[MOC] Hayes Clipper 200 oraz 1958 Edsel Citation

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Hayes Clipper 200 oraz 1958 Edsel Citation

#1 Post autor: TruckeR »

Witam,
Teraz prezentuję fotki modelu który niedługo będzie miał.. hm.. chyba już rok. Co prawda po oryginale pozostała tylko kabina (i to nie całkiem), ale pozostańmy przy twierdzeniu, ze model ewoluował :) Pierwotnie był to Mack, potem dorobiłem drugą maskę silnika na zmianę, wkrótce przód Macka został hmm, zezłomowany, ostał się tylko ten. Czyli jest to dość standardowa cięzarówka na 12 studów szerokości. Przednimi kołami można sterować poprzez pokrętło na dachu. Niestety nie ma drzwi, bo nie chciałem sobie dekompletować Magic Flasha.

Tak, w tym wątku również dziękuję Szarikowi za foty :)

PS: Zwróćcie uwagę na zderzak, bo takiego patentu chyba jeszcze nie było?

PS2: Ja bardzo proszę, aby ktoś zafundował mi lekarstewko na sklerozę, bo znowu zapomniałem o linku do galerii, która jest tu .

Obrazek
(obrazek na zachętę)
Powoli będę też wrzucał zdjęcia z miasta, ale jak ktoś chce, to do swojego profilu wrzuciłem fotkę, która spodobała mi się najbardziej.

Witam po raz drugi,
Nie zakłądałem następnego tematu dla Edsela, daję go tutaj - w końcu też Model Team. Zacznijmy od historii - pierwotnie był to samochód zbudowany wg. obrazka z galerii jouhi2 i był to Chevrolet Impala 1958. Jak zwykle pojazd przeszedł wiele przemian, raz był street rodem, następnie przerobiłem mu przód, że bardziej przypominał Interceptora z Mad Maxa, potem był hotrodem. Ostatnio jak bawiłem się z jego silnikiem, to przyłoożyłem do zderzaka taką zamkową kratkę i od razu pomyślałem "Hej, przecież to wygląda zupełnie jak Edsel!". Za przeróbkę wziąłem się następnego dnia, ale nie użyłem tego klocka (bo okazało się, że wcale nie przypominał Edselowej chłodnicy) tylko dwóch innych, nie pamiętam jak się nazywają. No i po wielu, wielu przeróbkach wyszło to coś. Jak zwykle koła sterowane przez "grzybek" na dachu, poza tym brak ruchomych elementów.. Za to można go holować moim Tow Truckiem :)
Tym razem nie zapomniałem, galeria jest tu .
Obrazek
(Jak zwykle obrazek na zachętę)
Pozdrawiam i proszę o komentarze :)

EDIT: Błąd w adresie poprawiony, obydiwe galerie zostały dodane dzisiaj więc trochę minie zanim je upublicznią.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:38 przez TruckeR, łącznie zmieniany 7 razy.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

pkowalcz

#2 Post autor: pkowalcz »

Edsel, jak już mówiłem przy okazji Tow trucka, całkiem zgrabny.
Hayes Clipper też niezły, fajna kolorystyka :)
Ps. To tylko ja mam zwalonego IE, czy innym galeria Hayesa też nie wchodzi?

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#3 Post autor: Scaner »

Obie są "not yet public".
Link do pierwszej galerii jest błędny (wpisane 2 razy http)
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

ODPOWIEDZ