[MOC] Wind-up Pram Walker

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

[MOC] Wind-up Pram Walker

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Od prawie dwóch lat należę do tajnego stowarzyszenia. Spotykamy się w pobliskim parku w każdy sobotni i niedzielny poranek. Kiedy inni wylegują się jeszcze pod ciepłą kołdrą, my pchamy wózki starając się nie zasnąć, krokiem tak energicznym że zapewniłby z miejsca casting do "Armii Żywych Trupów", a jakby jakiś producent kawy szukał kiedyś twarzy mających przedstawiać stan "przed", to wystarczy że się przejdzie do takiego właśnie parku o jakiejś chorej porannej godzinie. To my - tatusiowie.

I takie właśnie doświadczenie zainspirowało mnie do budowy tego drobiazgu. Drobiazg napędzany jest silnikem 42073 który ma w środku koło zamachowe jak pozytywka i z tego tytułu nie "odkręca" się natychmiast, jak inne nakręcane silniki, ale powoli, z niemal stałą prędkością. Inna sprawa że moment obrotowy jest mniej więcej taki jakby chomik kichnął, więc musiałem zastosować największą redukcję jaka mi weszła w dostępne miejsce (z16 > z40 czyli 2.5:1), a i silnik jest tak wrażliwy na masę że tatuś za wózkiem musiał powstać w wersji minimalistycznej, bo próba choćby powieszenia na nim kilku płytek zarzyna silnik. Nie wspominając o tym że o ile na podłodze jest to w stanie przejechać tak do pół metra, o tyle w parku zatrzymuje się na nierównościach tak małych że chyba tylko mikroby je widzą.

Galeria: https://bricksafe.com/pages/sariel/btr- ... ram-walker
Fotki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I film:

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Rozumiem, że to Ty jesteś, jako świeżo upieczony tatuś? :D Wózeczek fajnie wyszedł, choć tylne kółka chyba troszkę za grube. Wg mnie dobrze pasują te z przodu. Paweł, możesz dać link do tego motoru, bo wpisuję 42073 i wyskakuje tylko jakiś czerwony zestaw pullback
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Skylark90 »

legosamigos pisze:Paweł, możesz dać link do tego motoru, bo wpisuję 42073 i wyskakuje tylko jakiś czerwony zestaw pullback
Chyba miał na myśli zestaw 4093 i ten motor: https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... 2#T=C&C=12

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Skylark90 pisze:
legosamigos pisze:Paweł, możesz dać link do tego motoru, bo wpisuję 42073 i wyskakuje tylko jakiś czerwony zestaw pullback
Chyba miał na myśli zestaw 4093 i ten motor: https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... 2#T=C&C=12
To nie jest ten motor
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję


Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Dzięki
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Dwa lata to ten dzidziuś to już biega, a nie jeździ w wózku. Chyba, że masz już drugie. Świetnie oddany klimat ojcostwa. Brawo!
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Szygalew »

Świetna rzecz! Bardzo wesoła. Dużo uśmiechu mi dała.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Jellyeater pisze:Dwa lata to ten dzidziuś to już biega, a nie jeździ w wózku. Chyba, że masz już drugie. Świetnie oddany klimat ojcostwa.
Mam drugie a pierwsze nadal z wózka korzysta. Zdradzę Ci nasz sekret - te wszystkie spacery w wózku docelowo służą uśpieniu dziecka. W biegu nikt jeszcze nie zasnął ;)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Skylark90 »

legosamigos pisze:
Skylark90 pisze:
legosamigos pisze:Paweł, możesz dać link do tego motoru, bo wpisuję 42073 i wyskakuje tylko jakiś czerwony zestaw pullback
Chyba miał na myśli zestaw 4093 i ten motor: https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... 2#T=C&C=12
To nie jest ten motor
Racja, wpisałem z pauzą pomiędzy "Wind" i "Up" i nie znalazło mi tego, co Sariel podał.

A co do korzystania z wózka przez dwuletnie dziecko - moja córka skończy niedługo 3 lata i nadal lubi, jak czasami weźmie się ją na spacer w wózku, szczególnie teraz, kiedy jest chłodno i nie może już jeździć na hulajnodze czy rowerku biegowym. A że z wózka korzysta kolejny użytkownik, który niedługo skończy rok, to córa najczęściej jedzie na podkładce przyczepianej do wózka (ma swoje dodatkowe kółka), kojarzy mi się to z wózkiem typu "dolly" do ciężarówek - akurat ostatnio czytałem o nietypowym ciągniku siodłowym, który dzięki takiemu dolly był przekształcany z układu 4x2 na 6x2 bodajże (albo 6x4?).

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Jellyeater pisze:Dwa lata to ten dzidziuś to już biega, a nie jeździ w wózku. Chyba, że masz już drugie. Świetnie oddany klimat ojcostwa. Brawo!
Chyba nie oglądasz co miesięcznych raportów Sariela ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#12 Post autor: dmac »

Fajny, zabawny drobiazg.
W pierwszej chwili to duże koło zębate skojarzyło mi się z ciążowym brzuchem, z którego po pasie transmisyjnym (z ogniw łańcucha), wyjeżdżają dzieciaki wprost do wózka :D .

Gratuluję i nowej pociechy, i śmiesznej budowli (z tym, że pociechy znacznie bardziej ;) ).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#13 Post autor: Sariel »

dmac pisze:W pierwszej chwili to duże koło zębate skojarzyło mi się z ciążowym brzuchem
Ciąża spożywcza u tatusiów jest zjawiskiem znanym i dobrze udokumentowanym ;)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: wielkamucha »

Sariel pisze:Ciąża spożywcza u tatusiów jest zjawiskiem znanym i dobrze udokumentowanym ;)
- Tatusiu, a mama mówi, że masz brzuch od piwa.
- Dla piwa, synku... Dla.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: syzygy »

Bardzo pomysłowe i urocze :)

ODPOWIEDZ