[MOC] S/Y Joseph Conrad

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] S/Y Joseph Conrad

#1 Post autor: barneius »

S/Y Joseph Conrad to stalowy dwumasztowy (kecz) jacht oceaniczny tupu J-140 wybudowany w 1958 roku w Stoczni Gdańskiej. Jego wymiary to 18 metrów długości i 4 metry szerokości a powierzchnia żagli wynosi 144 m2 - stąd potocznie ten typ jachtu (wybudowano ich sześć) nazywany jest „stuczterdziestką”. Na pokład wchodzi dwunastoosobowa załoga. Dzięki swym gabarytom i niskiej burcie jacht jest pięknie smukły a żeglowanie nim ze względu na bliskość wody i wyjątkową dzielność podczas trudnych warunków sprawia mnóstwo frajdy. W 2013 roku miałem ogromną przyjemność żeglowania nim po wzburzonych wodach Bałtyku i cieśniny Kattegat na trasie Gdańsk - Oslo - Aarchus. Niestety jacht od kilku lat ze względu na zły stan techniczny już nie pływa - ostatnio widziałem go w 2021 roku gdy nieotaklowany cumował gdzieś na Martwej Wiśle.

ObrazekS/Y Joseph Conrad by barneius, on Flickr

ObrazekS/Y Joseph Conrad by barneius, on Flickr

ObrazekS/Y Joseph Conrad by barneius, on Flickr

ObrazekS/Y Joseph Conrad by barneius, on Flickr

ObrazekIMG_2458 by barneius, on Flickr

ObrazekIMG_2650 by barneius, on Flickr

ObrazekP1600821 by barneius, on Flickr

ObrazekDSC02568 by barneius, on Flickr
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] S/Y Joseph Conrad

#2 Post autor: eric trax »

Fantastczna jest ta miniaturka. Raptem kilkadziesiąt klocków a cała scenka jest tak dynamiczna, że szok. Sporą robotę robi ustawienie jachu lekko pochylonego. Sprawidziłby się jako idealna dekoracja na biurko.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Karol JR Bricks
Posty: 73
Rejestracja: 2021-01-29, 13:06
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: -brak-

 

Re: [MOC] S/Y Joseph Conrad

#3 Post autor: Karol JR Bricks »

eric trax pisze: 2022-02-21, 22:24 Fantastczna jest ta miniaturka. Raptem kilkadziesiąt klocków a cała scenka jest tak dynamiczna, że szok. Sporą robotę robi ustawienie jachu lekko pochylonego. Sprawidziłby się jako idealna dekoracja na biurko.
Nic dodać. Poza również moim podpisem ;)

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] S/Y Joseph Conrad

#4 Post autor: wielkamucha »

Karol JR Bricks pisze: 2022-02-22, 07:01
eric trax pisze: 2022-02-21, 22:24 Fantastczna jest ta miniaturka. Raptem kilkadziesiąt klocków a cała scenka jest tak dynamiczna, że szok. Sporą robotę robi ustawienie jachu lekko pochylonego. Sprawidziłby się jako idealna dekoracja na biurko.
Nic dodać. Poza również moim podpisem ;)
Dokładnie.

Ze swej strony pogratuluję Ci jeszcze wspaniałej przygody, uwiecznionej dodatkowo na zdjęciach. Jest coś przerażająco urzekającego w tym gniewie oceanu i jestem pewien, że nic przed tym i nic po tym nie dorównało - i nie dorówna - tym wrażeniom. Kto tego doświadczył - ten wie :)

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] S/Y Joseph Conrad

#5 Post autor: barneius »

Dzięki Gajs!
eric trax pisze: 2022-02-21, 22:24 Raptem kilkadziesiąt klocków
na Josepha to poszło ponad 250 :)
wielkamucha pisze: 2022-02-23, 22:54 Ze swej strony pogratuluję Ci jeszcze wspaniałej przygody, uwiecznionej dodatkowo na zdjęciach. Jest coś przerażająco urzekającego w tym gniewie oceanu i jestem pewien, że nic przed tym i nic po tym nie dorównało - i nie dorówna - tym wrażeniom. Kto tego doświadczył - ten wie :)
o taaak :) a te fotki to były robione kiedy było spokojniej, bo jak przez jakieś 60h wiało 6 do 8 to miałem na głowie inne rzeczy niż robienie fotek :D
mocs: rebrickable | pics: flickr

wielkamucha
Posty: 803
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] S/Y Joseph Conrad

#6 Post autor: wielkamucha »

barneius pisze: 2022-02-24, 22:12 o taaak :) a te fotki to były robione kiedy było spokojniej, bo jak przez jakieś 60h wiało 6 do 8 to miałem na głowie inne rzeczy niż robienie fotek :D
Pokłon Neptunowi? Ratalnie? ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] S/Y Joseph Conrad

#7 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładna praca. Dynamika wody i przechył jachtu są super. Sam jacht też bardzo ładnie wyszedł.

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] S/Y Joseph Conrad

#8 Post autor: barneius »

Szygalew pisze: 2022-02-28, 09:36 Bardzo ładna praca. Dynamika wody i przechył jachtu są super. Sam jacht też bardzo ładnie wyszedł.
Dzięki. Najbardziej problematyczna była dla mnie właśnie woda, której nigdy nie budowałem. Chciałbym aby odcień był ciemniejszy i bliższy zieleni ale nie znalazłem niestety rozwiązania.
mocs: rebrickable | pics: flickr

ODPOWIEDZ