[MOC] Samochód sportowy :)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

wielkamucha pisze:mam wrażenie, że jest to strasznie delikatne i taka to trochę sztuka dla sztuki, aby przede wszystkim "wyglądało"... Osobiście trochę inaczej patrzę na konstrukcje z Lego, szczególnie te, które z założenia powinny się ruszać i preferuję bardziej tradycyjne (czy "funkcjonalne") rozwiązania.
Nie patrz lepiej na najnowszą serię Speed Champions :))

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#17 Post autor: Fuku »

wielkamucha pisze: Jeśli ostatnie zdjęcie pokazuje, jakim sposobem samochód jest w środku zbudowany i jak to się wszystko trzyma, to jednak "nie przemawia to do mnie" - mam wrażenie, że jest to strasznie delikatne i taka to trochę sztuka dla sztuki, aby przede wszystkim "wyglądało"
Tu akurat to nie są jakieś wyszukane połączenia, podobne można spotkać właśnie choćby w Speed Championsach. I całość nadal może być mocna. Sam w swoich modelach stosuję często dużo bardziej skomplikowane rozwiązania, choć zawsze trzyma się systemu. Szygalew podobnie, chociażby w swojej cysternie czy wcześniejszych modelach wydaje mi się, że były tam bardziej wyszukane techniki. Na tym polega cała zabawa, żeby wykorzystywać możliwości Systemu do granic możliwości :)

Czarne autko jest bardzo fajne, ale białe podoba mi się nieco bardziej, wydaje się ciekawsze no i ten bardziej retro wygląd robi robotę
Ostatnio zmieniony 2021-09-23, 07:56 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1586
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Szygalew »

Dziękuję za odzew i za miłe słowa! Cieszę się, że się podoba!


wielkamucha pisze:Czerwone tarcze hamulcowe po prostu wymiatają. Duży efekt WOW.
syzygy pisze:Taak, te czerwone tarcze są super!
Cieszę się, że tak uważacie. Nie byłem ich pewien. Ot tak mi ten czerwony wpadł do głowy.. I dobrze, że się tak stało :). Same natomiast koła, w których nie ma felgi, a tylko kołpak, no i te "dishe" za kołpakiem, to oczywiście trochę (chociaż inna ich funkcja) na wzór ostatniego autka SERVATORA@.. Też chciałem mieć "alufelgi" :).


wielkamucha pisze:Jeśli ostatnie zdjęcie pokazuje, jakim sposobem samochód jest w środku zbudowany i jak to się wszystko trzyma
Ta "konstrukcja" odpowiada tylko za podczepienie do góry nogami elementów pod tylnymi światłami. Można by to pewnie jakoś inaczej zrobić, ale ja się uparłem, żeby to się stykało bezpośrednio spodami :)
wielkamucha pisze:mam wrażenie, że jest to strasznie delikatne i taka to trochę sztuka dla sztuki, aby przede wszystkim "wyglądało"
Delikatne raczej nie jest. Owszem, czarna część "podświatłowa" trzyma się na jednym studzie bara, ale nie ma jakichś szczególnych tendencji "separatystycznych".. :) Chociaż. oczywiście, to tylko jeden stud..

Czy "sztuka dla sztuki"? Próbowałem dzisiaj jakoś inaczej to zmontować, aby sprawdzić, czy nie ma prostszego, oczywistszego sposobu na takie "podpięcie" klocków do spodu świateł i nie umiałem tego zrobić inaczej. Wniosek jest więc taki, że to jest konieczne rozwiązanie (nie licząc ciętych gumek pneumatycznych) dla uzyskania danego efektu. (Oczywiście może na coś nie wpadłem :))

To rozwiązanie nie jest chyba jakieś mocno skomplikowane. Mlonger@ i Fuku@ mają rację, w Speed Championach nie takie rzeczy można znaleźć..:)

W moich poprzednich modelach zdarzały się faktycznie bardziej zakręcone połączenia klocków, chociażby Furgonetka Studco i jej przód, ale to obecne wydało mi się również na tyle "sprytne", że dałem fotkę tutorialową. Chociaż zdaję sobie sprawę, że to żadne osiągnięcie ;)
Ale ona wcale nie musi być czytelna, więc poniżej jeszcze kilka zdjęć lepiej ukazujących sprawę, a także zdjęcie przodu, gdzie odwrócenie klocków jest rozwiązane inaczej (z tyłu tak nie chciałem, bo tam też cięcie :)):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Fuku@, Syzygy@, mi ta pierwsza wersja samochodu też się wciąż podoba. Ma w sobie coś ciekawego. Mimo, że wygląda przy czarnym dosyć śmiesznie.


Przepraszam za długość wypowiedzi ;)

I dzięki jeszcze raz!

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: wielkamucha »

Patrzę na te zdjęcia, a im dłużej to robię, tym bardziej mam wrażenie, że jednak stary jestem już dziadek i zatrzymałem się chyba na epoce kamienia łupanego...

Szygalew
VIP
Posty: 1586
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Szygalew »

wielkamucha pisze:Patrzę na te zdjęcia, a im dłużej to robię, tym bardziej mam wrażenie, że jednak stary jestem już dziadek i zatrzymałem się chyba na epoce kamienia łupanego...
A ja jestem przekonany, że zbyt krytycznie siebie oceniasz!:) W twoich pracach nie ma nic, co sugerowałoby pochodzenie z innej epoki. Są one jak najbardziej stąd i z teraz :). Po prostu nie kręci Cię taka "kombinatoryka" klockowa. Masz inne podejście do budowania i tyle. ... A makiety, którą tworzysz już się nie mogę doczekać! :)

ODPOWIEDZ