[GŁOSOWANIE] MOC Września 2023

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Swój głos oddaję na:

Czas głosowania minął 2023-10-15, 17:47

SaperPL - Zmniejszona Laweta Technic 8109
24
69%
Johan - Utini!
11
31%
 
Liczba głosów: 35

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

[GŁOSOWANIE] MOC Września 2023

#1 Post autor: eric trax »

We wrześniu 2023 zgłoszono 2 prace, zapraszam do zapoznania się z modelami tutaj .

Do oddania mamy oczywiście tylko 1 głos i 5 dni na zastanowienie.

Proszę o zachowanie ciszy wyborczej oraz o niepublikowanie żadnych wpisów w tym wątku do czasu zakończenia głosowania.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [GŁOSOWANIE] MOC Września 2023

#2 Post autor: eric trax »

Gratulacje!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [GŁOSOWANIE] MOC Września 2023

#3 Post autor: SaperPL »

Dzięki wszystkim za głosy. Mam nadzieje że teraz ktoś z was w końcu się zmusi i zbuduje coś z moich instrukcji :)

Przy okazji jestem dość zaskoczony że Stare Miasto w Krakowie nie było zgłoszone do MOC miesiąca, a Johan zgłosił tę pracę zamiast Drzewa na skale, ale nie narzekam :D

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [GŁOSOWANIE] MOC Września 2023

#4 Post autor: Skylark90 »

Po pierwsze - gratulacje :) Po drugie - ej, ja się nie zmuszałem, zbudowałem micro dźwig dwa lata temu z przyjemnością, szczególnie ten silnik z wałem z kwiatków - mistrzostwo świata! I planuję budować dalej Twoje rzeczy. sorry, nie wrzuciłem zdjęć tego dźwigu, może odgrzebię gdzieś na kompie i wrzucę, bo robiłem w innej kolorystyce niż Ty

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [GŁOSOWANIE] MOC Września 2023

#5 Post autor: Johan »

Gratulacje, SaperPL, bardzo zgrabnym modelem wygrałeś. Odpowiadając na Twoje pytanie, Drzewa na skale nie zgłosiłem, bo jego efekt bardzo opiera się na nielegowych elementach: magnesach i kloszu. Nie pamiętam co mówi o tym regulamin, ale jakoś mi nie leżało :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [GŁOSOWANIE] MOC Września 2023

#6 Post autor: SaperPL »

Skylark90 pisze: 2023-10-18, 09:10 Po pierwsze - gratulacje :) Po drugie - ej, ja się nie zmuszałem, zbudowałem micro dźwig dwa lata temu z przyjemnością, szczególnie ten silnik z wałem z kwiatków - mistrzostwo świata! I planuję budować dalej Twoje rzeczy. sorry, nie wrzuciłem zdjęć tego dźwigu, może odgrzebię gdzieś na kompie i wrzucę, bo robiłem w innej kolorystyce niż Ty
Dzięki! I musisz jeszcze zdjęcia tam wrzucić. A ja sam do dźwigu też muszę wrócić bo przy nowych liftach jest potencjał zrobienia go jeszcze lepiej jak chodzi i konstrukcję i może da się zrobić coś fajnego ze sterowaniem.
Johan pisze: 2023-10-18, 09:48 Gratulacje, SaperPL, bardzo zgrabnym modelem wygrałeś. Odpowiadając na Twoje pytanie, Drzewa na skale nie zgłosiłem, bo jego efekt bardzo opiera się na nielegowych elementach: magnesach i kloszu. Nie pamiętam co mówi o tym regulamin, ale jakoś mi nie leżało :)
Dzięki!

Ja bym się nie przejmował tym że są jakieś nielegowe elementy jak długo to nie jest jakieś kompletne oszukiwanie. To jest balansowanie na cienkiej granicy, ale np. wg. mnie zaprojektowanie i wykonanie jakiegoś elementu który jest bardzo legowy tak jak to chyba Noniusz robił z dłuższymi siłownikami, czy kilka z moich wydruków takich jak węższy dyferencjał, czy w końcu coś co jest ogólno dostępne np. w Ikei i się ładnie komponuje, to powinno być ok.

Przekroczeniem granicy dla mnie byłoby włożenie silników i sterowania RC (nie lego RC) czy drukowanie całego nadwozia lub założenie takiego nadwozia z samochodu RC, bo takie rzeczy też widziałem. W kontekście drukowania też to co często robi efferman, czyli drukowanie całych ramek na osie z dyferencjałami i uchwytami pod zwrotnice, blokady dyferencjału itp, jako jeden element to też dla mnie mocne przekroczenie granicy.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [GŁOSOWANIE] MOC Września 2023

#7 Post autor: syzygy »

Gratulacje, zasłużona wygrana - mam na myśli zarówno ten model jak i całokształt Twojej twórczości :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 516
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [GŁOSOWANIE] MOC Września 2023

#8 Post autor: SaperPL »

syzygy pisze: 2023-10-19, 22:04 Gratulacje, zasłużona wygrana - mam na myśli zarówno ten model jak i całokształt Twojej twórczości :)
Dzięki!

ODPOWIEDZ