[MOC] Klasztor Debre Damo

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Klasztor Debre Damo

#1 Post autor: Toltomeja »

Z lekkim opóźnieniem przedstawiam swoje drugie zgłoszenie do konkursu Summer Joust, w kategorii afrykańskiej. W konkursie co roku jest jedna kategoria inspirowana jakimś regionem świata i bardzo się cieszę, że nadszedł czas na Afrykę. Przedtem wiedziałem o tamtejszej architekturze i kulturze bardzo niewiele, ale konkurs okazał się dobrą okazją żeby zgłębić ten temat. I tak oto znalazłem w internecie zdjęcia klasztoru Debre Damo.

Debre Damo znajduje się w Etiopii, na górze o płaskim szczycie, co jest charakterystycznym elementem tamtejszego krajobrazu. Można się tam dostać jedynie na linie. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak klasztor wygląda obecnie, polecam pooglądanie zdjęć w sieci.

Na początku chciałem zbudować tylko sam budynek, ale jego niezwykłe położenie na górze też okazało się ciekawym wyzwaniem. Nie miałem zbyt dużego asortymentu klocków w tych kolorach, miałem za to dużo bricków i plate'ów 1x2. Postanowiłem więc wysilić wyobraźnię i spróbować zbudować ciekawą skałę z tych najprostszych części. Klasztor ma też zbudowane wnętrze, choć w tym wypadku jest tylko luźno inspirowane rzeczywistym.

Na koniec przykra informacja, którą przeczytałem dopiero podczas pisania tego posta. W 2021 roku klasztor został splądrowany i częściowo zniszczony przez wojsko Erytrei.

Obrazek
Obrazek

Album: https://www.flickr.com/photos/toltomeja ... 0300959337

ODPOWIEDZ