[MOC] Jesień - Dziady

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Jesień - Dziady

#1 Post autor: Jaskier »

Moja część projektu, który powstał na Summer Joust do kategorii "Through the Seasons". Pomysł był taki, by przedstawić cztery tradycje świąteczne lub obrzędy z terenów średniowiecznej Polski, każdy skojarzony silnie z inną porą roku.
Ja sobie zaklepałem jesień i obchodzone wówczas Dziady.

Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania. ;)

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Napiszę, że tak ogólnie, to całkiem fajne te "Mickiewicze"... :D

I jako scenka, i tak "scenograficznie": kolory, budynek i takie tam... Kapliczka jest bardzo udana, podoba mi się ta wnęka nad drzwiami z tradycyjną "matką boską" :). Tak mogło by być budowane w Miasteczku (wiele kamienic w naszych miastach ma takie wnęki - więc od razu uprzedzam: nie o światopogląd, a detal architektoniczny)...

Najbardziej podoba mi się jednak studnia. No, to jest coś! :) Oczy same się śmieją. "Sejwuję" pomysł!

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#3 Post autor: Jaskier »

Dzięki!
Studnia akurat została przebudowana za namową LLa, któremu nie podobała się w pierwotnym, bardziej kanciastym kształcie.

A co do wnęk z figurką - wydaje mi się, że to kwestia regionu Polski, w niektórych jej częściach to bardzo częsty widok (chociaż raczej w domach na wsiach), w innych nie jest to tak popularny motyw. W moich rodzinnych stronach no. nie występuje.

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Praca bardzo ładna.

Podstawka w tym dobrym systemie, który doskonale opanowałeś również tutaj wygląda świetnie. Studnia jest spoko, ale sprawia wrażenie zbyt dużej, ale może to faktycznie wrażenie.. :). Drzewo jest fajne, ale jednak chyba za gruby ten pień.. Ale to kwestia gustu. Taki chciałeś - taki masz :). I tak jest fajny.
A kapliczka jest super, ale z małym wyjątkiem: Za diabła nie rozumiem, dlaczego w koło drzwi dałeś DBG tak jakoś nieregularnie, dla mnie sprawia to wrażenie jakiegoś wejścia do groty... Budowniczowie tak pięknie zbudowali całość, a przy drzwiach "chlapnęli tynkiem na oślep"...

Pomarudzić mogę, bo jutro piąteczek 13, ale to i tak ładna praca!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#5 Post autor: Deckard Cain »

Cała praca ma bardzo fajnym grobowy klimat.
Super zbudowany teren, jaki i kamienie przed kaplicą.
Może trochę za zielono miedzy grobami ale to nie przeszkadza.
Przyznaje że tez mi chodzi po głowie cmentarny moc i twoja praca dodatkowo mnie zainspirowała.
Ostatni z Horadrimów

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

#6 Post autor: Jaskier »

Szygalew pisze:Praca bardzo ładna.

Podstawka w tym dobrym systemie, który doskonale opanowałeś również tutaj wygląda świetnie.[...]
A kapliczka jest super, ale z małym wyjątkiem: Za diabła nie rozumiem, dlaczego w koło drzwi dałeś DBG tak jakoś nieregularnie, dla mnie sprawia to wrażenie jakiegoś wejścia do groty... Budowniczowie tak pięknie zbudowali całość, a przy drzwiach "chlapnęli tynkiem na oślep"...[...]!
Z terenem zawsze jest dużo roboty i dłubania, ale taki właśnie mi się podoba. :)
A co do budynku, to po prostu jakoś nie widzą mi się takie regularne zdobienia w starej, cmentarnej kapliczce.
Deckard Cain pisze:Cała praca ma bardzo fajnym grobowy klimat.
Super zbudowany teren, jaki i kamienie przed kaplicą.
Może trochę za zielono miedzy grobami ale to nie przeszkadza.
Przyznaje że tez mi chodzi po głowie cmentarny moc i twoja praca dodatkowo mnie zainspirowała.
Czekam na Twoją pracę w tym klimacie.

Dzięki za komentarze! ;)

ODPOWIEDZ