[MOC] Chevrolet C10 1966

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Chevrolet C10 1966

#1 Post autor: syzygy »

Obrazeknapis by Jakub Marcisz, on Flickr

Wracam po małej przerwie z kolejnym samochodem w skali Creator Expert.
Autoironizując - niejako przełomowym, bo pierwszy raz użyłem przedniej szyby LEGO (wspierając się białymi naklejkami jako słupkami i "topiąc" ją lekko, bo za wysoka) :D Dzięki temu autko jest bardziej trwałe, jednak ta szyba usztywnia dach itp. Poza tym chyba brak jakichś "rewelacji", ale ogólnie jestem dość zadowolony z finalnego wyglądu.

Starałem się jak zawsze dość wiernie oddać linię boczną, co przy tym charakterystycznym wcięciu doprowadziło do użycia slope curved 2x2 i zakrycia go w połowie... (widać co tam siedzi przy otwartej masce) nie wiem, czy to ma jakiś głębszy sens dla kogokolwiek poza mną, bo serek 2x1 wyglądałby chyba prawie tak samo, przynajmniej na zdjęciach :) I nieraz żeby utrzymać konstrukcję w kupie (paka) używałem serków 1x1, które chyba niespecjalnie podpadają.

Jestem zadowolony z tego paska na boku, tym bardziej, że udało mi się zrobić cienki szary z brakcetów na dole, bo grubszy powinien być tylko u góry. Mam nadzieję, że jakoś to przełamuje bryłę. No dobra, ten bracket i tak musiałby tam być, więc wyszło to trochę przypadkiem, ale wykorzystałem szansę :P

Zwrócę jeszcze uwagę, że przesunąłem pakę o pół studa, bo nie powinna ona być zrośnięta z kabiną. Taki detal. Błąd ten zrobiłem przy moim F100 i nie poprawiłem go robiąc wersję bez PF niecały rok temu.

Samochód z otwartą paką buduję już n-ty raz, więc żeby nie było zbyt nudno, to teraz użyłem barów, które mają udawać takie chromowane łączenia desek.. no ale są zbyt wypukłe "trochę" ;)

Kolor dark blue - marzył mi się jakiś tam medium azure, ale rzeczywistość zweryfikowała te plany ;) I tak się cieszę, że nie jest to po raz kolejny jakiś tradycyjny, podstawowy kolor.

Jakoś ważne jest dla mnie, żeby coś budować, mimo że czasu ostatnio brakuje, więc jestem zadowolony, że udało mi się ukończyć czwarte autko w tym roku - po jednym na kwartał - haha targety jak w korpo :P

Jestem ciekaw bardzo ciekawy Waszej opinii!!!

ObrazekObrazek

ObrazekA2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA3 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA4 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA5 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA6 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA11 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekB1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekB2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekC1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekC2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekC3 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekD1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekE1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekIMG_20231204_094900 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekIMG_20231204_095030 by Jakub Marcisz, on Flickr

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#2 Post autor: Szygalew »

Fajny kanciatek! :)
To wcięcie wzdłuż boku bardzo ładnie wyszło. Ale pasek poniżej.. Ta biała linia kończąca się na drzwiach nie wydaje się taka gruba w oryginale. Lepiej by chyba wypadła jak by miała grubość jednej płytki.
Ale może to wynika z użycia tych bracketów pod nią.? No i druga rzecz ( no muszę ;)), rury wydechowe - nie miały być wyprowadzone na bok za tylnym kołem? Czy po prostu w innej wersji są takie jak u Ciebie?
Ogólne - bardzo udany!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#3 Post autor: syzygy »

Dziękuję za komentarz! :)
Tak, są różne wersje, są ze skromnymi rurami i z takimi chamskimi jak u mnie ;) Tak samo te "kły z przodu" - w wersji ze zdjęcia ich nie ma :) Takie dodatki powybierałem sobie z różnych wersji, dość dowolnie, bo np. ta ze zdjęcia ma "moje" felgi i ten biały pasek.. faktycznie może lepiej, jakby był cieńszy.. ale z drugiej strony wtedy byłby grubości szarego, a jest od niego wyraźnie grubszy :P Także najlepiej chyba jakby miał jakieś 1,5 płytki, ale to już byłoby trudne :)

