42131 Cat D11 Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Skylark90 »

Bricksley pisze:
legosamigos pisze:Różnica ogromna między 42131 a 8275 :)
Rozmiar to nie wszystko czy jakoś tak to szło :)
I drugie - "mały, ale wariat" ;]

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#17 Post autor: SaperPL »

Sariel pisze:Mam ten problem że QA siedzi w za ścianą i na can't repro przychodzi osobiście :P
Jak ja się cieszę że od QA u mnie w projekcie dzieli mnie co najmniej 100 km :D

Ale tak na serio kończąc śmieszkowanie, to chciałem zażartować i zasugerować że może tu są na forum osoby które część roboty przy recenzjach i może takie rzeczy jak zbudowanie modelu i nagranie tego, napisanie opinii na ten temat itp, ktoś mógłby wziąć na siebie, w kontekście tego że "ty sam ciągniesz dział recenzji". Wybić się teraz z kanałem na yt żeby dojść do miejsca gdzie się dostaje stuff do recenzji przed embargo chyba nie jest tak łatwo, a może są na forum osoby zainteresowane robieniem takich rzeczy. Zostałoby ci redagowanie i składanie filmu (tak wiem, najgorsza część z całego procesu), ale przynajmniej skończyło by się śmieszkowanie z tego że sam ciągniesz cały dział recenzji xD
M_longer pisze:Oj tam oj tam:
Szanuję ten komentarz :)
“Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.”
Tak samo jest z instrukcjami. Można nawet przywalić wytłuszczonym tekstem ostrzeżenie, zaznaczyć element na czerwono i wrzucić blok tekstu wyjaśniający co się stanie jak wykonasz dany krok niepoprawnie, a i tak nie zwrócą uwagi i źle złoża produkt. Mówię jak jest :D

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy można zrobić coś innego niż pojechać po Lego za to że zamiast zrobić ustandaryzowany system z jednym hubem który ma 6 złącz na silniki (to mogłoby być w miarę optymalne do większości maszyn, czołgów itp) i jeden typ silnika (L-motor), to bawi się w ileś różnych hubów (osobno technic hub, osobno mindstorms itp) i różnych wersji silników.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#18 Post autor: eric trax »

SaperPL pisze: Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy można zrobić coś innego niż pojechać po Lego za to że zamiast zrobić ustandaryzowany system z jednym hubem który ma 6 złącz na silniki (to mogłoby być w miarę optymalne do większości maszyn, czołgów itp) i jeden typ silnika (L-motor), to bawi się w ileś różnych hubów (osobno technic hub, osobno mindstorms itp) i różnych wersji silników.
Tak się dzieje kiedy decyzyjni ludzie w kopro uważają się za wizjonerów i pępki świata. Wiedzą wszystko lepiej. Dwa dodatkowe porty prawie zniwelowały by dyskusje o wielkości Technic Huba bo możliwość sterowania 6cioma silnikami skutecznie zrekompensowała, by tę wadę.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#19 Post autor: Jellyeater »

Aha, niedługo będą kazać ściągać wirtualne instrukcje i po problemie...
Do zestawów z Mario już dają. A najlepsze że i tak wrzucająkarteczki, ale z reklamami.

Imponująca recenzja. Ten opis jest wspaniały.

Pewni koszt huba by zabił cenę zestawu. I dlatego nie dołożyli dwóch dodatkowych silników. W ogóle chyba nędznie zaprojektowali ten hub na to wychodzi.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#20 Post autor: stpman »

Recenzja jak zwykle na najwyższym poziomie, świetna robota Sariel! Lubię oglądać twoje recki mimo tego, że Technic od dawna nie jest w moim kręgu zainteresowań ;)

Zestaw imponujący wielkością, zwłaszcza w porównaniu do 8275, który już i tak jest wielki. Jak na buldożer i Technic to jest ładny :) Cieszą małe smaczki i detale.

Jedyne co to nie zgodzę się, że lemiesz i zrywak poruszają się dramatycznie wolno. Poruszają się wolno, ale podejrzewam, że w prawdziwej maszynie mogą się ruszać z podobną prędkością.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#21 Post autor: Bricksley »

stpman pisze:Jedyne co to nie zgodzę się, że lemiesz i zrywak poruszają się dramatycznie wolno. Poruszają się wolno, ale podejrzewam, że w prawdziwej maszynie mogą się ruszać z podobną prędkością.
Poruszać się oczywiście mogą tak wolno/precyzyjnie (jak operator tak nimi posteruje), ale zdecydowanie częściej znacznie szybciej się poruszają :) Więc tak, zestaw jest mega wolny tutaj.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#22 Post autor: SaperPL »

