Klocki-Zdrój 2023

Termin wystawy: 24-25.06.2023
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Klocki-Zdrój 2023

#1 Post autor: liwnik »

Skoro znamy już termin wystawy to czas zacząć planować kolejną wersję naszego miasteczka.
Myślę, że pomysł z częścią podmiejską miasteczka się sprawdził i warto rozwijać je tym kierunku. Proponuje dodać jeszcze gospodarstwo i więcej pól.
Na początek (bazując w dużej części na modelach które były na ostatniej wystawie) proponuje taki układ miasteczka:
https://brickshelf.com/gallery/Liwnik/m ... 023-v1.jpg

Aktualny plan (11.06.2023):
Obrazek

Arkusz z deklaracjami i planem: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Plan to wstępna propozycja, żeby od czegoś zacząć. Jeśli macie jakieś propozycje zmian albo budujecie coś, co chcielibyście wpasować do miasteczka to śmiało piszcie w tym temacie.

Jak zawsze mile widziane są również samochody i wszelkie inne dodatki które ożywią ulice naszego miasteczka.

Teraz jest też dobry moment żeby ponownie zastanowić się nad podniesieniem torów.
Czy znajdzie się wystarczająco dużo chętnych aby zbudować w ten sposób całą pętlę wokół miasta?
Jeśli zdecydujemy się na podniesienie torów to potrzebujemy też nowy dworzec.
Obrazek

Ze względu na termin wystawy nie możemy zgłosić projektu w ramach Projekt Supportu więc budujemy z wyłącznie z własnych klocków dlatego proszę o przemyślane deklaracje.

Jeśli będą chętni to możemy się umówić na rozmowę na discordzie/zoomie żeby przedyskutować plan miasteczka i pomysły na nowe elementy które możemy jeszcze dodać.


Ja oprócz pola lawendy (trochę mniejszego niż w tym roku) chciałbym jeszcze zbudować ok. 4BP innych pól, np. z rzepakiem/słonecznikami albo ze zbożem. W planach mam też budowę elektrowni słonecznej. Myślałem też, żeby zamiast kamieniczek zbudować w przyszłym roku ratusz z placem.
Ostatnio zmieniony 2023-06-11, 08:43 przez liwnik, łącznie zmieniany 5 razy.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#2 Post autor: Sajan »

Oprócz tego co było w Pszczynie, mogę zrobić 20bp torów pojedynczych lub 10 podwójnych. W wolnej chwili sprawdzę czy dam rade zrobić 1 łuk (2x2bp)

Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Klocki-Zdrój 2023

#3 Post autor: Reglin »

Sajan pisze: 2022-11-07, 19:36 Oprócz tego co było w Pszczynie, mogę zrobić 20bp torów pojedynczych lub 10 podwójnych. W wolnej chwili sprawdzę czy dam rade zrobić 1 łuk (2x2bp)
Ja mogę zrobić resztę torów. Mam teraz dostęp do wszystkich swoich klocków więc jestem w stanie zbudować sporo.

Awatar użytkownika
Bunia
VIP
Posty: 162
Rejestracja: 2016-03-12, 17:46
Lokalizacja: Warszawa / Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#4 Post autor: Bunia »

Z chęcią dołączę do miasteczka z :
- plażą (z terenami zielonymi), która zostanie udoskonalona,
- małym przystankiem PKP,
- różową kamieniczka.

Na ten moment nie wiem czy uda mi się coś więcej zbudować.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#5 Post autor: liwnik »

Reglin pisze: 2022-11-07, 19:53
Sajan pisze: 2022-11-07, 19:36 Oprócz tego co było w Pszczynie, mogę zrobić 20bp torów pojedynczych lub 10 podwójnych. W wolnej chwili sprawdzę czy dam rade zrobić 1 łuk (2x2bp)
Ja mogę zrobić resztę torów. Mam teraz dostęp do wszystkich swoich klocków więc jestem w stanie zbudować sporo.
Ja mogę przygotować 5-10BP toru pojedynczego. Minimum to działki wzdłuż pól które będę budował.

