[MOC] Kama3 5511

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#46 Post autor: TruckeR »

Przykro mi to mówić, ale go spaprałeś :\ Kabina jest za duża w stosunku do reszty, koła zbyt małe (mimo wszystko najlepiej by pasowały 24x43.. a skoro takich nie masz, to żeby to był 100% Kamaz to dużo poprawek przed Tobą..), a najbardziej razi ogromny zwis przedni. Nie powiem, że w Kamazie jest on symboliczny, bo jest faktycznie duży, ale to, co Ty zrobiłeś wygląda jak u Tatry T815.. Z oceną się wstrzymuję i mam nadzieję, że go poprawisz. Niestety, ale tak wygląda robienie modeli realnych :)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#47 Post autor: Robson »

Na zdjeciu z profilu wyglada,jak MAN f2000 :/ Przednie slupki dopiero teraz zauwazylem jakie sa schrzanione, bo sa faktycznie za grube.
Pokaż mi jak zrobić lepsze to przerobie.
Jerac pisze:Nic nie zmieniłeś w kabinie.
Nie potrafię zmienić mogę wpaść do Ciebie z ciężarówką to przerobisz?
Jerac pisze:Nawet wycieraczki wciąż są a'la rakietnica...
Nie mam pomysłu na lepsze. Wycieraczki które doradził mi Maciej są dobre ale nie mam takich klocków.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#48 Post autor: Jerac »

Jerac napisał/a:
Nic nie zmieniłeś w kabinie.

Nie potrafię zmienić mogę wpaść do Ciebie z ciężarówką to przerobisz?
Jasne, ale nie będę pracować za darmo. Może być opłata w wysokości, powiedzmy, 100 wybranych przezemnie części (już nie licząc kół, prawde mówiąc wziąłbym tyle tiles i slopów)? Sorry, teraz będzie ostrzej, ale po prostu zaczyna się we mnie gotować:
Weź się do roboty, wszystko Ci podaliśmy jak krowie na granicy!

Słupki to pół biedy. Gdyby reszta była ok (albo chociaż względnie ok) każdy by był w stanie przymknąć na nie oko. Jakoś nikt nie przyczepił się że drzwi w moim Volvo nie mają ramek...

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#49 Post autor: Paweł »

Może klocki też Ci podesłać ?? :whoeva:
Robson1903 pisze:Cytat:
Na zdjeciu z profilu wyglada,jak MAN f2000 :/ Przednie slupki dopiero teraz zauwazylem jakie sa schrzanione, bo sa faktycznie za grube.
Pokaż mi jak zrobić lepsze to przerobie.
Zero kreatywności. Maska nam się spodobała (to reszta też na pewno będzie the best). Chociażby to
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#50 Post autor: Kubrick »

Paweł pisze:Zero kreatywności. Maska nam się spodobała (to reszta też na pewno będzie the best).
Dokladnie.
Za wczesnie pochwalilismy robsona.
Robson1903 pisze:Pokaż mi jak zrobić lepsze to przerobie.
To nie ja buduje,tylko Ty. Poza tym, jakbym siadl, to bym na pewno wymyslil. Skoro to ma przede wszystkim wygladac, to bym nawet nie laczyl ze soba tycz zawiasow na stale, a po prostu bym je ustawil tak,zeby na zdjeciu ladnie wygladaly. Na to nie wpadles?
Piszac,ze schrzaniles slupki nie mialem na celu pojechanie Ci po ambicji (jak to odebrales), a raczej zwrocenie uwagi, ze nie sa kamazowate. Zastanow sie i sprobuj to poprawic, bo naprawde zaburzaja z profilu cala sylwetke kabiny. Poza tym odnosze wrazenie, ze sa zbyt pionowo ustawione.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#51 Post autor: Maciej Drwięga »

Skopulowałeś ten model. Kabina wypaczona tak jak wypaczona była. Mógł być naprawdę dobry pierwszy model kamaza w większej skali a wyszła zabawka kamazopodobna. Brzydki nie jest, ale biorąc pod uwagę możliwości klockowe oraz ilość materiałów i wskazówek jakie dostałeś, mógł by być o niebo lepszy.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#52 Post autor: smyk »

Bardzo ładna ciężarówka, ale nie Kamaz. Na tych nowych zdjęciach i z wywrotką wygląda lepiej niż poprzednio.

Nie przesadzajmy też z wymaganiami. Chyba niezdrowo byłoby oczekiwać od nastolatka by był już mistrzem MT.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#53 Post autor: Misterzumbi »

smyk pisze:Nie przesadzajmy też z wymaganiami. Chyba niezdrowo byłoby oczekiwać od nastolatka by był już mistrzem MT
.

Moze i niezdrowo Smyku, ale mlody ma chocby zanadrze tego czegos co sie szumnie zwie "talentem". Tyklo ze jest niecierpliwy i strasznie zle (wcale) znosi krytyke, a jak by sie chociaż na pare minut usiadl i poprzymierzal to by mu fajnie wyszlo. Ale co robic? Zrobic mu instrukcje?

Pozatym MOKO tez dopiero co skonczyl osiemnascie lat...

