[MOC]1.4 FD P-Tower i Viper Probe

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC]1.4 FD P-Tower i Viper Probe

#1 Post autor: Falcrum »

ObrazekFront by Jakub Grochowski

Kolejny piątek, kolejny MOC - tym razem przenosimy się na mroźną planetę Hoth, z epizodu piątego - Imperium Kontratakuje.

Praca przedstawia dwa tytułowe obiekty - przenośne działo jonowe Rebelii o dużej mocy oraz droida sondę, który odkrył lokację bazy Sojuszu i doprowadził do inwazji Imperium na planetę.

W obu przypadkach starałem się zachować zarówno skalę jak i proporcje oryginału. Ze względu na niewielki rozmiar wieżyczki oraz sondy w uniwersum, niemal wszystkie odwzorowania z internetu są znacząco przerośnięte. Do kompletu brakuje jedynie białej, wysokiej wieżyczki przeciwpiechotnej, lecz z jakiegoś powodu skończyły mi się białe elementy.

Praca jest drugą z serii pięciu jakie obiecałem opublikować tydzień temu.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na koniec zdjęcie pierwowzorów:

Obrazek

Zapraszam do komentowania.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC]1.4 FD P-Tower i Viper Probe

#2 Post autor: Kirysowaty »

A gdzie jest ten probot, bo ja go na zdjęciach nie widzę?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC]1.4 FD P-Tower i Viper Probe

#3 Post autor: Fuku »

Ta praca bardziej mi się podoba niż poprzednia, może też dlatego że Hoth to dość bliskie mi klimaty, ale głównie dlatego, że jest tu już więcej modelarstwa. Bardzo fajnie oddałeś wygląd tego działka, szczególnie podoba mi się część z wizjerem i to jak oddałeś wnętrze tej tarczy plejtoclipami. Tak sobie tylko myślę patrząc na zdjęcie pierwowzoru, że końcówka działa aż się prosi o technic busha 3713. Droid też jest dobry, tylko trochę słabo go widać na tym tle

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC]1.4 FD P-Tower i Viper Probe

#4 Post autor: Falcrum »

Ano racja, bush którego opisałeś ma lepszą fakturę. Problemem jedynie byłby wylot lufy, mianowicie musiałbym pokombinować żeby była tam dziura odpowiednich rozmiarów (tj. na szerokość bara).

Co do Viper Probe to zamysł był taki że droid-szpieg jest ledwie widoczny i ledwie go widać w tle, aczkolwiek powinienem dodać zdjęcie na białej kartce żeby ukazać jak to w rzeczywistości wygląda, i zrobię tak jak wrócę.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC]1.4 FD P-Tower i Viper Probe

#5 Post autor: Skylark90 »

Spoko pracka, ale znowu - światło, zdjęcia, tę sondę słabo widać (albo mi wzrok wysiada...). I ten śnieg jest żółtawy, ponoć taki padał kiedyś na Śląsku w okolicach huty ołowiu, ale w tym wypadku to chyba światło właśnie? Czekam na dalsze prace jako fan SW!

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC]1.4 FD P-Tower i Viper Probe

#6 Post autor: Falcrum »

Ano racja, że śnieg żółtawy, byłem zbyt leniwy by w Gimpie podmienić kolorki. Dzisiaj, za to, postanowiłem troszkę się tym programem pobawić i oto efekt:
ObrazekHoth_Illuminated by Jakub Grochowski, on Flickr

Dla porównania oryginalne zdjęcie:

ObrazekFront by Jakub Grochowski, on Flickr
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