42137 Formula E Porsche 99X Electric

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

42137 Formula E Porsche 99X Electric

#1 Post autor: Sariel »



Drugi dwusilnikowy pull-back na 2022. O ile od Forda spodziewałem się dużo a wyszła lipa, tu jest dokładnie odwrotnie: spodziewałem się lipy a wyszło ciekawe małe cudo z mnóstwem nowych części, niestety - jak to Porsche - mocno kosztowne.

Za:
- zaskakująco ładny wygląd na tę skalę, kształty i kolory na żywo robią naprawdę lepsze wrażenie niż na zdjęciach
- masa nowych części i rekolorów, w tym ciekawe zupełnie nowe panele (i to od razu w dwóch kolorach)
- fajnie się nim ściga z Mustangiem
- z jakiegoś powodu mechanizm zapadki odpala się tu o niebo lepiej i skuteczniej niż w 42138
- fajne, kreatywne techniki konstrukcyjne

Przeciw:
- cena; płacimy tyle co za McLarena Sennę dostając o połowię mniej części i ani jednej z funkcji McLarena
- koła od ciężarówki pasują tu jak pięść do nosa
- nalepek ciut dużo
- za długa instrukcja (przypadek jednego pina na krok)
- w sumie tylko jedna funkcja kiedy za te same lub nawet mniejsze pieniądze można mieć McLarena

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Nie jestem fanem Formuły E jednak muszę przyznać, że ten bolid prezentuje się całkiem przyjemnie.

Co do ceny / ilości elementów myślę, że spory kawałek zjadły pullbacki. Mam nadzieję, że ten pomysł z naciąganymi autami się nie sprzeda i lego wróci do normalnych zestawów pokroju mclarena.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Skylark90 »

eric trax pisze:Nie jestem fanem Formuły E jednak muszę przyznać, że ten bolid prezentuje się całkiem przyjemnie.
Według mnie - nie, a przynajmniej w porównaniu z Mustangiem czy Corvette prezentuje podobny poziom, czyli duże powierzchnie stawiające duży opór powietrzu tam, gdzie w oryginale jest maksymalnie aerodynamicznie. Właśnie aerodynamika jest dla mnie kluczem tych wszystkich ścigałek na prąd, a z Technica jest to ekstremalnie trudne lub wręcz niemożliwe, żeby to dobrze zrobić - najbardziej aerodynamiczne są chyba zęby bionicle. Więc nie, jak dla mnie zbyt kwadratowe... Tudzież obniżmy wymagania i uznajmy, że Mustang też nie jest zły, bo prezentuje podobny poziom podobieństwa do oryginału (biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające ze skali). Inaczej wpadamy w hipokryzję...
eric trax pisze:Mam nadzieję, że ten pomysł z naciąganymi autami się nie sprzeda i lego wróci do normalnych zestawów pokroju mclarena.
Też mam taką nadzieję, i że będą trzymać poziom McLarena, a nie Corvette czy Mustanga... W sumie najchętniej zobaczyłbym coś większego na bazie elektrycznych aut wyścigowych (może być Formuła E, może być inna kategoria) w wersji full RC, może z jakimś małym hubem, żeby nie był za ciężki, i następcą silników Buggy RC - po prostu żeby osiągi były właściwe, a nie turlanie się w tempie żółwia jak 42109... Ech, marzenia, trzeba sobie samemu coś takiego zMOCować ;)

A realnie patrząc to widzę duże rozwarstwienie na zestawy totalnie dla dzieci (biedniejszych - zwykłe pull back, bogatszych - z dwoma silnikami), potem jakiś 1-2 zestawy dla klasy średniej typu 42108/112/128, a potem już wchodzimy w duże, licencjonowane zestawy z zaawansowaną mechaniką (42110) lub C+ i o ile nie ma promocji, to kosztują już sporo. Na szczycie są auta 1:10 czy zbliżający się UCS 42130... A ja bym chciał właśnie więcej mięska, a mniej licencji więcej tych zestawów typu 108/112/128. Tylko to się pewnie nie sprzedaje tak dobrze jak te licencjonowane, gdzie siła rzeczy cena jest wyższa o koszty licencji.
Ostatnio zmieniony 2021-12-08, 12:24 przez Skylark90, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Skylark90 pisze:Na szczycie są auta 1:10 czy zbliżający się UCS 42130...
Recka jutro o 15:00 :)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Skylark90 »

Sariel pisze:Recka jutro o 15:00 :)
Bardzo mnie to cieszy :D żeby jeszcze mieć czas to budować, a nie tak jak wczoraj / dzisiaj w nocy - ledwo usiadłem, zrobiłem porządek na biurku, nawet nie zdążyłem wysypać klocków (używane buggy 8048) i słyszę "tup-tup-tup", a w drzwiach widzę zaspaną córkę lat 3 i od razu wiem, o co chodzi - "tata, k(ł)adź się" w domyśle "ze mną, bo nie chcę spać sama". >>I w [...] wylądował, i cały misterny plan też w [...].<< A 8048 czeka na dziś, może się uda...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Opowiedz mi o tym, ja zestawy do recki składam wieczorami z eletronianią pod ręką i jednym okiem patrzącym czy już lecieć z mlekiem czy jeszcze nie ;)

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Skylark90 »

Sariel pisze:Opowiedz mi o tym, ja zestawy do recki składam wieczorami z eletronianią pod ręką i jednym okiem patrzącym czy już lecieć z mlekiem czy jeszcze nie ;)
Szczęściarz, u Ciebie je z butelki, u mnie starsze już odstawione, ale młodsze nie i nie toleruje żadnych smoczków, butelek etc. Więc kiedy siedzimy z żoną każde przy swoim hobby to częściej ona odrywa się od malowania figurek niż ja od klocków, za to jak ja muszę się oderwać to już raczej nocka z głowy :P

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#8 Post autor: eric trax »

Sariel pisze:
Skylark90 pisze:Na szczycie są auta 1:10 czy zbliżający się UCS 42130...
Recka jutro o 15:00 :)
Nie pamiętam żebym już żebym tak czekał na jakiś zestaw Lego jak na ten.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