Choinka na Gwieździe Śmierci...

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Choinka na Gwieździe Śmierci...

#1 Post autor: BHs »

...czyli propozycja kartki świątecznej w klimacie Starych Warsów.
Obrazek

Choinka zrobiona w postaci ośmiu "płatów" ze skosów, łączonych na clipy na wcisk, na travisach. Podświetlenie łańcuchem LED za scenką (ostrzeżenie dla purystów - światełka non-Lego element).
Ostatnio przyszło mi oceniać ponad 50 choinek wykonanych przez dzieciaki w ramach konkursu w miejscu pracy, zatem zrobienie kolejnej było naturalnym wręcz odruchem MOCy.

I wersja bez życzeń na otoku (które w treści, języku, kolorze czy fontu można edytować):
Obrazek

Miałem jeszcze dodać Imperatora, ale wbicie go w kieckę Pani Mikołajowej było już ciut za mocne... Jednak odrobina powagi dla urzędu jest wskazana.
Wystarczy sam Vader w sweterku, którego historii i tak nie zrozumiecie ( (c) Grucha - Chłopaki nie płaczą - 2000)

PS znajdźcie C3PO :P.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: Choinka na Gwieździe Śmierci...

#2 Post autor: Falcrum »

Przyznam, że osobiście bardzo nie lubię świątecznych minifigurek Star Wars, ale na już pierwszy rzut oka widać co praca przedstawia. Charaktyczne tablice pionowych świateł również nie uszły mojej uwadze, mimo że ledwo co się błyszczą. Pytanie czy głowa Threepio na choince bardziej pasuje do Świąt czy może Halloween. W każdym razie pomysł ciekawy, a Ewoki z pewnością by się zgodziły że złoty protokolarny to najlepszy substytut Gwiazdy Betlejemskiej.

Jedyny zarzut to same drzewko, które nieco łyso wygląda, w końcu ma tylko 8 gałęzi - można by spróbować coś tam poupychać (a najlepiej tile 1x1 z clipem).
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Choinka na Gwieździe Śmierci...

#3 Post autor: Szygalew »

BHs pisze: 2022-12-11, 21:42 Ostatnio przyszło mi oceniać ponad 50 choinek wykonanych przez dzieciaki w ramach konkursu w miejscu pracy, zatem zrobienie kolejnej było naturalnym wręcz odruchem MOCy.
Wyszła ciut lepiej :p.
A poważnie - znowu świetny pomysł. Fajna choinka i ozdoby. Fajnie chłopaki wyszli w tych sweterkach. Ale najbardziej mi się podoba droid w czapce.

A Vader w spódniczce.. Szkoda, że go nie dałeś :).

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Choinka na Gwieździe Śmierci...

#4 Post autor: wielkamucha »

Ten Vader w sweterku z droidem - bomba. Gdzieś Ty taki tors dorwał... C3PO w roli choinki - a właściwie czubka...
Najbardziej jednak podobają mi się rzeczy drugoplanowe. A dokładniej, te kolorowe plate'y w ścianach - prosty, a zajedwabisty (cholerna autokorekta forum) jednocześnie patent. Podświetlałeś je jakoś od tyłu, czy mi się wydaje?

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Choinka na Gwieździe Śmierci...

#5 Post autor: Szygalew »

wielkamucha pisze: 2022-12-13, 09:20 Podświetlałeś je jakoś od tyłu, czy mi się wydaje?
BHs pisze: 2022-12-11, 21:42 Podświetlenie łańcuchem LED za scenką (ostrzeżenie dla purystów - światełka non-Lego element).
:)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Choinka na Gwieździe Śmierci...

#6 Post autor: wielkamucha »

Szygalew pisze: 2022-12-13, 10:34
wielkamucha pisze: 2022-12-13, 09:20 Podświetlałeś je jakoś od tyłu, czy mi się wydaje?
BHs pisze: 2022-12-11, 21:42 Podświetlenie łańcuchem LED za scenką (ostrzeżenie dla purystów - światełka non-Lego element).
:)
Ja mam na obu oczach -6 i szkła jak denka od butelek, a wczoraj dowiedziałem się jeszcze, że lewe oko już mi gubi dodatkowo -0,5.
Wybaczcie więc ślepakowi.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Choinka na Gwieździe Śmierci...

#7 Post autor: Szygalew »

Nie ma czego wybaczać :).

...

Tak sobie zerknąłem na termin zgłoszeń tych Kartek Świątecznych od Lugpolu i.. Gratuluję wygranej Bartek! :)

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: Choinka na Gwieździe Śmierci...

#8 Post autor: BHs »

A dziękuję ;).
Ta praca przez wzgląd na wystawę na Bemowie po drodze była fotografowana w nowych warunkach. I nawet się udało, tylko do pełni szczęścia muszę jeszcze 4 żarówki wymienić na mocniejsze :).
LEDy @wielkamucha - to ten zestawik z Cerfa, co był dyskutowany na WL. 50 diód, 3 baterie AA. Nawiązują do typowych świateł w budowlach / statkach Imperium, oczywiście multikolor na święta, nie śnieżnobiałe jak zazwyczaj.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: Choinka na Gwieździe Śmierci...

#9 Post autor: eric trax »

Lampki choinkowe w iście oldschoolowym stylu :) Obejrzałbym sobie taki świąteczny odcinak star wars z wręczania prezentów :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: Choinka na Gwieździe Śmierci...

#10 Post autor: BHs »

eric trax pisze: 2022-12-23, 22:11 Lampki choinkowe w iście oldschoolowym stylu :) Obejrzałbym sobie taki świąteczny odcinak star wars z wręczania prezentów :D
Ano kiedyś taki był, Star Wars Holiday Special czy jakoś tak. Ale że "był" to może na tym poprzestańmy :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