[MOC] Poczta

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Poczta

#1 Post autor: Rysiek »

Witam drogich Forumowiczów,

Odkopywania zaległości ciąg dalszy. Dzisiaj prezentuję Wam budynek pocztowy. Kojarzy mi się to z jakąś niewielką pocztą gdzieś na wiosce lub w niewielkim miasteczku :)

Wnętrze budynku zostało podzielone na 3 części.
1) hol lub poczekalnia - miejsce gdzie petenci czekają na swoją kolej
2) biuro - gdzie obsługa wykonuje swoje obowiązki i raczy się kawą
3) magazyn - gdzie leżakują paczki i inne przesyłki

Przy schodach z przodu i z tyłu dorobiłem rampy. Przednia dla osób niepełnosprawnych, natomiast tylna dla wózków z przesyłkami.

Z tyłu czeka furgonetka gotowa do załadunku.
Dach trzyma się na 4 studach i powinien cały lekko odejść od reszty konstrukcji.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekPost Office by Ryszard Bosiak, on Flickr

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#2 Post autor: Ex3qtor »

Mocno minimalistyczna, jeśli chodzi o wnętrze, ale ma swój urok i faktycznie trzyma klimat małej poczty.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

parsom
Posty: 147
Rejestracja: 2017-01-25, 10:07
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: parsom »

Prostata tego budynku ma niezaprzeczalny urok. Poczta jak z pocztówki. Chociaż coś mi się zdaje że to jest Deutsche Post
SZAFA kontratakuje

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Brakuje mi trochę studów, ale to moje skrzywienie. :) Budyneczek ciekawy i urokliwy - właśnie w taki wiejski/małomiasteczkowy sposób. No, może skróciłbym trochę ten hol, aby nie wystawał tak bardzo do przodu i trochę zwęził te szczytowe ściany do 1s, zamiast 3 - przynajmniej te "schodki", które wystają ponad powierzchnię dachu.

Nie pasuje mi natomiast kolor - i to zdecydowanie. Przepraszam, ale kojarzy mi się nieodparcie z zestawami z lat 80, takimi prostszymi - żółtym zamkiem i żółtym dworcem kolejowym - robi wrażenie, nomen-omen, "plastikowości"... :/ Wydaje mi się, że piaskowy na ściany i np. ciemoczerwony na okna (albo inne, ale też bardziej stonowane kolorystycznie, zestawienie) bardziej by pasował. Takie mam wrażenie.

Kolorystyka natomiast jak najbardziej pasuje do furgonetki. W ogóle, zgrabna jakaś wyszła. Ten znaczek z kopertą na "budzie" to "wirtualna naklejka"? "Oryginalna" (z katalogu Lego"), czy "samodiełka"?

Podwójne mury - tzn. 2s grubości - to też mi się podoba. Kojarzy mi się ze starymi kamienicami - tak będzie trzeba budować :) (jedynie wewnętrzne ściany na 1s).

bzzz-bzzz

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Urocza. Faktycznie taka małomiasteczkowa. Świetnie by się nadawała na makietę.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

To główne wejście z masą czerwonych okienek daje super klimatyczny efekt. Nie wiem czy elewacja nie jest zbyt wyrazista, Użyłbym bardziej stonowanego koloru to zwiększyło by realizm.
Ostatnio zmieniony 2021-06-18, 07:08 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Oj nie bądź taki, zrób im klimatyzację :)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Szygalew »

M_longer pisze:Oj nie bądź taki, zrób im klimatyzację :)
Szczególnie przez ostatnie dni odczuwali jej brak :)

-----

Bardzo mi się podoba ta poczta. O kolorze ścian powiedziano wyżej, że może nie najtrafniejszy, ale mi się wydaje, że kontrast żółtego i czerwonego robi w tym budynku "to coś". Nie wiem, czy zmiana koloru ścian na TAN nie zrobiłaby "aua" koncepcji.. Inna sprawa, czy wersja żółta wyglądałaby dobrze w realu..

Przy schodach użyłeś budowania "płytka na płytkę"..,zmień niektóre płytki na sztabki i już masz to, o czym była mowa przy okazji niedawnej piekarni. Na pustych, bezokiennych ścianach zamień klocek na dwie płytki i sztabkę w dwóch trzech miejscach i masz złamaną jednolitość muru.. :) Bo rzecz najważniejsza w tym chyba jest taka, że realne klocki nie tworzą takiej pięknej, jednolitej, równej powierzchni. One się wybrzuszają, odginają itp., potrafią wyglądać beznadziejnie.., dlatego łamacze jednolitości muru są i dla zatajania tego niepożądanego efektu potrzebne..

