[MOC] Micro Republic vs Separatist fighters

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Micro Republic vs Separatist fighters

#1 Post autor: Fuku »

Cześć, przedstawiam kolejną, trzecią partię starwarsowych modeli dla Brickvaulta w mikroskali. Pojazdy, tak jak poprzednie, są w tej samej skali, około 1:250. W trzeciej fali znalazły się:
- Delta-7 starfighter - pierwsza wersja myśliwcow wykorzystywanych przez Jedi
- Eta-2 - druga wersja, wykorzystywana przez jedi pod koniec wojen klonów
- V-19 torrent - mysliwiec znany głównie z Clone Wars (posiada tryb lądowania)
- V-wing fighter - znany głównie z końcówki Zemsty Sithów (posiada tryb lądowania)
- Y-wing fighter - w 3 najpopularniejszych barwach w jakich występował w serialu Clone Wars
- Vulture droid - droid sęp podstawowy myśliwiec Separatystów
- Hyena droid - większa wersja poprzedniego, bombowiec
- Droid tri-fighter - najmniejszy myśliwiec wykorzystywany przez Separatystów

Jest też filmik:
Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 12:13 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Ten V-wing jest cudny, szkoda tylko, że tych bumerangów nie ma w LBG. W ogóle wszystkie są cudne, bardzo pomysłowe i rozpoznawalne, ale przynajmniej niektóre trzymają się chyba po trosze na ślinę.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Szygalew »

No i znowu Ci fajnie wyszły te maleństwa!

Ten z bumerangami faktycznie świetny, klocek imitujący szybkę naprawdę wygląda jak mikro-szybka, lepiej niż w innych. I ten statek obok na zdjęciu też świetny.
I jajka mi się bardzo podobają.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#4 Post autor: Falcrum »

Jak zwykle świetna robota. Nie wiedziałem, że tak skomplikowane kształty da się oddać za pomocą <20 elementów. Niesamowite ile nowych użytecznych klocków powstało w przeciągu ostatnich dwóch lat.

A skoro o częściach mowa, czym są spięte dolne (panele, skrzydła?) Tri-Fighterów oraz co to za jajka w Eta-2?

Jakoś dziwny ten kokpit w Delta-7, ale w tej skali nie ma się co czepiać.
Ostatnio zmieniony 2021-05-21, 09:44 przez Falcrum, łącznie zmieniany 1 raz.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Fuku »

Dziękuję za komentarze, cieszę sie, że się podobają!

Jeśli chodzi o wytrzymałość, to są bardziej wytrzymale niz sie może wydawać, na BV są pewne standardy wytrzymałościowe i np. v-winga musiałem robić od nowa chyba ze 4 razy. Są pewne słabsze połączenia, np. macaroni tile w tri-fighterze w clipach czy mocowanie skrzydeł w etach, ale jeśli wszystko jest prawdiłowo zbudowane i klocki nie są zuzyte to na pewno nic nie odpada przy byle dotyku :D

@Falcrum
W tri-fighterze to akurat prosta sprawa, wszystko jest zbudowane na górnej części turntabla 2 x 2, na nim są plejty i clipy. W Etach te jajka to po prostu jajka, tyle ze lbg, nie wiem gdzie wystepowały w tym kolorze, ale w tan czy white mysle że w wielu setach Jurassic World. W delcie kokpit wystaje zbytnio do tyłu, to prawda, ale nie wymysliłem jak to rozwiązać inaczej, a ograniczenia jeśli chodzi o rozmiar były dość restrykcyjne. Fakt, że ostatnio powstało dużo nowych przydatnych elementów, jeszcze niedawno części z tych pojazdow nie dałoby się zbudować tak dokładnie. Ostro ścięte wedge plejty to błogosławieństwo
Ostatnio zmieniony 2021-05-21, 13:11 przez Fuku, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Mateusz92 »

Pomimo narzuconej skali która nie daje mnóstwa możliwości udało Ci się złapać najbardziej charakterystyczne elementy statków. Dla mnie rozpoznawalne wszystkie od razu!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Fuku »

Mateusz92 pisze:Pomimo narzuconej skali która nie daje mnóstwa możliwości udało Ci się złapać najbardziej charakterystyczne elementy statków. Dla mnie rozpoznawalne wszystkie od razu!
Dziękuję! W tej skali duży wpływ na rozpoznawalność mają kolory i dopiero tutaj najbardziej zacząłem odczuwać braki w częściach w odpowiednim kolorze, najgorzej było z hyena bomberem, pula części w sand blue jest zbyt ograniczona i udało się wcisnąć niewiele
Ostatnio zmieniony 2021-05-31, 21:24 przez Fuku, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: lechkulina »

Fuku tak jak kiedyś już pisałem, super ci te maleństwa wychodzą. Każdy ma coś w sobie, ale szczególnie Y-Wing mi się podoba i użycie tego przezroczystego zęba jako szybki. Bajka :)

Pozdrawiam

lech

ODPOWIEDZ