eric trax pisze:Tak się dzieje kiedy decyzyjni ludzie w kopro uważają się za wizjonerów i pępki świata. Wiedzą wszystko lepiej. Dwa dodatkowe porty prawie zniwelowały by dyskusje o wielkości Technic Huba bo możliwość sterowania 6cioma silnikami skutecznie zrekompensowała, by tę wadę.
To raczej wygląda jak jakaś kalkulacja która ma spowodować że przeciętny klient kupi więcej od Lego a nie jakieś wizjonerskie pomysły. Dziecko dostaje zestaw z dwoma silnikami i widzi że ma możliwość podłączyć jeszcze dwa więc za jakiś czas dostaje kolejny zestaw z silnikami i kolejnym hubem. Jak dojdzie do tego kolejny zestaw albo już tym razem luzem same silniki to w pewnym momencie się okaże że kontrolowanie dwóch hubów na raz jest słabe i lepiej by było mieć to wszystko w jednym hubie stąd mamy mindstorms z osobnym hubem na dużą ilość portów.

Trzeba zawsze pozostawić jakiś niedosyt w tańszych produktach i możliwość ekspansji żeby klient chciał kupić więcej później albo żeby od razu zainwestował w zestaw z wyższej półki cenowej. Jak już zainwestował w ekosystem i ma 6 czy 8 silników to chętniej kupi nowy drogi hub z najwyższej półki.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#23 Post autor: Waler »

Zapomiałeś wspomnieć, że ten element:
https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =41678#T=C
Występuje w kolorze czarnym w nowszej wersji:
https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =69819#T=C ;)
Dla mnie CAT jest reprezentatywnym przykładem milowego kroku w zwyżce cen zestawów a raczej w pozostawieniu cen na identycznym poziomie kosztem zmniejszenia liczby elementów. W moim odczuciu totalnie nie jest warty najniżej krajowej. Ilość nowych elementów jest praktycznie zerowa, sama funkcjonalność też stoi na średnio-nijakim poziomie. W sensie rozumiem, iż prawdziwy nie ma większej (oprócz regulacji kąta pochylenia zrywaka) ale w porównaniu do 42100 no delikatnie się chowa. Jest ciężki i przemyślanie zbudowany, jedynie opuszczanie i podnoszenie lemiesza jest jakieś apatyczne jakby silnik nie miał siły.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#24 Post autor: Bricksley »

Waler pisze:W sensie rozumiem, iż prawdziwy nie ma większej (oprócz regulacji kąta pochylenia zrywaka)
O dziwo ma :) Ot może nie wszystkie ruchy zawsze klient wybiera. Ale w tym modelu lemiesz może mieć 3 ruchy: podnoszenie - jest w zestawie, przechył (tilt) - nie ma w zestawie, nachył (pitch) - jest w zestawie. Przy zrywaku fakt mogłoby być nachylanie jeszcze, a w realu przy 1 zębnym jest jeszcze wysuw sworznia zęba, choć w klockach to już byłby ficzer :D

Wiadomo spycharka gąsienicowa (przynajmniej tej klasy wielkościowej) ma mniej ruchów/możliwości jak koparka, ale są inne ruchome el. które i tu nie wyszły. Równie dobrze można by wybrać mniejszy model gdzie są stosowane inne lemiesze (np. z 4 ruchami), ale patrząc po konwencji tego setu też byśmy max dwa zobaczyli ;)
Waler pisze:Jest ciężki i przemyślanie zbudowany, jedynie opuszczanie i podnoszenie lemiesza jest jakieś apatyczne jakby silnik nie miał siły.
Hmm... pomyślmy jaki wpływ na to może mieć morze kół zębatych :D Mieć taki potencjał w wielkości zestawu i nie pójść w pneumatykę?
Waler pisze:Dla mnie CAT jest reprezentatywnym przykładem milowego kroku w zwyżce cen zestawów a raczej w pozostawieniu cen na identycznym poziomie kosztem zmniejszenia liczby elementów
Może nie do końca mniejszej liczby el., bo 42100 ma podobną, ale już wartości poszczególnych elementów jak najbardziej. Zauważmy, że już przy tegorocznym Zetrosie pojawiły się takie głosy, jednak Cat się wydaje jeszcze żywszym przykładem.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#25 Post autor: Waler »

Bricksley pisze:Mieć taki potencjał w wielkości zestawu i nie pójść w pneumatykę?
Odwieczny i nierozwiązany "oficjalnie" do tej pory problem z pneumatyką to jej precyzja działania, a raczej brak. Przesunąłeś o 1mm dźwigienkę zaworu za daleko? Wielka szkoda, ale zaraz uświadczysz co to znaczy 2 bary podane na tłoczysko cylindra :D Wtedy musiałby być on po prostu manualny, zdalne sterowanie i pneumatyka o ile mnie pamięć nie myli w oficjalnym secie się jeszcze nie pojawiła.
Bricksley pisze:Ale w tym modelu lemiesz może mieć 3 ruchy: podnoszenie - jest w zestawie, przechył (tilt) - nie ma w zestawie, nachył (pitch) - jest w zestawie.
No i powinno to być razem z tymi 7-silnikami które ten model powinien posiadać.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#26 Post autor: Bricksley »

Waler pisze: Bricksley napisał/a:
Mieć taki potencjał w wielkości zestawu i nie pójść w pneumatykę?

