[MOC] Stacja benzynowa ORLEN

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1616
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: Szygalew »

legosamigos pisze:Myślałem, ze logo udało Ci się zrobić z klocków, bo widziałem na jakiś zdjęciach z Ustki, ale co tam. Naprawdę świetnie wygląda.
Z klocków nie wychodziło jak trzeba, dlatego już w Kuźni dałem się przekonać do naklejek. Tym bardziej, że mogłem liczyć na fachową pomoc w ich zrobieniu. Myślę, że one bardzo dużo dodają całej pracy. Cieszę się, że i Tobie się podoba!
legosamigos pisze:Teraz musisz czekać na jakieś zaproszenie od Obajtka :D
No siedzę jak na szpilkach ;p
Mam koleżankę w Płocku, która współpracuje z Orlenem na polu kulturalnym (Orlen jako sponsor). Prosiła, aby dać znać jak opublikuję pracę... ;) Więc dotrzeć do nich pewnie zdoła. I pewnie to na tyle ;).
Grzesiek pisze:Na wystawie jak już zrobię fajne scenki ;) miałem je zrobić w ustce ale nie dojechałem ;(
No właśnie! Więc w Pszczynie już nie masz innego wyjścia.. :)

Dziękuję, Panowie!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: syzygy »

Szygalew pisze:Zanim odpowiem na to i owo, najpierw wstawiam zdjęcia z cysterną oraz "szarym" (:)), na których brak słusznie zwrócił uwagę syzygy . Dałem je też do pierwszego posta. Nie są jakieś wyszukane, ale są dużo lepsze niż ich brak ;):
Dzięki, super są te auta, zasługiwały na lepszą ekspozycję. Świetne są wszystkie auta, one naprawdę dużo dają tej pracy... można się wpatrywać w nieskończoność. To co, MOC roku? :D

Szygalew
VIP
Posty: 1616
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze:Świetne są wszystkie auta, one naprawdę dużo dają tej pracy...
Dzięki! Tak, stacja bez autek była by bez sensu.. Trzeba było wypełnić "puste pola". Trochę więc ich nastukałem. Łącznie osiem. Te sportowe chyba faktycznie (jak pisał wyżej SaperPL) trochę odstają, ale już mi się nie chciało innych osobówek robić, bardziej realistycznych.. Mimo, że jakiś kombiaczek czy pickup mi się marzyły.. ;)
syzygy pisze:To co, MOC roku? :D
Jeśli potrafisz to załatwić, to dawaj.. :p Ale tak naprawdę naprawdę szczerze, to nie sądzę, bym nawet MOCa miesiąca zdobył :)

Dzięki!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: syzygy »

Szygalew pisze:nie sądzę, bym nawet MOCa miesiąca zdobył :)
łaska forumowiczów na pstrym koniu jeździ i trzeba mieć trochę szczęścia, bo różne rzeczy się dzieją... ale bez przesady ;)

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: wielkamucha »

syzygy pisze:
Szygalew pisze:nie sądzę, bym nawet MOCa miesiąca zdobył :)
łaska forumowiczów na pstrym koniu jeździ i trzeba mieć trochę szczęścia, bo różne rzeczy się dzieją... ale bez przesady ;)
Jak jest coś, co mi się podoba i chciałbym na to zagłosować, to jak na złość, pojawiają się też inne prace z dziedzin jeszcze bliższych memu sercu i mam olbrzymi zgryz, co wybrać...

Szygalew
VIP
Posty: 1616
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#21 Post autor: Szygalew »

wielkamucha pisze:
syzygy pisze:
Szygalew pisze:nie sądzę, bym nawet MOCa miesiąca zdobył :)
łaska forumowiczów na pstrym koniu jeździ i trzeba mieć trochę szczęścia, bo różne rzeczy się dzieją... ale bez przesady ;)
Jak jest coś, co mi się podoba i chciałbym na to zagłosować, to jak na złość, pojawiają się też inne prace z dziedzin jeszcze bliższych memu sercu i mam olbrzymi zgryz, co wybrać...
..A serce nie sługa :)

To trudny temat. Żadna prognoza się nie sprawdza. Będzie co będzie, a co ma wisieć nie utonie, o! :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: SERVATOR »

Warto było czekać. Szacun za doprowadzenie projektu do spektakularnego końca. Wyszła Ci bardzo spójna i dopracowana praca. W środku jest wiele MOCów dla których mógłbyś zrobić osobne wątki.
Wielkie brawa i głos ode mnie w MOCu Miesiąca.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#23 Post autor: Jellyeater »

Ciasno upakowane 15 BP. Szacunek. Wygląda wyśmienicie. Te wszystkie detale są mega. Pełen realizm. Gratulacje!
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#24 Post autor: eric trax »

Stacja jest przepiękna i faktycznie jest tam pełno elementó które mogły by być osobnymi MOCami. Wszystko wygląda bardzo realistycznie, kształt budynku elementy elewacji czy to jak zbudowałeś pylon. Przepiękna praca i cieszę się, że mogłem mieć w nią minimalny wkład.

