[MOC] Zbrodnia i kara

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Zbrodnia i kara

#1 Post autor: JK »

Prezentuję taki oto MOC na miarę czasów...

ObrazekCrime and Punishment (1) by Krzysztof J, on Flickr

ObrazekCrime and Punishment (2) by Krzysztof J, on Flickr

ObrazekCrime and Punishment (3) by Krzysztof J, on Flickr

tomaq
Posty: 231
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Zbrodnia i kara

#2 Post autor: tomaq »

Mocyk fajny, ostatnie zdjęcie mega klimatyczne. Od razu western jakiś na myśl przychodzi i dziki zachód, piach i te sprawy...
A komu dziś ten stryczek się należy to chyba wszyscy wiemy i mam nadzieję, że jemu jest dedykowany. 😜

PS. zdjęcie tak wyszło, czy podstawa jest mocno dociśniętą i się "wygła" do góry? Bo wygląda dzięki temu dobrze. 😁

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Zbrodnia i kara

#3 Post autor: Szygalew »

tomaq pisze: 2022-04-05, 18:18 ostatnie zdjęcie mega klimatyczne
Najpierw podobało mi się pierwsze zdjęcie, tajemnicze, okryte nieco mrokiem, w dobry sposób stanowiące wstęp.. Ale po czasie, tak jak i Tobie, najbardziej przypada mi do gustu to ostatnie. Inne ujęcie, inna "gramatura" obrazu - ma faktycznie to "coś" w sobie. Trochę niewyraźne, rozedrgane, niedookreślone, jak obecna chwila w dziejach.


Za to sand green mi się nie podoba. Nie rozumiem tego koloru tutaj.

A w ogóle to sobie zbuduję podobne ustrojstwo na makiecie, którą obecnie klepię :p

Aha, byłbym zapomniał (gapa ze mnie), bardzo fajny MOC!

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Zbrodnia i kara

#4 Post autor: JK »

Dziękuję serdecznie za komentarze. Cóż, wolałbym, żeby ta praca nigdy nie powstała. Jednak "artystyczna złość" czasem zmusza do zbudowania czegoś w takich właśnie klimatach.
tomaq pisze: 2022-04-05, 18:18 A komu dziś ten stryczek się należy to chyba wszyscy wiemy i mam nadzieję, że jemu jest dedykowany.
Cieszę się, że leżący u podstaw zamysł MOCa nie budzi wątpliwości.
tomaq pisze: 2022-04-05, 18:18 Mocyk fajny, ostatnie zdjęcie mega klimatyczne. Od razu western jakiś na myśl przychodzi i dziki zachód, piach i te sprawy...
Szygalew pisze: 2022-04-06, 22:03 Najpierw podobało mi się pierwsze zdjęcie, tajemnicze, okryte nieco mrokiem, w dobry sposób stanowiące wstęp.. Ale po czasie, tak jak i Tobie, najbardziej przypada mi do gustu to ostatnie. Inne ujęcie, inna "gramatura" obrazu - ma faktycznie to "coś" w sobie. Trochę niewyraźne, rozedrgane, niedookreślone, jak obecna chwila w dziejach
Postanowiłem trochę pobawić się światłem i filtrami, żeby wzmocnić efekt. Miło mi czytać, że się to udało.
Szygalew pisze: 2022-04-06, 22:03 Za to sand green mi się nie podoba. Nie rozumiem tego koloru tutaj.
Ten kolor szczególnie rzuca się w oczy na drugim zdjęciu, z zimnym oświetleniem świetlówkowym. To miało trochę symulować taki zimny, więzienny klimat. Natomiast co do samego użycia tego koloru, to jakoś skojarzył mi się z zawilgoconym drewnem, ze swoistą "patyną" na deskach. A deski są niejednorodne, bo zapewne to stara konstrukcja, która gdzieś wiele lat przeleżała, wielokrotnie łatana, czy modyfikowana, z desek, które akurat były pod ręką. Stąd drewno różnych gatunków, w różnym stanie. Poniekąd proces tworzenia tej pracy był podobny: budowałem z tego co było pod ręką 🙂

Cieszę się, że praca Wam się podoba i budzi emocje. Mam jednak nadzieję, że zamiast kontynuować takie ponure klimaty będę mógł z czystym sumieniem wrócić do tych beztroskich.

ODPOWIEDZ