Aha, te białe obwódki wokół świateł też występują, chyba za szybko zdjęcie z neta wkleiłem, tutaj dobrze to widać:

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#4 Post autor: legosamigos »

No widzę, że Twój garaż się rozrasta ;) Piękna maszyna. Nie myślałeś, by dać tam "amorki" do tych swoich modeli?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#5 Post autor: syzygy »

Dziękuję bardzo :)
Amorki - to nie na moje technikowe umiejętności ;) Ta skala jest dość mała, amortyzacja podnosi autko do góry i wygląda jak na szczudłach.. bardzo często koła skręcają u mnie na styk, a jeśli miałoby się jeszcze znaleźć miejsce na amortyzację.. Znaczy przy jakichś dżipach wyglądałoby to ok, pewnie tutaj też.. jest to jakiś kierunek, przemyślę :P Na razie poszedłem w drugą stronę - od aut jeżdżących do aut nieruchomych, jedynie ze skrętem kół. Czasem mnie jednak kusi technik, nie powiem.. ale musiałbym się podszkolić mocno :)

Jeśli chodzi o kolekcję - pyknąłem fotki tegoroczniaków przy okazji :)

Obrazek2023_1 by Jakub Marcisz, on Flickr

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#6 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze: 2023-12-04, 15:27 są różne wersje, są ze skromnymi rurami i z takimi chamskimi jak u mnie ;) Tak samo te "kły z przodu" - w wersji ze zdjęcia ich nie
Nie są chamskie, są inne, dlatego zwróciłem na to uwagę. Jeśli takie występują w innych wersjach samochodu to znaczy, że są git :).

Mam jeszcze jedno pytanie: Próbowałeś zrobić bardziej płaskie przednie kierunkowskazy? Z Trans - Orange się pewnie nie da, ale zwykłe pomarańczowe też byłyby ładne, a tu już jest większe pole do popisu.. To drobiazg, oczywiście.. :) Dodam tylko, że tył auta wyszedł świetnie - światła i kierunkowskazy wyszły super, bo istniejące klocki podpasowały idealnie :) A na przednie kierunkowskazy patrzę i patrzę no i "wymyśliłem".. ;)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#7 Post autor: syzygy »

Bardziej płaskie, w sensie, żeby były bardziej we wnęce, schowane? :) W sumie można by się pobawić.. ale to może bardziej kwestia tego, że są lekko za duże i nie mają ramki chromowanej? To by też pewnie dodało trochę do wyglądu..

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#8 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze: 2023-12-06, 21:33 Bardziej płaskie, w sensie, żeby były bardziej we wnęce, schowane? :) W sumie można by się pobawić.. ale to może bardziej kwestia tego, że są lekko za duże i nie mają ramki chromowanej? To by też pewnie dodało trochę do wyglądu..
Nie doprecyzowałem, sorki :). Teraz mi się wydają za wysokie po prostu. Myślałem o wersji o grubości [wysokości] płytki i bracketa. Bo teraz są tak wysokie na studa..
A ramka srebrna - też by wyszła super, ale to naklejka (w sumie fuj ;)),albo nadruk, no ale to inna zabawa..

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#9 Post autor: syzygy »

Szygalew pisze: 2023-12-06, 21:39
syzygy pisze: 2023-12-06, 21:33 Bardziej płaskie, w sensie, żeby były bardziej we wnęce, schowane? :) W sumie można by się pobawić.. ale to może bardziej kwestia tego, że są lekko za duże i nie mają ramki chromowanej? To by też pewnie dodało trochę do wyglądu..
Nie doprecyzowałem, sorki :). Teraz mi się wydają za wysokie po prostu. Myślałem o wersji o grubości [wysokości] płytki i bracketa. Bo teraz są tak wysokie na studa..
A ramka srebrna - też by wyszła super, ale to naklejka (w sumie fuj ;)),albo nadruk, no ale to inna zabawa..
Masz rację! Są za wysokie - a tam jest miejsca wiele, więc można kombinować. Jakoś mi to umknęło, poleciałem automatem... :)
Naklejki fuj - używam w ostateczności :) I za taką okoliczność uważam użycie szyby lego (słupek jest naklejką) :P

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#10 Post autor: SERVATOR »

Pisałem już Ci na innych social mediach.... TO JEST SŁABE....