Dla jasności jeszcze: Poczta bardzo fajna i zgrabna! (Po za brakiem kominów i rur spustowych.. :)).

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Rysiek »

Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze i konstruktywną krytykę :)

Ex3qtor, tak, ta praca jest mocno minimalistyczna, chciałem tu nieco nawiązać do starych zestawów - tam też kolory były proste i prace były na swój sposób minimalistyczne.

parsom, bardzo dziękuję za miłe słowa :) Z tą niemiecką pocztą to tak trochę przez przypadek :D Jeżeli mnie pamięć nie myli,to stare zestawy LEGO związane z pocztą miały kolory żółty i czerwony - dlatego taki dobór kolorów został wykorzystany.

wielkamucha, nie masz za co przepraszać. Każdy z nas odbiera prace po swojemu i to jest urok LEGO :) W ogóle to ciekawa sprawa, zazwyczaj ludzie piszą żeby schować study :D

Jak pisałem wyżej, chciałem tu nawiązać właśnie do starych zestawów z lat 80'/90'. Jednak szanuję opinię, bo każdy ma prawo odbierać to na swój sposób, a ja lubię jak ktoś po prostu mówi/pisze to co myśli :)

Furgonetka powstała znacznie wcześniej, ale stwierdziłem że się fajnie nada do tej pracy. Tak, to są naturalne naklejki Lego. Zastanawiam się, czy nie były to nawet nadruki na klocek.

I zgadzam się co do ścian przy dachu, to można było zrobić lepiej, ale nie miałem pomysłu w momencie budowania. Czasami tak jest - naraz pustka w głowie ;)

Jellyeater, dziękuję :) Nieskromnie powiem, że muszę się z Tobą zgodzić :) Gdzieś w gąszczu innych małomiasteczkowych budynków znalazłaby swoje miejsce.

eric trax, od tych okienek zacząłem całą pracę i to w sumie jej była podporządkowana reszta :) Kombinowałem z kolorem tan i ciemnoczerwonymi oknami, ale pomyślałem sobie, że zrobię inaczej. Dlaczego tak? Bo często do budynków używam koloru tan, a chciałem pójść bardziej w kolorystykę starych zestawów.

M_longer, wiesz co, był taki plan, żeby zrobić kominy i inne takie, ale po prostu o tym zapomniałem :D Może to brzmi dziwnie, ale w momencie gdy został mi do zrobienia już tylko dach byłem nieco zmęczony tą pracą i po prostu zamknąłem ją w takim prostym duchu zestawów z przełomu lat 80/90 :)

Szygalew, tak, kolory na renderach i real to zapewne dwie zupełnie inne rzeczy. Tylko na żywo ten znaczek poczty też występuje jedynie w kolorze żółtym jeżeli się nie mylę. Pewnie sporo zależałoby nawet od światła.

Bardzo dziękuję za cenne rady, jak czas pozwoli, postaram się z nich skorzystać :)

O rurach też pisałem wyżej - trochę zmęczenie pracą, a z drugiej strony koncepcja zestawów z lat 80'/90' ;)

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#10 Post autor: meler »

Wszystko powiedzieli już koledzy. Bardzo fajna praca. Ja bym chętnie zobaczył jakieś drzewa, płoty, trochę bałaganu wokół, bo wygląda zbyt schludnie :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#11 Post autor: Biedrus »

Mi też się podoba. Ma swój klimat.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Rysiek »

Bardzo dziękuję za kolejne komentarze :)

meler, jak wspomniałem wyżej trochę już mnie męczyła ta praca, więc stwierdziłem, że zostanę przy samej poczcie ;)

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#13 Post autor: OmenGda »

A mi się bardzo podoba. Czuję klimat z dawnych lat jakoś. Ale ja się pytam, gdzie jest toaleta??? :))) może dodaj chociaż wychodek gdzieś z boku? :)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Rysiek »

OmenGda, dziękuję za komentarz :)
Wiesz co, nie pomyślałem o tym :D Ale w okolicy gdzieś taki pozbijany z desek pasowałby do całości :D

ODPOWIEDZ