[MOC] Aston Martin V8 Volante

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Aston Martin V8 Volante

#1 Post autor: barneius »

Aston Martin V8 Volante czyli V8 Vantage w opcji cabrio. Auto było produkowane przez cztery lata począwszy od 1986 roku. W porównaniu z Vantage standardowo wyposażone było w bardziej agresywne spojlery i progi w kolorze nadwozia. Ja jednak postawiłem na klasyczny wygląd ze srebrnymi progami jak w Vantage - w sieci można znaleźć egzemplarze również w takiej konfiguracji. Model co oczywiste bazuje pewnie w 90% na dopiero co zaprezentowanym przeze mnie Vantage ale autko wyszło w mojej ocenie na tyle fajnie, że zasługuje na osobną prezentację. Powstało w dwóch kolorach - ciemnozielonym i czerwonym.

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr

ObrazekAston Martin V8 Volante by barneius, on Flickr
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Aston Martin V8 Volante

#2 Post autor: syzygy »

Fajna wariacja, ale chyba pierwsza, bondowska wersja najbardziej mi się podobała. Ale ta też jest super. Podoba mi się bardzo złożony dach. Ile autek już zbudowałeś - ze 30? :)

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

Re: [MOC] Aston Martin V8 Volante

#3 Post autor: SAMOLOT »

Przyzwyczaiłeś nas do wysokiego poziomu swoich modeli, ten również jest wyśmienity. Próbowałeś dać przydymionego przezroczystego taila na te study na szybie?

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Aston Martin V8 Volante

#4 Post autor: barneius »

Dzięki! Modeli natrzaskałem już ponad 30 choć kilka jest zrobionych w różnych wersjach kolorystycznych. Jeśli chodzi o taile trans 1x2 na szybie to oczywiście próbowałem (i to już na wcześniej zbudowanym modelu cabrio - Miura Roadster) ale w mojej ocenie zdecydowanie lepiej wygląda bez nich. Taile powodują, że szyba traci lekkość a te study wcale mi nie przeszkadzają.
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Aston Martin V8 Volante

#5 Post autor: eric trax »

Ciemnozielony to jedyny słuszny kolor dla tego pojazdu. Znacznie bardziej podoba mi się niż poprzednia wersja dla 007 :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Aston Martin V8 Volante

#6 Post autor: barneius »

eric trax pisze: 2023-11-23, 13:53 Ciemnozielony to jedyny słuszny kolor dla tego pojazdu. Znacznie bardziej podoba mi się niż poprzednia wersja dla 007 :D
Pełna zgoda. Też najbardziej przypadła mi do gustu wersja cabrio i właśnie w tym kolorze. A przy okazji dowiedziałem się, że ma on swoją nazwę - British racing green.
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 109
Rejestracja: 2019-11-08, 11:40
Lokalizacja: Oświęcim
brickshelf: dimnix
Kontakt:

 

Re: [MOC] Aston Martin V8 Volante

#7 Post autor: Naturalbornuser »

barneius pisze: 2023-11-21, 20:43 Taile powodują, że szyba traci lekkość a te study wcale mi nie przeszkadzają.
Jeśli traci lekkość to faktycznie lepiej bez żadnych płaskich klocków na górze. Chociaż ja bym jeszcze chyba spróbował tam włożyć zamiast tile`ów np te tile z rowkami, kratki. Ale fakt study nie przeszkadzają.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Aston Martin V8 Volante

#8 Post autor: Fuku »

Nie mój typ aut, ale wyglądają ładnie, wszystkie wersje, ale ta ciemnozielona ma wyjątkowy urok dla mnie. Podoba mi się też detal na masce uzyskany przy pomocy sztabki

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Aston Martin V8 Volante

#9 Post autor: dmac »

Mikołaj przyniósł mi małego Astona Jamesa Bonda i tak sobie myślę, że skoro MOC-e co do zasady są bardziej wyrafinowanymi konstrukcjami, to ja już nie wiem, co musiałeś porobić w środku, żeby to tak dobrze wyglądało (bo zestaw jest niesamowicie ciekawie zbudowany, moim zdaniem) :) .
Gdybym miał wybierać, to zdecydowanie wariant ciemnozielony z beżem.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Aston Martin V8 Volante

#10 Post autor: barneius »

Fuku pisze: 2023-12-07, 09:56 Nie mój typ aut, ale wyglądają ładnie, wszystkie wersje, ale ta ciemnozielona ma wyjątkowy urok dla mnie. Podoba mi się też detal na masce uzyskany przy pomocy sztabki
Sporo osób zwraca uwagę właśnie na tę sztabkę na masce :) Dzięki, zielony tak jak wyżej już pisałem to mój faworyt chociaż czekam teraz na nowego Mustanga ze Speed Champions, w którym będą błotniki w dark blue. Ten kolor też może świetnie stroić.
dmac pisze: 2023-12-11, 14:06 Mikołaj przyniósł mi małego Astona Jamesa Bonda i tak sobie myślę, że skoro MOC-e co do zasady są bardziej wyrafinowanymi konstrukcjami, to ja już nie wiem, co musiałeś porobić w środku, żeby to tak dobrze wyglądało (bo zestaw jest niesamowicie ciekawie zbudowany, moim zdaniem) :) .
Gdybym miał wybierać, to zdecydowanie wariant ciemnozielony z beżem.
Brawo!
Z zewnątrz może wydawać się prosty ale w środku to walka o każde pół płytki :) Zestawowy Aston w istocie jest bardzo ciekawie zbudowany, choć imo dotyczy to większości modeli z tej serii. Buduję wszystko co w niej wychodzi w celach zarówno rozrywkowych jak i szkoleniowych.
mocs: rebrickable | pics: flickr

ODPOWIEDZ