Deklaracje najlepiej wpisujcie od razu do arkusza. Będę na bieżąco zaznaczał zajęte działki na planie.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#6 Post autor: Biedrus »

Ja rezerwuje parcele na domek podmiejski. Reszta moich budowli też przyjedzie, jeszcze ich nie było w Chojnicach. Po wystawie część zburzę.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#7 Post autor: wielkamucha »

Prawdopodobnie niepotrzebnie się udzielam, bo pewno i tak nie zdążę, a i termin może kolidować mi z rodzinnymi wakacjami, ale jeśli do czerwca udałoby mi się zrealizować zamierzenia, to mógłbym ogarnąć całą pętlę z podniesionymi torami...

Na chwilę obecną mam "towaru" na jeden bok dłuższy i półtora boku krótszego - tego, co było na ostatniej wystawie w Pszczynie. Do tego peron, magazyn, przejazd (może być na plażę), kilka ulic, trochę drzew, lampy i taka tam infrastruktura - może nawet kamieniczka (choć się bardzo wolno buduje).
W styczniu powinienem mieć zrobione oba krótsze boki i trzeci zakręt "w trakcie". Mógłbym udostępnić instrukcję lub pliki w stud.io, jeśli ktoś byłby chętny zbudować kilka odcinków prostych torów z nasypem.

Tylko moje tory są 2 bricki "nad ziemią". No, i to typowe klimaty retro.

Aha, stacja byłaby na dłuższym boku.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Klocki-Zdrój 2023

#8 Post autor: Mestari »

Byłoby super móc połączyć wszystko. Tzn - naszą makietę, Maćka, DawKub i jeszcze wielkomuchowe klimaty :)
Możemy wystawić dwa tory z lewej lub prawej strony na wysokości górnego toru.

Z planu wynika, że biorę dwie duże kamienice i stację (o ile zostawiamy tory jak były). Ministerstwo można wysłać na emeryturę (kolejny modular po Palmiarni :) ), domek do tego czasu też rozwalę. Może spróbuję zbudować nowy, ale chcę też na spokojnie podchodzić do deklaracji, więc póki co będę obserwował "dziury". Chciałem zbudować kiedyś opuszczony dom, może się wreszcie uda. Tylko on byłby na większym terenie niż typowa działka. Zobaczymy.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

Re: Klocki-Zdrój 2023

#9 Post autor: bart_ilo »

Mogę przywieźć komisariat policji. Wymiar zależny od dostępnego miejsca.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Klocki-Zdrój 2023

#10 Post autor: Mestari »

Słuchacie, coś mało mamy zgłoszeń. Potrzeba samochodów, pociągu z wagonami (szerokość do trochę ponad 8 studów, raczej poniżej 9), i przede wszystkim zabudowań. Nie musimy zapełnić całego planu, dostosujemy się z tym, ale proszę o zgłaszanie konstrukcji. Jeśli macie coś, co chcecie zbudować, a na planie tego nie ma - nie szkodzi, to tylko propozycja. Dostosujemy się, ale musimy wiedzieć kto planuje dołączyć.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#11 Post autor: Szygalew »

Ja przywiozę Orlena, Dom w groszku i pewnie Sklep ogrodniczy. Kamieniczki poszły na żyletki. Ale może się coś innego pojawi, zależy od tego jak się sytuacja rozwinie z Castle..

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Klocki-Zdrój 2023

#12 Post autor: Mestari »

Szygalew pisze: 2023-01-10, 21:05 Ja przywiozę Orlena, Dom w groszku i pewnie Sklep ogrodniczy. Kamieniczki poszły na żyletki. Ale może się coś innego pojawi, zależy od tego jak się sytuacja rozwinie z Castle..
Dzięki :)
A samochodami trochę poratujesz? Ostatnio robiły dobrą robotę ;)

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#13 Post autor: Szygalew »

Mestari pisze: 2023-01-11, 20:11 A samochodami trochę poratujesz? Ostatnio robiły dobrą robotę ;)
Nie wyobrażam sobie, by ich nie przywieźć.. :) Leżą obecnie w pudełku i czekają na czerwiec..

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

Re: Klocki-Zdrój 2023

#14 Post autor: bart_ilo »

Co do samochodów mogę coś przywieźć.

Jedna moja uwaga co do makiety: ostatnio w miasteczku były czasy pandemii, może tym razem wprowadzić trochę "życia"? I przy każdej kamienicy latarnia? Może jakiś jeden wzór ustalić?

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: Klocki-Zdrój 2023

#15 Post autor: BHs »

Ja swój domek będę jeszcze miał do dyspozycji :)
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