniegdzie mogą pojawić się stare naklejki z czasów postapokaliptycznego Kombinatu.
Cytat na początku ma znaczenie w kontekście wymiarów podstawy pracy - mieści się w 16x16 podstawy. Jedno podstawa niekoniecznie musi być podłogą ;).

Pierwotnie myślałem o nadaniu scence motywu „Samotność Michaela Collinsa w module dowodzenia Apollo 11”, ale fryz rozbitka nijak by pasował do wymuskanych standardów NASA. Ani przestrzeń kabiny.
Dlatego praca zostanie bardziej w klimatach Pasiarzy uniwersum Expanse’a :).
Oyedeng.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Wow.
Ty to masz pomysły :) Patrząc na pierwsze zdjęcie zastanawiałem się "jakim cudem osiągnął tę nieważkość?". Dopiero na drugim spojrzałem tak, jak należy :)

Przestrzeni trochę za dużo, jak na wnętrze modułu załogowego - tak moim zdaniem. Jednak zdjęcie jest przepiękne, jak z najlepszego katalogu.

Iluminator to też legowe światło? Bo zakładam, że to światło?

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#3 Post autor: BHs »

wielkamucha pisze:Wow.
Ty to masz pomysły :) Patrząc na pierwsze zdjęcie zastanawiałem się "jakim cudem osiągnął tę nieważkość?". Dopiero na drugim spojrzałem tak, jak należy :)
Hmm no nie wiem, figurka coś trzyma w ręku, ale nie wiem czy to zwykła owkwa. Prędzej coś mocniejszego :).
wielkamucha pisze:Przestrzeni trochę za dużo, jak na wnętrze modułu załogowego - tak moim zdaniem. Jednak zdjęcie jest przepiękne, jak z najlepszego katalogu.
No właśnie moduł Apollo nie pozwoliłby wyeksponować efektu próżni. Dlatego zmiana na świat Expanse'a pomogła.
wielkamucha pisze:Iluminator to też legowe światło? Bo zakładam, że to światło?
Iluminator to lupa Lego, światło pochodzi z latarki przepuszczonej przez taflę trans-yellow.
Tu chciałem osiągnąć efekt tarczy słońca (najlepiej jego ćwiartki odbijającej się w iluminatorze, lupa Lego to soczewka zatem ustawienie pod odpowiednim kątem dałoby radę), ale tu na przeszkodzie stanęła fizyka. Generalnie mamy tu 3 różne światła, i wybór jest albo prześwietlić "słońce", albo niedoświetlić wnętrze. Jeszcze może spróbuję HDR, ale boję się przestrzeń sceny jest zbyt mała z tą ilością zmieszanych źródeł światła, do dobrego złożenia zdjęcia.
Poza tym nie chcę nadwrężać cierpliwości żony, bo ktoś te lampki kierunkowe trzymać musi :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#4 Post autor: Falcrum »

O Panie, skąd Pan ma tyle drukowanych klocków?

Bez względu na źródło, rezultat końcowy jest niesamowity, a przez masywną ilość detali praca wydaje się znacznie większa niż 16x16. No i do tego piękna gra światła - jest efekt WOW.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

Jeśli żona trzymała latarkę, to wszystko jest "w zgodzie z fizyką" - przecież na co dzień też "robi za słońce", nie? :)
Falcrum pisze:rezultat końcowy jest niesamowity
Falcrum pisze:No i do tego piękna gra światła - jest efekt WOW
Nic dodać, nic ująć.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Tisen »

Świetny pomysł, ale podanie to już mistrzostwo! Chylę czoła !

Awatar użytkownika
Dreamweb
Posty: 40
Rejestracja: 2005-08-24, 07:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Dreamweb
Kontakt:

 

#7 Post autor: Dreamweb »

Bardzo dobre, czuć klimat kosmosu. :) Pierwsze moje skojarzenie to kogo ten facet poćwiartował, albo czy jakiś alien tam dokonał spustoszenia. Dopiero po chwili do mnie dotarło, że to skafander. :)
Zatrzęsienie przycisków i kontrolek też robi robotę. No i ta gra świateł - trochę filmowa. Ogółem super. :)
Ostatnio zmieniony 2021-03-31, 18:06 przez Dreamweb, łącznie zmieniany 1 raz.

romkoo
Posty: 784
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#8 Post autor: romkoo »

Kosmos i to w pozytywnym tego s³owa znaczeniu :) ¦wiat³o tutaj robi robotê i wzmacnia odbiór ruchu w pracy.

ODPOWIEDZ