BuWizz 3.0 PRO

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

BuWizz 3.0 PRO

#1 Post autor: Sariel »

Recka wersji przedsprzedażowej, więc kilka drobiazgów powinno jeszcze zostać poprawionych (np. migotanie podświetlenia):



W skrócie:
- nowy BuWizz jest ciut większy i cięższy od poprzednich ale za to ma 6 portów (2 PF, 4 PU/C+) oraz akcelerometr i czujniki napęcia na wszystkich portach z których telemetrię można na bieżąco odczytywać w nowej apce
- bateria ma większą pojemność i jest wymienna, co - jeśli cena nowej będzie rozsądna - przedłuży żywotność całej zabawki jeśli np. oryginalna bateria po paru latach zacznie puchnąć
- jest MOC! Podwozie z napędem na dwa silkniki RC buggy które na BuWizzie 2.0 w trybie normal mykało 14 km/h (tryb fast i wyżej się dusi na dwóch takich silnikach) tutaj wykręciło 21 km/h i jakby starczyło drogi, mogłoby być nawet więcej
- pomierzyłem prędkości 5 różnych silników dla Buwizza 2.0, 3.0, baterii LEGO 8878 i batboxa PF z trzema różnymi typami baterii (Eneloopy, Duracelle, Ni-Zn), w filmie są wyniki, ale w niemal każdym przypadku BuWizz 3.0 wypada najlepiej, lepiej nawet niż aku Ni-Zn i tylko BuWizz 2.0 w trybie ludicrous osiąga podobne wyniki
- podświetlenie RGB, z konfigurowalnymi kolorami jeśli ktoś ma ochotę na klimaty typu wieś tańczy i śpiewa ;)
- apka ma mieć też możliwość centrowania silników PU/C+ do skrętu tak jak oficjalna apka LEGO, ale w mojej wersji sprzętu i softu jeszcze to nie chciało działać
- poprawiono zasięg BT, poprzednio było to spokojnie 60 metrów, a więc niemało, teraz oficjalnie mowa o 100 ale chłopaki w testach łapali czasem sygnał i ze 120. Może trial z kanapy? ;)
Ostatnio zmieniony 2021-05-11, 12:17 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Właśnie wleciało na liście YT, oglądam :) fajne sprzęcicho.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#3 Post autor: Filus »

Masz jeszcze ten silnik od Buwizza? Ciekawe jaki "połer" wykrzesa z niego ta nowa kostka. Tak czy siak, pewnie trzeba będzie się zaopatrzyć w odpowiednią wyprawkę;). Może jakiś grupowy zakup się ogarnie?

kicaj9
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-04, 16:34
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: kicaj9 »

Na zakup grupowy też jestem chętny.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Mestari »

W sumie chętnie bym wziął i tego 3.0 i 2.0, bo PFów mam na razie więcej.
Tylko niech promocją sypną ;)

ODPOWIEDZ