[MOC] Lincoln Town Car 1990

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: [MOC] Lincoln Town Car 1990

#16 Post autor: Bricksley »

Nietypowa kolorystyka oryginału z pewnością dobrze się przełożyła na model - inaczej np. szara bryła dość by się zlewała, a tak mamy fajny charakterystyczny model. Co do słupka D to tak na szybko wg mnie jakby zniknął tej jeden stud na rzecz kafla to już optycznie by tak się nie rzucało, ale to jest tylko gdy pierwszy raz zerkniemy. Im dłużej patrzę to już nie przeszkadza, a wręcz fajnie wtapia się w bryłę pojazdu :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Lincoln Town Car 1990

#17 Post autor: syzygy »

Dzięki :) Tak, szukałem ciekawych barw, bo sam samochód (choć charakterystyczny), jest dość... nudny ;) Ten jeden stud jest od wedga 4x1, który jest tam umieszczony po to, żeby zmienić kąt małego okna, który bez wedge'a jest kompletnie różny od oryginału :) Więc mógłbym go jedynie zakryć i tak miałem w pierwotnej wersji, jednak wtedy optycznie słupek jest grubszy i źle to wygląda z góry, itp. Już lepiej z tym studem :)

Oczywiście jest to tylko takie tam usprawiedliwianie się, bo jeśli się nie da w ten sposób, to może trzeba kompletnie odejść od całego rozwiązania i wymyślić cały słupek od nowa.. ale jakoś się zapętliłem przy tej wersji i nic mi nie przychodzi do głowy :) Może musi postać dłużej jeszcze mi przed nosem ;P

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Lincoln Town Car 1990

#18 Post autor: legosamigos »

A może pokusisz o wersję limuzyny? Co Ty na to?

Obrazek

albo jeszcze lepiej w takiej wersji ;)

Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Lincoln Town Car 1990

#19 Post autor: syzygy »

Myślałem o tym ;) Zrobiłem tak z poprzednią wersją town cara: viewtopic.php?p=494974&hilit=lincoln+town+car
Wtedy efekt mnie trochę rozczarował, ale może w białym lepiej by wyglądała. No i ta wersja jest (mam nadzieję) lepsza, więc limuzyna też może robiłaby lepsze wrażenie.

Argumenty przeciw ;)
1. Town Car nie zrobił takiego wrażenia na rebricku i grupach fb jak poprzednie modele z tej "serii" (el camino, impala, bonneville) - chociaż nie do końca warto się tym przejmować, no i może limuzyna by się bardziej spodobała, nigdy nie wiadomo.
2. Limuzyna byłaby bardziej klockożerna (droższa) a to jednak prawie ten sam model ;)
3. Przeróbka na limo to zajęcie mało kreatywne ;P Chociaż mógłbym skupić się na wnętrzu i poprawie słupków D :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Lincoln Town Car 1990

#20 Post autor: eric trax »

Wiem, że temat został poruszony ale ja przyszedłem tylko potwierdzić. Tylne słupki i szyba wyglądają jak ze zupełnie innej bajki. Troche nie chce mi się wierzyć, że gość który ma taki talent do budowania aut nie wymyślił nic lepszego. Cała reszta - zwłaszcza przód to jest element, który od razu łączy ten model z oryginałem. Popraw Pan te słupki.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Lincoln Town Car 1990

#21 Post autor: syzygy »

Ok, ok - postaram się :P Dzięki za odzew!

ODPOWIEDZ