[MOC] [MOD] BMW M1 - 76908 b-model

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] [MOD] BMW M1 - 76908 b-model

#1 Post autor: ImpreSariO »

BMW M1 - 76908 b-model

Obrazek

Pamiętam czasy gdy 8 studów szerokości pojazdu dla minifigów oznaczała że ktoś zbudował ciężarówkę czy coś równie dużego. Kilkanaście lat temu taka "skala" nie była zbyt popularna choćby ze względu na mały wybór opon i szyb, choć sam popełniłem kilka modeli o szerokości 8s, takich jak BMW E24 czy Polonez Coupe. Niemniej jednak zdecydowanie nie były one dla figurek.

Lego ponownie potwierdziło swoje bardzo luźne podejście do skali tworząc linię Speed Champions. Pomimo dobrze zapowiadającego się początku w postaci samochodów na 6s, seria zupełnie niespodziewanie przepoczwarzyła się w wysypkę naklejek z dziwnymi szybkami z na siłę dodanymi minifigami. Gdy pojawiła się zapowiedź modelu Lamborghini Countach, przez chwilę dałem się nabrać że jednak ta seria może mi się jeszcze spodobać. Z jednej strony te modele mają masę uroku, ładnie wyglądają na półce, ale z drugiej ta ogromna ilość naklejek to jakiś koszmar. To mi dało do myślenia czy da się coś z tego sensownego zrobić rezygnując z kalkomani oraz ludzika.

BMW M1 może nie jest aż tak kultowym samochodem jak Countach czy Testarossa, ale ma swój niezaprzeczalny urok. Sylwetkę ma bardzo zbliżoną do Lambo, przez co od razu padło na wybór właśnie tego modelu do zbudowania z zestawu 76908. Jak to bywa w tej zabawie, nastąpił festiwal kompromisów. Przebudowywanie z wykorzystaniem tylko elementów z jednego zestawu jest dużym wyzwaniem. Niby oba autka są tej samej wielkości ale przy około 2/3 modelu zużyłem niemal wszystkie białe klocki. Zacząłem odchudzanie które mocno odbiło się na tylnej części pojazdu, ale jestem dosyć zadowolony z finalnego efektu. Tak powstał model b zestawu 76908 czyli BMW M1 w wersji Procar.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dane techniczne
Rebuild zestawu 76908 Speed Champions Lamborghini Countach
Model: BMW M1 Procar
Części: 221 - użyte również części zapasowe
Wysokość: 5.5 studa (4 bricki i 2 platey)
Szerokość: 8 studów (z lusterkami i błotnikami 9 studów)
Długość: 18.5 studa
Instrukcja: 67 kroków na 55 stronach.

Flickr
Insta
Rebrickable

ODPOWIEDZ