Odwieczny i nierozwiązany "oficjalnie" do tej pory problem z pneumatyką to jej precyzja działania, a raczej brak. Przesunąłeś o 1mm dźwigienkę zaworu za daleko? Wielka szkoda, ale zaraz uświadczysz co to znaczy 2 bary podane na tłoczysko cylindra :D Wtedy musiałby być on po prostu manualny, zdalne sterowanie i pneumatyka o ile mnie pamięć nie myli w oficjalnym secie się jeszcze nie pojawiła.
Tylko hmm... po coś Control+ wprowadzono. Drugi rok użycia systemu który ma spore możliwości i dostajemy sety, które nie licząc wyświetlanych info np. o kącie przechyłu można by spokojnie sterować klasycznymi PFami. Coś tu nie gra jednak.
Pozdrawiam :)

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#27 Post autor: Tranzystor »

Bricksley pisze:Drugi rok użycia systemu który ma spore możliwości i dostajemy sety, które nie licząc wyświetlanych info np. o kącie przechyłu można by spokojnie sterować klasycznymi PFami. Coś tu nie gra jednak.
No jak, sterowania czterema funkcjami przy użyciu dwóch silników nie da się sensownie zrobić przy użyciu PF, z C+ można bardzo łatwo. I dlatego też pewnie LEGO wyszło z założenie, że po co dawać 6 silników i 2 huby, skoro można dać 4 silniki, 1 hub i wziąć cenę jak za 6 funkcji.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#28 Post autor: Sariel »

SaperPL pisze:może tu są na forum osoby które część roboty przy recenzjach i może takie rzeczy jak zbudowanie modelu i nagranie tego, napisanie opinii na ten temat itp, ktoś mógłby wziąć na siebie
Nie wydaje mi się żeby recenzja zestawu którego nie złożyłem własnymi rękami była rzetelna, to raz. Dwa, logistyka umawiania się z kimś, dowożenia, przywożenia, czekania i jeszcze bycia zależnym od tego czy ktoś dotrzyma terminu czy nie IMHO zjadłaby więcej czasu niż jakbym złożył zestaw sam. Nie wspominając już o kwestii filmowania budowy.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#29 Post autor: SaperPL »

Sariel pisze:Nie wydaje mi się żeby recenzja zestawu którego nie złożyłem własnymi rękami była rzetelna, to raz.
To jest kluczowe pytanie czy twój kanał tworzysz sam czy zespół i jak to przedstawisz. Oczywiście nie przekazanie tej informacji że zespół urósł i nowy członek zespołu składał i opiniował byłoby nierzetelne. Też pytanie brzmi jak wygląda formalna sprawa z Lego w takiej sytuacji, ale to i cała reszta którą wymieniłeś to logistyka która powinna być do ogarnięcia i jakieś ryzyko które trzeba podjąć.

Rozmawialiśmy już gdzieś o tym i wiem że chcesz sam to wszystko robić na swoim kanale, ale odgryzam się odnośnie tego że sam ciągniesz dział recenzji, bo to się raczej nie zmieni jak sam nie będziesz chciał czegoś z tym zrobić :)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: Skylark90 »

SaperPL pisze:to się raczej nie zmieni jak sam nie będziesz chciał czegoś z tym zrobić :)
Dlaczego? Może ktoś właśnie wejdzie z recenzjami niekoniecznie oficjalnych zestawów. Na jednej z grup czy stron o tematyce Technic-owej regularnie widzę recenzje Pawła Turalskiego, który recenzuje C-modele z Rebrickable i GBC, na których zna się jak mało kto. Więc może zaprosić go tutaj, żeby tutaj też publikował? Albo może ktoś inny jakieś recenzje zamieści? Sam się noszę cały czas z zamiarem napisania recenzji Twojego modelu dźwigu, tylko wciąż brak mi czasu na zrobienie porządnych zdjęć i solidną redakcję tekstu :P Może niedługo wreszcie to ogarnę, bo zrealizowałem wreszcie pilniejsze sprawy.

ODPOWIEDZ