[MOC] Kama3 5511

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#16 Post autor: aro_kal »

Piękny.

Ja nie wdaję się w szczegóły, nie szukam minimalnych różnic, nie moja działka. Model natychmiast przypomina mi kamaza i mam w nosie to, że gdzieś zgubiłeś nieco skali. Podoba mi się bardzo ...

Nie umiem Ci doradzić jak co poprawić. Pewnie nawet nie chcę nad tym myśleć. Ja akceptuję model takim jaki jest ... tylko weź spirytus (nie pij go) i zmaż te kośluny :mruga:. Wydrukuj może jakąś naklejkę albo po prostu z tego zrezygnuj.

PS. Cień --> czy Ty masz wrażenie, że cokolwiek by Robson nie napisał to masz przyzwolenie by się do niego czepnąć? Nie masz!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#17 Post autor: smyk »

Jerac, podrzuciłeś bardzo ciekawy sposób skalowania, chyba, będę korzystał. :piwo:

Robson, litości! Popatrz, a nie "po pacz".
Ostatnio zmieniony 2007-04-17, 14:12 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#18 Post autor: Misterzumbi »

To i ja sie dorzuce. Jest za krotki. Koniec.
Przod przypomina Kamaza, chociaż rzeczywiscie proporcje troche krzywe, jak go poprawic niewiem, i nie chce mi sie myslec.

Tak dla zainteresowanych, i dla Robcia (wez se wydrukuj, i wez do sklepu z kopiarka, razem z jednym kolem i powiekszaj tak dlugo az kola na rysunku beda miec taki sam wymiar, to bedziesz widzial co i jak)...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak w ogole, to nie chce mi sie nic wiecej pisac, bo Robcio, miales szanse stworzyc cos genialnego, ale ktos ciebe gdzies tam pochwalil i juz jedziesz na latwizne, juz sie spieszysz-niewiadomo po co, juz pokazujesz pol gotowe, bez wywrotki... Zamiast poczekac, pomyslec, podpatrzec gdzies, moze ktos mial pomysl na jakis detal (wycieraczki ARVOkow sa 1000 razy lepsze od tych twoich grubych patykow) itd.
A jak potem ktos znajdzie cos co mu sie nie widzi to, albo twierdzisz ze nieda sie inaczej albo stawiasz na swoim i twierdzisz ze tak jest w orginale i koniec, takie plucie w oczy i twierdzenie ze deszcz pada. I to nawet wtedy kiedy kazdy glupi po prostu moze wejsc w Google i sobie te pare zdjec kamaza wygooglowac i sprawdzic jak jest naprawde,.
Nie jest problemem ze ty moze nie chcesz miec tego jak innym by sie podobalo, ale jezeli tak jest, to na milosc Boska, nie oczekuj ze ludzie beda ci lgneli do stop i chwalili jaki to wspanialy model zbudowales. Albo nazwij to z glowy powiedz ze wzorowales sie tylko na Kamazie i juz. A jak sie taki z toba wdaje w dyskusje, no bo przecierz ma prawo, to jest forum obustronne i albo chcesz zeby ludzie wyrazali swoje zdanie o tym czyms albo nie pokazujesz go tutaj i juz, to potem ludzie twierdza ze sie czepia.

Zdrowko Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#19 Post autor: pitrek02 »

Przód super !! Gorzej z tyłem, ale mam nadzieje, że jak dorobisz ,,wannę" to się to zmieni. Dobrze rozwiązałeś drzwi, jestem pełen podziwu !!

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#20 Post autor: Robson »

Kocham Cię Misterzumbi za te zdjęcia są boskie. Teraz usiądę do pracy i stworze identyka:)
Czekajcie na rezultat. Pozdrawiam
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#21 Post autor: Jerac »

Strach się bać, chyba sobie daruję mojego trucka... eniuej, Misterzumbi, skąd Ty wytrzaskujesz takie zdjęcia? Znalazłeś jakąś stronę z blueprintami gdzie o dziwo są więcej niż 3 samochody (których zresztą zwykle nikt nie zna)? :>

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#22 Post autor: Misterzumbi »

Znalazlem to mam, jak sie szuka kilku rzeczy (np DETa 75) to czasem i takie cuda wyskakuja... Gdzies znalazlem jakas ruska strone, Przeklikiwalem cie w cyrlicy prez pare ladnych godzin ale znalazlem cos, bylo na niej kilkanascie samochodow, zawsze w kilku rzutach, obskalowane i super jakosc,(Polonez, duzy Fiat, Maluch, Gazik) i traktorow(K-700 DT-75), pare ruskich ciezarowek (Kamaz, KRAZ), kilka polskich (Jelcze Stary), co ciekawsze rzucilem na twardy dysk. Strony nie wspomne, ale moge poszukac...