Jedyne co mi się nie podoba to brak jednego ogólnego zdjęcia. Wszystko robione jest z małą głębią ostrości przez co ciężko wybrać jedno reprezentatywne zdjęcie na którym widać dobrze całość. Do tego kolor tła zmieniłbym jednak na szary. Ten strasznie gryzie się z kolorami stacji.

Bardzo dobra robota!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1616
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Szygalew »

SERVATOR, Jellyeater, Eric Trax - bardzo Wam dziękuję! Ślepy nie jestem i wiem, że stacja jest bardzo ładna, ale aż takich miłych słów się nie spodziewałem!
SERVATOR pisze:W środku jest wiele MOCów dla których mógłbyś zrobić osobne wątki.
eric trax pisze:faktycznie jest tam pełno elementów które mogły by być osobnymi MOCami
Nawet myślałem, żeby niebieskiego i czerwonego dostawczaka osobno przedstawić, ale doszedłem do wniosku, że niech będzie w stacji chociaż coś, czego wcześniej nie pokazałem ;)
Jellyeater pisze:Ciasno upakowane 15 BP.
Jak poustawiałem samochody to od razu wiedziałem, że więcej nie ma co ich klepać, bo będzie aż za gęsto..
Jellyeater pisze:Te wszystkie detale są mega
Ja chyba lubię detale :) I cieszę się, że Ci się podobają!
SERVATOR pisze:głos ode mnie w MOCu Miesiąca
Z góry dziękuję :)
eric trax pisze:Przepiękna praca i cieszę się, że mogłem mieć w nią minimalny wkład.
Przyjemność po mojej stronie :).
eric trax pisze:Jedyne co mi się nie podoba to brak jednego ogólnego zdjęcia. Wszystko robione jest z małą głębią ostrości przez co ciężko wybrać jedno reprezentatywne zdjęcie na którym widać dobrze całość.
Nie umiałem tak ustawić obiektywu (albo trybu aparatu - nie wiem), żeby na tych ogólnych większych, zdjęciach wszystko było jednakowo wyraźne (i wyraźniejsze po prostu). Dlatego jako "reprezentatywne" ( z podpisem i logo LUGPOL) robiłem raczej ujęcia fragmentów, bo tam jakoś mniej mnie gryzło, że na środku jest lepsza ostrość, a na peryferiach słabsza. Po Twoim wpisie odpaliłem stronę dla początkujących fotografów. Może coś z tego będzie :). I tak będę musiał zrobić zdjęcia po pewnej malutkiej, ale super istotnej zmianie, którą jeszcze Was pomęczę.. :)

EDIT: Bo chodzi Ci najbardziej o te rzuty ogólne? Takie "prostopadłe" jak teraz są w ogóle okej? Czy raczej pod jakimś kątem popróbować robić te zdjęcia?
eric trax pisze:Do tego kolor tła zmieniłbym jednak na szary. Ten strasznie gryzie się z kolorami stacji.
Mi się nawet podoba, chociaż idealny faktycznie nie jest. Przymierzałem szary karton i zlewało się. Ale może za szybko doszedłem do takiego wniosku..

Dzięki!!
Ostatnio zmieniony 2021-11-20, 08:14 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#26 Post autor: Biedrus »

Stacja jest piękna, zrobiona z dużym rozmachem i masą kapitalnych detali.
Trochu prezentacja kuleje, zdjęcia nie najlepsze. Ale to się da naprawić:)
Gratuluje bardzo udanego MOC-a!

Szygalew
VIP
Posty: 1616
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Szygalew »

Biedrus pisze:Stacja jest piękna, zrobiona z dużym rozmachem i masą kapitalnych detali.
Trochu prezentacja kuleje, zdjęcia nie najlepsze. Ale to się da naprawić:)
Gratuluje bardzo udanego MOC-a!
Bardzo dziękuję, Biedrus, za miłe słowa!

Co do zdjęć..
Nie wiem jak będzie z tymi zdjęciami. To nie jest tak hop siup opanować te przysłony, ogniskowe, właściwą odległość, etc. Spróbuję chociaż z tymi "ogólnymi" zdjęciami powalczyć :).

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#28 Post autor: meler »

Super Ci wyszło. Jeśli będzie kiedyś okazja, z przyjemnością połączyłbym swoje moduły (legowe :)) z Twoimi :) Gratulacje!

Szygalew
VIP
Posty: 1616
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: Szygalew »

Dziękuję, meler!
meler pisze:Jeśli będzie kiedyś okazja, z przyjemnością połączyłbym swoje moduły (legowe :)) z Twoimi :)
Było by super! Stacja benzynowa chyba by nie zaznała krzywdy, gdyby stanęła obok tak pięknego Dworca Gdańskiego! :P

Dzięki!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#30 Post autor: legosamigos »

Szygalew pisze:... Stacja benzynowa chyba by nie zaznała krzywdy, gdyby stanęła obok tak pięknego Dworca Gdańskiego! :P

Dzięki!
A widziałeś gdzieś koło dworca głównego PKP w Gdańsku jakąś stację benzynową? Bo ja nie ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