[MOC] M-Tron - statek transportowy

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] M-Tron - statek transportowy

#1 Post autor: Rysiek »

Witam drogich Forumowiczów!

Tym razem M-Tronowa kobyła transportowa, w kształcie taki trochę wieloryb :) Statek ma miejsce na 2 duże kontenery na magnesach. Do tego oczywiście mniejsze boxy M-tron.
Maszyna dzieli się na 2 części, panel sterowania jest takim małym statkiem. W razie zagrożenia może się odłączyć od reszty.

Zapraszam do oglądania oraz komentowania.

ObrazekM-Tron Transport Spaceship by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Transport Spaceship by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Transport Spaceship by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Transport Spaceship by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Transport Spaceship by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekM-Tron Transport Spaceship by Ryszard Bosiak, on Flickr

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] M-Tron - statek transportowy

#2 Post autor: Deckard Cain »

Sylwetka statku delikatnie trąci mi śmigłowcem Sikorsky CH-54. Zaś otwierana paszcza kabiny i mały statek ucieczkowy dodatkowo nadaje charakter lat 90-siatych.
Ale tu aż się prosi o lądowisko i resztę bazy rozładunkowej.
Ostatni z Horadrimów

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M-Tron - statek transportowy

#3 Post autor: wielkamucha »

Ty kochasz te M-Trony :)
Bardzo zgrabny i "w sobie" ten transportowiec. Podoba mi się rozwiązanie z tymi paletami/pojemnikami - spokojnie mogłyby to być takie zestandaryzowane moduły transportowe dla całej serii. Zresztą, chyba coś na ten sposób było, z magnesami itp.
Podoba mi się też podwozie, ładnie chowające się w kadłub, a jednocześnie na tyle wytrzymałe, że będzie działano bez problemów w rzeczywistym modelu. No i ten dodatkowy, ukryty "skoczek" - taka wisienka na torcie.

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M-Tron - statek transportowy

#4 Post autor: Szygalew »

Faktycznie przypomina śmigłowiec :)
Bardzo ładnie Ci wyszedł. Jest zgrabny i pomysłowy. Też mi się ta otwierana "paszcza" podoba. Logiczne rozwiązanie z tym stateczkiem ewakuacyjnym - nie wszystkie miejsca w galaktyce muszą być przyjazne.. :)

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] M-Tron - statek transportowy

#5 Post autor: Rysiek »

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie :)
Deckard Cain pisze: 2022-02-13, 18:52 Sylwetka statku delikatnie trąci mi śmigłowcem Sikorsky CH-54. Zaś otwierana paszcza kabiny i mały statek ucieczkowy dodatkowo nadaje charakter lat 90-siatych.
Ale tu aż się prosi o lądowisko i resztę bazy rozładunkowej.
Coś jest w tym porównaniu ze śmigłowcem. Widziałem gdzieś kiedyś tą maszynę, kto wie, może to podświadome podejście do tematu, albo po prostu wydało mi się praktyczne :) Nie chciałem, żeby ładunek wystawał za bardzo za całość konstrukcji. Bardzo lubiłem ten motyw pojazdu w pojeździe, sądzę że to dodaje bawialności.
Były plany lotniska/bazy, ale już kiedyś wpadłem w takie piekiełko i ostatnio znowu to zrobiłem. Mam na myśli coś co ma być powiedzmy głównym elementem pracy + otoczenie. Jestem pewien, że skończyłoby się na całej bazie i babrałbym się z tym wiecznie :D Koniec końców to co najbardziej chciałbym przedstawić rozmyło by się w całości. Jednak kto wie, może się jeszcze skuszę. Już raz popełniłem jedną bazę M-Tron, jeżeli dobrze pamiętam to na forum też była. Pojazdów przybywa, może warto zbudować coś nowego? :D
wielkamucha pisze: 2022-02-13, 18:52 Ty kochasz te M-Trony :)
Bardzo zgrabny i "w sobie" ten transportowiec. Podoba mi się rozwiązanie z tymi paletami/pojemnikami - spokojnie mogłyby to być takie zestandaryzowane moduły transportowe dla całej serii. Zresztą, chyba coś na ten sposób było, z magnesami itp.
Podoba mi się też podwozie, ładnie chowające się w kadłub, a jednocześnie na tyle wytrzymałe, że będzie działano bez problemów w rzeczywistym modelu. No i ten dodatkowy, ukryty "skoczek" - taka wisienka na torcie.
Tak, bardzo lubię tą serię :) Od mojego Lego Masters towarzysza dostałem na święta mały pojazd z M-Tron, cieszyłem się jak dziecko :) Chyba najbardziej lubię skakać między tymi "starymi" seriami kosmicznymi i Castle. Ostatnio też trochę podłubałem w Ice Planet i Spyrius.

Były pojemniki, ale chyba nieco mniejsze. Teraz zbudowałbym je odrobinę inaczej - kiedy powstał pierwszy z nich nie było jeszcze plate 1 x 5. Teraz w bocznych ścianach nadałyby się w sam raz. I przyznam się, że to nie moja pierwsza konstrukcja gdzie z nich korzystam. 100 lat temu zrobiłem pojazd gąsienicowy który transportował takie właśnie skrzynki.
W podwoziu celowo wykorzystałem "ząbkowane" zawiasy, właśnie z myślą, żeby całość się nie rozlazła jak rozjechana żaba.
Szczerze mówiąc to od skoczka i "paszczy" zaczął się cały model :)
Szygalew pisze: 2022-02-17, 08:29 Faktycznie przypomina śmigłowiec :)
Bardzo ładnie Ci wyszedł. Jest zgrabny i pomysłowy. Też mi się ta otwierana "paszcza" podoba. Logiczne rozwiązanie z tym stateczkiem ewakuacyjnym - nie wszystkie miejsca w galaktyce muszą być przyjazne.. :)
Szczególnie kiedy jesteś M-Tronem i badasz różne zakątki wszechświata ;) Widzisz, to też jest dobry pomysł na pracę, panie i panowie z M-Trona sobie coś badają, a tam jakaś maszkara ich zaskakuje :) Ooo, albo w drugą stronę. Przypomniał mi się ten sympatyczny kosmita z ostatniej serii minifigurek. Widzę przyjęcie powitalne z tortem i takimi tam :D Pełno różowych kosmitów i jakiś statek M-Tronów, w tle na transparencie M-Tron welcome :D

A wracając do samej konstrukcji, to jak pisałem wyżej - paszcza + małe latadełko to była podstawa pomysłu, a reszta to jakoś sama wyszła :D

ODPOWIEDZ