Zdrowko

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

axell66

#54 Post autor: axell66 »

Ja może nie będę się wtrącał do komentarzy MT mistrzów ,ale chciałbym ocenić ten model .Ale jako jeden z nielicznych pisze jego plusy :
- ładny mechanizm zapasowego koła
- może nie jestem specem od tej działki ale kiper ładniej by wyglądał gdyby nie było widać tych kropek ,zasłoń je śliskimi plate tak jak na dachu kabiny .Minusów nie piszę bo w nim ich nie widzę .Moja ocena to 5+/6

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#55 Post autor: Robson »

Dobra słuchajcie myślicie tak jak ja teraz ? Żeby go spuścić z biurka i zacząć budowę od początku. Jest coś co wam się podoba?. Bo nie wiem jak zrobić dach lekko schodzący do środka to nawet pół kropeczki nie jest a ja mam z tego zrobić idealny spadek . Tak samo jak z dolna częścią powinna być lekko w literę V . Myślicie że jestem niewidomy i nie widzę tego. Rozumiem ale ja osobiście nie potrafię uzyskać takiego kąta. Dojrzałem że są 3 fotele a nie 2. Więc wnętrze zmienię. Po wszystkich waszych wypowiedziach to nic tylko skoczyć z 10 piętra. Po nikim tak nie jedziecie jak po mnie. Sprzedać klocki - kupić szachy to jest myśl.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#56 Post autor: smyk »

Misterzumbi pisze:
smyk pisze:Nie przesadzajmy też z wymaganiami. Chyba niezdrowo byłoby oczekiwać od nastolatka by był już mistrzem MT
.

Moze i niezdrowo Smyku, ale mlody ma chocby zanadrze tego czegos co sie szumnie zwie "talentem". Tyklo ze jest niecierpliwy i strasznie zle (wcale) znosi krytyke
I o tym mówię, za parę lat będzie cierpliwy i będzie umiał znosić (wykorzystywać) krytykę i wtedy stanie się świetny. Do budowania z klocków też trzeba dojrzeć. Ja też dopiero zbieram doświadczenie.
Robson1903 pisze: Jest coś co wam się podoba?
Niektórzy napisali.
Robson1903 pisze:Po wszystkich waszych wypowiedziach to nic tylko skoczyć z 10 piętra. Po nikim tak nie jedziecie jak po mnie. Sprzedać klocki - kupić szachy to jest myśl.
Ta łatwo się zniechęcasz? A nie masz ochoty przytrzeć nam nosa? Bo jeśli masz taki depresyjno-samobójczy charakter, to klocki mogą okazać się niebezpieczne. Lepiej zasięgnąć rady psychologa. My się tu bawimy, to nie jest sprawa życia i śmierci.

BTW: szachy są fajne.
Ostatnio zmieniony 2007-04-25, 21:54 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#57 Post autor: Paweł »

Robson1903 pisze:Dobra słuchajcie myślicie tak jak ja teraz ? Żeby go spuścić z biurka i zacząć budowę od początku. Jest coś co wam się podoba?. Bo nie wiem jak zrobić dach lekko schodzący do środka to nawet pół kropeczki nie jest a ja mam z tego zrobić idealny spadek . Tak samo jak z dolna częścią powinna być lekko w literę V . Myślicie że jestem niewidomy i nie widzę tego. Rozumiem ale ja osobiście nie potrafię uzyskać takiego kąta. Dojrzałem że są 3 fotele a nie 2. Więc wnętrze zmienię. Po wszystkich waszych wypowiedziach to nic tylko skoczyć z 10 piętra. Po nikim tak nie jedziecie jak po mnie. Sprzedać klocki - kupić szachy to jest myśl.
Nie odbieraj tego jako ataki na siebie, tylko jako krytykę dość "bezpośrednią". Myślisz że ze mną jak było ;) Taka krytyka jest na prawdę "budująca". I na prawdę posiedź w necie, popatrz na ciekawe rozwiązania i popraw. Możesz na prawdę stworzyć coś pięknego. Tylko trochę poświęć temu czasu.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#58 Post autor: Sariel »

To ja się wychylę że mi się podoba zabudowa Twojego Kamaza (mam na myśli pakę, czy jak to zwać). Przy okazji, jeśli ktoś potrzebuje zdjęć różnych modeli Kamazów, to polecam okolice Hali Marymonckiej w Warszawie, gdzie kopie się właśnie tunel metra. Jeżdżę tamtędy do pracy i dziś naliczyłem 7 Kamazów, każdy z innego rocznika i z inną zabudową - nic tylko brać aparat :)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#59 Post autor: Robson »

Sariel pisze:Przy okazji, jeśli ktoś potrzebuje zdjęć różnych modeli Kamazów, to polecam okolice Hali Marymonckiej w Warszawie, gdzie kopie się właśnie tunel metra. Jeżdżę tamtędy do pracy i dziś naliczyłem 7 Kamazów, każdy z innego rocznika i z inną zabudową - nic tylko brać aparat
U mnie na Kilińskiego przebudowują ulice i kursują
kamazy wiec mogę się napatrzeć:).
Paweł pisze:Nie odbieraj tego jako ataki na siebie
Odbieram bo skania - źle kamaz - źle już nie wiem co zbudować żeby wam się podobało
Cb1100RR

Cień

#60 Post autor: Cień »

Robson1903 pisze:Odbieram bo skania - źle kamaz - źle już nie wiem co zbudować żeby wam się podobało
Podobno budujesz dla siebie ?

Dam Ci prostą receptę na Twoje żale: zbuduj coś dobrze to się wszystkim spodoba.
Ostatnio zmieniony 2007-04-26, 08:32 przez Cień, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