[MOC] Obóz Black Falconów | Janek i Zapalski

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 49
Rejestracja: 2017-07-17, 09:54
Lokalizacja: Krotoszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Obóz Black Falconów | Janek i Zapalski

#1 Post autor: Janek »

Obrazek

Hej! Wspólnie z Michałem (Zapalskim) zbudowaliśmy szybki collab z rycerzami Black Falcons. Obaj jesteśmy fanami średniowiecza, a po niedostaniu się do polskiej edycji LEGO Masters mieliśmy mały niedosyt wspólnych projektów. :D Przez cały poprzedni tydzień byliśmy zajęci budową i pomimo małych kłopotów zdrowotnych u nas obu, udało nam się skończyć nasze prace. Spotkaliśmy się u Michała i połączyliśmy nasze kawałki. Wyszło chyba całkiem schludnie. ;)
Obaj mamy jeszcze większa ochotę na coś w klimatach średniowiecza, lecz na razie spróbujemy poszerzyć obecny collab. Chcemy urozmaicić teren, dodać np. jakąś rzekę i namioty.

Tutaj część Michała osobno + garść detali:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu mój kawałek:

Obrazek

Dajcie znać co sądzicie!

~Janek
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Karol JR Bricks
Posty: 73
Rejestracja: 2021-01-29, 13:06
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: -brak-

 

#2 Post autor: Karol JR Bricks »

Tak jak pisałem na IG, tak napiszę tutaj.
Świetna robota. Fajne detale.
No i klimat przede wszystkim.
Budujcie budujcie, chętnie zobaczę więcej.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wielkamucha »

Bardzo fajnie to wygląda!
Schludnie i jednocześnie tak "pełnie" - sporo roślinności (takiej normalnej, naturalnej), a mimo to jest dużo wolnej przestrzeni - dzięki czemu figurasy nie wyglądają jak przeciskające się przez krzaki. Jest tak "akurat" :).
Podoba mi się też to, że złożone razem dioramki, stanowią naturalną całość i nie widać, gdzie się kończy jedna a zaczyna druga - a jednocześnie, każda z nich może funkcjonować w pełni samodzielnie, jako osobna MOC, nie sprawiając wrażenia fragmentu większej całości. To dużo świadczy o Waszej pracy, moim zdaniem.

Jako osoba "bawiąca się w średniowiecze" przez kilka lat dodam, że chodzenie w hełmie garnczkowym jest niezbyt praktyczne (z własnego doświadczenia) i takie sytuacje, jak tutaj, spotykane były tylko na filmach. Garnek zakładało się tylko do walki - a tak, to łebka lub czepiec kolczy. Ale to tylko tak, dla "przypomnienia" :)

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#4 Post autor: michallus »

Ależ to piękne! Fantastyczne szczegóły, które dodają obu scenkom życia. Najbardziej podoba mi się góra wieży - dachówka i poręcz/obicie z desek robią robotę!
Ostatnio zmieniony 2021-09-20, 09:12 przez michallus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: wielkamucha »

No właśnie, dachówka. Zapomniałem o tym.
Ogólnie prezentuje się rewelacyjnie - ale czy zaokrąglenia nie powinny być w dół, zamiast do góry? Woda powinna spływać "z łuską", a nie "pod łuskę"...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#6 Post autor: dmac »

Dobra robota. Dachówka na wieży bardzo ciekawa, detale też, a kafle z nadrukiem drewna pasują jak ulał. Może zieleń mogłaby być bardziej zróżnicowana, ale to nie jest najważniejsze.
Brawo, panowie!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#7 Post autor: eric trax »

Fenomenalne. Jak pierwszy raz zobaczyłem te prace to pomyślałem, że idealnie pasowały by do Kuźni Ideas. Detale budynków są fantastyczne. Mam nadzieję, że zrobicie kiedyś foto z tą kuźnią :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Szygalew »

Ja z tą pracą mam tak, że odkąd się pojawiła, to gdy patrzę na jej zdjęcie na stronie głównej, nie mogę pozbyć się myśli, że jest to kadr z jakiejś bajki.. :) Kompozycja "obrazka" jest bardzo udana, kolory świetnie ze sobą współgrają, całość tworzy bardzo ładny zwarty obrazek. Bajeczka jak nic!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#9 Post autor: Deckard Cain »

Przez tego choler... MOCA sam zacząłem gromadzić Falconów. Zajefajnie to wyszło, jakoś bardzo do gustu przepadło mi zdjęcie z prowadzeniem jeńców. No i jest tu wiele fajnych szczegółów.
Super szczere gratulacje!!!
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Janek
Posty: 49
Rejestracja: 2017-07-17, 09:54
Lokalizacja: Krotoszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Janek »

Wow, dziękuję wszystkim za tyle komentarzy!!!
Inspirowaliśmy się zestawem z Kuźnią, to prawda. Cieszę się, że podoba się wam nasza praca.
wielkamucha pisze:Jako osoba "bawiąca się w średniowiecze" przez kilka lat dodam, że chodzenie w hełmie garnczkowym jest niezbyt praktyczne (z własnego doświadczenia) i takie sytuacje, jak tutaj, spotykane były tylko na filmach. Garnek zakładało się tylko do walki - a tak, to łebka lub czepiec kolczy. Ale to tylko tak, dla "przypomnienia" :)
Haha, masz rację. W tych hełmach musi być ciężko tym wojakom. Wiesz, ja lubie taką kombinację przez wzgląd na pierwsze gry z serii "Twierdza", gdzie zbrojni cały czas nosili te garneczkowe.

A co do dachówki, poprawiłem to już! Było z tym trochę dodatkowego dłubania, uwielbiam to. :D Nie mam akurat fotki pod ręką, ale woda będzie spływać "z łuską". ;)
dmac pisze:Dobra robota. Dachówka na wieży bardzo ciekawa, detale też, a kafle z nadrukiem drewna pasują jak ulał. Może zieleń mogłaby być bardziej zróżnicowana, ale to nie jest najważniejsze.
Brawo, panowie!
Dzięki wielkie dmac! Zieleń w finalnym projekcie będzie dużo bardziej zróżnicowana. Mamy już z Zapalskim fajny plan jak to rozbudować. :)

A do dachu miał być tutorial i nadal nie ma... Co jest ze mną? :D
Ostatnio zmieniony 2021-09-24, 13:30 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

ODPOWIEDZ