[MOC] Alfa Romeo 145

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Alfa Romeo 145

#1 Post autor: Fuku »

Nigdy nie spodziewałbym się że zbuduję ten model - nie jestem fanem Alfy Romeo, a jednak. Model był projektowany na zamówienie, jako prezent. Jak zawsze starałem się jak najlepiej oddać pierwowzór, bez drogi na skróty. Przyznam że efekt końcowy podoba mi się bardziej niż oryginał :D choć pierwowzór też jest fajniejszy niż standardowa wersja, lekko zmodoyfikowany i podrasowany - stąd np. metalowa barierka z tyłu.

Obrazek

Ilość części: 400?
Skala: Speed Champions
Szacunkowy koszt części: 175 zł

Instrukcja: robiona na zamówienie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galeria https://www.flickr.com/photos/fukusaku/ ... 0312492299

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Alfa Romeo 145

#2 Post autor: Fuku »

Edit: może jednak jeszcze jest nadzieja
Ostatnio zmieniony 2023-12-07, 10:06 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Alfa Romeo 145

#3 Post autor: Mestari »

Czy też się tak psuje jak oryginał? ;)
Fajnie oddany przód, super pomysł z tym panelem

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Alfa Romeo 145

#4 Post autor: Szygalew »

No to i ja coś napiszę jak juź nas ochrzaniłeś :)
Potwierdzam opinię Mestariego, że przód, a zwłaszcza panelik, wyszedł bardzo fajnie!
Cała bryła jest dobrze oddana - przy porównaniu ze zdjęciami oryginału trudno jest dostrzec jakieś braki
Nie do końca mi leżą tylne słupki. Chociaż kształt tych "ramion" dobrze się tu w sumie sprawdza, to jednak jakoś mi one nie pasują... To jest jednak raczej kwestia gustu :).

p.s. I moje prace przechodzą czasem "niezauważone". Czasem, po jakimś czasie, ktoś "się zlituje" i coś napisze i na tym koniec.. Bywa ;).

[Edyta]: Tak sobie jeszcze myślę, że w takich przypadkach, gdy nie do końca wiadomo co napisać albo nie chce się nic pisać świetnym rozwiązaniem byłaby możliwość kliknięcia emotki - klikam serduszko czy coś innego i lecę dalej. Było to gdzieś podniesione swego czasu, ale nic z tego nie wynikło. Może ze względu na kwestie techniczne - nie wiem :). Ale często by się to przydało. Wielu "zatwardziałych nieodpowiadaczy" ( ;)) z pewnością by z tego skorzystało :).

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Alfa Romeo 145

#5 Post autor: Ciamek »

Ten panel na przodzie to istne szaleństwo : o)

Czy tylne słupki nie są za blisko siebie?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Alfa Romeo 145

#6 Post autor: eric trax »

Ciamek pisze: 2023-11-29, 18:08 Ten panel na przodzie to istne szaleństwo : o)
Też od razu w oczy rzucił mi się ten detal. To jest tak nieoczywisty pomysł, że brawa należą się już tylko za to. Ciekaw jestem jak wyglądała by w czerwieni :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Alfa Romeo 145

#7 Post autor: Fuku »

eric trax pisze: 2023-12-01, 09:30
Ciamek pisze: 2023-11-29, 18:08 Ten panel na przodzie to istne szaleństwo : o)
Też od razu w oczy rzucił mi się ten detal. To jest tak nieoczywisty pomysł, że brawa należą się już tylko za to. Ciekaw jestem jak wyglądała by w czerwieni :D
Nie wiem czy wszystkie części bylyby dostępne w czerwonym, choć mozliwe że tak. Ale dobrze że padło na czarny, dziwnie wychodzą na zdjęciach moje modele w czerwieni. Jednak mimo wszystko możliwe że powstanie w czerwieni, bo coraz więcej fanów Alfy się zgłasza z pytaniem o instrukcje, ale na razie nikt nie pytał o recolor :D
Czy tylne słupki nie są za blisko siebie?
Nie, ten samochód tak właśnie ma, słupki są przesunięte względem rogu dachu. Ale zgadzam się, że może komuś nie leżeć ich wygląd, tu poszedłem na kompromis, bo chciałem żeby bagażnik się otwierał
Czy też się tak psuje jak oryginał? ;)
Nie wiem jak jest z oryginałem, ale sam model wyszedł nawet nieco solidniejszy niż taki standard w moich modelach :)

Wiem jak bywa z odzewem dlatego sam zwykle staram się zostawić jakiś komentarz pod MOCem gdzie w innym medium zostawibym po prostu "lajka"

ODPOWIEDZ