Budżetowe koniki i kózki

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Budżetowe koniki i kózki

#1 Post autor: Kirysowaty »

Projektuję aktualnie własny zamek, coś w rodzaju rimejku 6080, ale bardziej wiernego materiałowi źródłowemu niż 10305. Jako dodatek do tego zamku zamarzyli mi się rycerze na koniach okrytych barwnymi kropierzami. Po przejrzeniu ofert na BL stwierdziłem jednak, że nie będę płacił 40zł za konia i 60-100zł za kropierz i wolę zbudować sobie koniki z podstawowych klocków. Za punkt wyjścia przyjąłem konie z zestawu 383, skrzyżowałem je z tym z 6193 i wyszło mi coś takiego:
Obrazek

Równocześnie pomyślałem, że mógłbym pójść o krok dalej i spróbować zbudować z łatwo dostępnych klocków inne zwierzątka mogące się kręcić wokół mojego zamku, na przykład kózki, które w formie gotowych odlewów wystąpiły tylko w zestawie 7189 i osiągają obecnie na BL chore ceny. Oto rezultat:
Obrazek
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: Budżetowe koniki i kózki

#2 Post autor: DonBolano »

Koń w zielonym to totalny badass :D Bardzo fajnie to wyszło!

A kózki przypominają mi poznańskie koziołki z ratusza ;) Może to punkt wyjścia do jakiegoś poznańskiego MOC-a? :)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Afick
Posty: 131
Rejestracja: 2017-01-30, 23:40
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: afick

 

Re: Budżetowe koniki i kózki

#3 Post autor: Afick »

Kozy sa super :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

Re: Budżetowe koniki i kózki

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Podobne konie były w żółtym zamku. Nie było mouldów, tylko budowało się z klocków.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Budżetowe koniki i kózki

#5 Post autor: Kirysowaty »

Ano były, były. Potem, w 383, dostały - również składane z klocków - kropierze, i na tej wersji bazowałem.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