Zdrowko Adam
Ostatnio zmieniony 2007-04-17, 19:32 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#23 Post autor: Robson »

Misterzumbi trochę obliczeń i wychodzi że mój model jest idealny : skala 1:16,5 muszę tylko : obniżyć szybę o 1 brick i skrócić zbiornik o 2 study. I jest elegancko.
Cb1100RR

Cień

#24 Post autor: Cień »

Jerac pisze:Odnośnie słupków: borykam się z identycznym problemem (aczkolwiek moja ciężarówka jest (a raczej będzie) w dużo mniejszej skali, bo na marne 12 studs), i inaczej się nie da, o ile chcemy zamontować prawdziwe drzwi z ramą naokoło okna. Musi być ramka drzwi i słupek, to są minimum 2 plates grubości. Oczywiście to jest przypadek bardzo wyidealizowany, bo jak na złość mamy tutaj wysokośc słupka na 4 studs - a takich zawiasów nie ma. Chyba że użyjemy kleju... No i oczywiście będziemy mieć study, i to śmiesznie, bo i od zewnątrz i od wewnątrz. Gdyby słupki miały długość 6, obyło by się bez kleju, bo jest plate 6x1 z zawiasami z obu stron.

Pozostaje zatem tylko grubość 2 + 2.
Tak się zachwycacie pomysłami Misterzumbi'ego, a nie wyciągacie żadnych wniosków.
Nie posiadam szczególnie dużo systemu (kolory) i nie chciałem marnować prostych flexów, więc wygląda to nieco pokracznie. Traktujcie jako koncepcję:
http://www.brickshelf.com/gallery/mrocz ... /supki.jpg

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#25 Post autor: Robson »

Cień pisze:Tak się zachwycacie pomysłami Misterzumbi'ego, a nie wyciągacie żadnych wniosków.
Nie posiadam szczególnie dużo systemu (kolory) i nie chciałem marnować prostych flexów, więc wygląda to nieco pokracznie. Traktujcie jako koncepcję:
http://www.brickshelf.com...yklad/supki.jpg
Mi się nie podoba tak to zrobię uszczelkę po środku.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#26 Post autor: Misterzumbi »

Zaufaj mi Robi, wez, wydrukuj na A4, idz gdzies gdzie maja normalna kopiarke, powiekszaj tyle razy az kola Od klockow (wez jedno prawdziwe, linijka, kawalek kija, kratki od zeszytu itp sie nie nadaja) beda tak duze jak kola na bocznym rzucie, posklejak Blueprinty do kupy, idz do domu, poloz ciezarowke na rysunek i zobaczysz gdzie schrzaniles swojego. Ze dlugosc ciezarowki podzielona przez dlugosc twojego modelu wynosi te 1:X to pewnie prawda, ale to nie znaczy ze proporcje sa zachowane.
A jak jutro wieczorem wyskoczysz z "poprawionym" to nic ci wiecej nie zalinkuje, ani nie bede z toba gadal...

Na koniec cytat:

Spokojnie panie prezesie, bo jeszcze sie pan zmeczy...

Zdrowko

Adas

Aha, ja z moich budowli wynosze tyklo tyle. Fleksy nie nadaja sie na slupki do czegokolwiek. Ino na stemple od hydrauliki, osie do samochodow, bulbary,kominy, rury wydechowe i tym podobne badziewia. :D
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#27 Post autor: Robson »

Misterzumbi pisze:Ze dlugosc ciezarowki podzielona przez dlugosc twojego modelu wynosi te 1:X to pewnie prawda, ale to nie znaczy ze proporcje sa zachowane.
A jak jutro wieczorem wyskoczysz z "poprawionym" to nic ci wiecej nie zalinkuje, ani nie bede z toba gadal...
Długość , szerokość , wysokość koła odległości wsio ryba jest dobrze naprawdę . Zobaczycie nie długo.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#28 Post autor: Misterzumbi »

WEZ SE TE BLUEPRINTY DO SKLEPU Z KOPIARKA!!!!!

Jestes uparty jakbys mial dwa lata. Co z tego ze kola sa takie jakie maja byc, wedle twoich obliczen? Krzywizny kabiny tez potrafisz sobie wyliczyc? Bedziesz mial rysunki w skali to bedziesz se mogl polozyc klocki na rysunku i bedziesz wiedzial co i jak...

A tak w ogle to po co ja sie przejmuje?

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#29 Post autor: Robson »

Nie no powiedziałem muszę popoprawiać dach i t d - duperele i bedzie dobrze. Jesteś bardzo miły i dziękuje za to bardzooo.
Ostatnio zmieniony 2007-04-17, 20:24 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#30 Post autor: smyk »

Nie przejmuj się. Podrzuć mi konspekty Poldka ;) plizzzz

ODPOWIEDZ