[MOC] Assault on Osgiliath

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Assault on Osgiliath

#1 Post autor: Fuku »

Obrazek

Przedstawiam swój najnowszy MOCyk, którego tematyką jest słynna scena nocnego ataku sił Mordoru na Osgiliath, bronionego przez siły Gondoru z Faramirem na czele.
Zawsze chciałem zbudować coś z Władcy Pierścieni i konkurs z wykorzytsaniem minifigurki okazał się do tego dobrą okazją. Głównym założeniem MOCa było użycie części
które mam w domu, bez żadnego bricklinka i czekania na ukończenie przez miesiąc, w rezultacie moc powstał w 2 wieczory. Chciałem też wykorzystać w jak najwięiszym
stopniu elementy z lugbulka/supportu, takie jak cegiełki, sztabki, zaokraglone slopy czy zaokrąglone i zwykłe plate 1 x 2. Sporym ograniczeniem była woda, części trans
clear mam najwięcej z przezroczystch a i tak wykorzystałem 90% plejtów i bricków. Z figurkami było trochę improwizacji, bo Lego nie wydało rycerzy Gondoru czy Faramira.

Obrazek

Sam mocyk był przyjemną odskocznią od budowania modeli, zauważyłem że takie budowanie jest sporo łatwiejsze i relaksujące. Jak coś nie pasuje tu, to pójdzie gdzie indziej.
Modele bywają frustrujące, dlatego polecam czasem taką odskocznię w postaci bardziej dowolnego budowania. Budowla jest dość luźną interpretacją, ale oczywiście starałem
się oddać charakter lokacji jak i samej sceny. Mam nadzieję, że moc kwalifikuje się do konkursu, w niektóych miejscach wystaje o 1 plejta poza 16. Dajcie znać co sądzicie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Album:
https://flic.kr/s/aHBqjAedxU

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Assault on Osgiliath

#2 Post autor: Falcrum »

Klasa jak zwykle, nie jestem znawcą tematu, ale google pomogło znaleźć kilka zdjęć oryginału i faktycznie dobrze Ci to odwzorowanie wyszło. Podoba mi się ton zdjęć, na początku wydaje się, że je prześwietliłeś, potem jednak widać że to zamierzony efekt (poza ujęciem na Faramira, które nie jest sfokusowane na żadną część pracy :) ).

Pod względem technik, ściany wyszły bardzo przekonująco, ale to dzwonnica najlepiej się prezentuje, chociaż ja bym zdjął tego tile 2x2, round z kopuły. Wysoko ustawiłeś poprzeczkę dla pozostałych uczestników rundy.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Assault on Osgiliath

#3 Post autor: Szygalew »

Falcrum pisze: 2022-11-07, 17:34 Wysoko ustawiłeś poprzeczkę dla pozostałych uczestników rundy.
Ja bym powiedział, że BARDZO WYSOKO!! :)
Ślicznie to zrobiłeś! Bardzo przyjemnie się na to patrzy.
Nie można powiedzieć, że "pozamiatane" w konkursie, bo jeszcze ciut wcześnie, ale z pewnością "miotła jest w ruchu" :).

Brawo!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Assault on Osgiliath

#4 Post autor: Deckard Cain »

Piękna praca, bardzo dodaje klimat wydarzeń jakie się wtedy rozegrały, dodatkowej miodności dodaje sposób w jaki zrobiłeś zdjęcie.
Szygalew pisze: 2022-11-07, 19:41 Nie można powiedzieć, że "pozamiatane" w konkursie, bo jeszcze ciut wcześnie, ale z pewnością "miotła jest w ruchu" :).
Dobrze powiedziane, choć raczej powiedziałbym że "odkurzacz poszedł w ruch".
Sam się zastanawiałem czy nie wziąć udziału w tej konkurencji ale teraz się wacham ;)
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2460
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Assault on Osgiliath

#5 Post autor: eric trax »

Wow. Muszę przyznać, że dość niespodziewana praca spod Twojej ręki. Łuki połączone z kopułą wyglądają super. Generalnie super udało Ci się nawiązać to tej specyficznej architektury.

Szkoda, że nie udało się uzyskać lepszego efektu na zdjęciach. Niestety czarne tło nie sprzyja. W tym wypadku przetestuj słabsze światło ale dłuższy czas naświetlania. Wtedy model nie powinien być prześwietlony jak teraz.

Gratki!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Assault on Osgiliath

#6 Post autor: Fuku »

Dzięki za komentarze!

Przyznam, że sam się nie spodziewałem takiej pracy spod mojej ręki. Mam kilka projektów ukończonych z których publikacją muszę się wstzymywać, jednego już prawie 2 miesiące i chciałem jakoś urozmaicić bezczynność.

Tile 2 x 2 na kopule dałem, bo nie chciałem, żeby to była taka prawie "czysta" kopuła, miało tam coś jeszcze być ale po drodze zrezygnowałem i tak już zostało. Sam nie mogłem się zdecydować czy lepiej będzie z tilem czy bez, więc to pewnie kwestia preferencji.

Co do zdjęć, to na pewno dałoby się lepiej ale naprawdę nie mam do tego głowy i warunków. Nie wiedziałem jak podejść do tematu przez to że scena rozgrywa się w nocy. Założyłem sobie że zrobię zdjecia właśnie maksymalnie w poniedziałek, niestety słońce swieciło tak mocno, że robilem zdjęcia przy zasuniętej rolecie. Potem je tylko przyciąłem i zmieniłem parametr bodajże ciepło, żeby były ciemniejsze i zimniejsze, efekt jaki chciałem uzyskać to tak jakby było oświetlone światłem księżyca. Na zdjęciu z Faramirem jest fokus na mordkę Orka, bo mi się podobało jak mu się świecą oczy, a przy okazji Faramir jest zamazany i nie widać wyraźnie, że ma zbroję Rohanu ;P czy to był dobry zabieg - nie wiem

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Assault on Osgiliath

#7 Post autor: mw »

no no tym razem nie SW ? :) a proporcje i tak jak zwykle na wysokim poziomie :) - tak serio ładnie tobie to wyszło co do zgodności tej scenki z filmem to się nie wypowiem bo to nie moja bajka

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Assault on Osgiliath

#8 Post autor: Fuku »

Dziękuję @mw!
Tak naprawdę to już któryś z kolei mój MOC nie w tematyce SW ale niebawem się poprawię - 3 kolejne będą już z SW :)

ODPOWIEDZ