... że ja tego, ani żadnego innego Twojego samochodu nie mam. ;)
Piękny model. Kolejny. BRAWO!!!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#11 Post autor: eric trax »

Ogólnie auto mi się podoba bryła oddana bardzo fajnie. Bardzo szczegółowa paka :D Rażą mnie dwie rzeczy, za duże kierunkowskazy w masce i jakaś taka nieproporcjonalna "kabina". Nie umiem nazwać mojego z nią problemu ale wydaje się dość pancerna i ciut za mała w stusunku do reszty. Przynajmniej w porównaniu z prawdziwym zdjęciem ;)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#12 Post autor: syzygy »

SERVATOR pisze: 2023-12-06, 23:55 Pisałem już Ci na innych social mediach.... TO JEST SŁABE....



... że ja tego, ani żadnego innego Twojego samochodu nie mam. ;)
Piękny model. Kolejny. BRAWO!!!
Dziękuję :) ..ale możesz mieć każdy, instrukcje są :P

eric trax pisze: 2023-12-07, 00:30 Rażą mnie dwie rzeczy, za duże kierunkowskazy w masce i jakaś taka nieproporcjonalna "kabina". Nie umiem nazwać mojego z nią problemu ale wydaje się dość pancerna i ciut za mała w stusunku do reszty. Przynajmniej w porównaniu z prawdziwym zdjęciem ;)
Tak, nie sposób się nie zgodzić, jak się porównuje ze zdjęciem. Myślę, że w dużej mierze wynika to z tego, że kabina powinna zwężać się lekko ku górze, a zastosowanie szyby lego trochę to wyklucza :) Chociaż tył kabiny mogłem na pewno lepiej rozwiązać, a wręcz go poszerzyłem tymi wedgami walcząc kształt boczny i kolor...
Dzięki za komentarz! :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#13 Post autor: legosamigos »

Co do zawieszenia, to myślę, że w tym akurat modelu można by zastosować zawieszenie, jak np. w zestawie 5893
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#14 Post autor: dmac »

Kolejne udane dzieło w amerykańskim klimacie! Zaszalałeś z tapicerką na fotelach, ale to dobrze - wyobrażam sobie, że to pickup jakiegoś farmera z Kentucky i po dwudziestu latach użytkowania fury żona uszyła nowe pokrowce ;) .
NIby kanciaste pudło, ale wiem, że wcale nie jest łatwo sprawić, żeby kanty były tam, gdzie trzeba i takie, jak trzeba.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet C10 1966

#15 Post autor: syzygy »

legosamigos pisze: 2023-12-08, 12:01 Co do zawieszenia, to myślę, że w tym akurat modelu można by zastosować zawieszenie, jak np. w zestawie 5893
No w sumie takie by wystarczyło :) Może.. ale jeśli byłoby to kosztem wyglądu, to nie wiem, czy warto. W sensie - taki model i tak stoi na półce :) Z drugiej strony - ciekawe urozmaicenie...

A propos balansu wygląd-technik w Chevy Imapli i El Camino napociłem się, żeby upchnąć ruchomą atrapę silnika z dyferencjałem i myślałem, że będzie to jakiś wyróżnik moich modeli, ale chyba raczej nikt tego nie docenia - ludzie modyfikując wywalają te silniki i robią atrapy jak w creator expert:

https://bricksafe.com/pages/Linse/moc-9 ... o_modified
https://rebrickable.com/mocs/MOC-107777 ... le/#photos

Mofyfikując Impalę wywalają nawet skręt, żeby go obniżyć ;)

Z drugiej strony wiem - to tylko jednostkowe przypadki, zresztą trzeba robić swoje i nie zawsze słuchać tłumu... dlatego ze skrętu nie zrezygnuję bo to takie minimum przyzwoitości :)
Więc nie mówię nie, kij ma dwa końce - dzięki za pomysł!
dmac pisze: 2023-12-11, 14:02 Kolejne udane dzieło w amerykańskim klimacie! Zaszalałeś z tapicerką na fotelach, ale to dobrze - wyobrażam sobie, że to pickup jakiegoś farmera z Kentucky i po dwudziestu latach użytkowania fury żona uszyła nowe pokrowce ;) .
NIby kanciaste pudło, ale wiem, że wcale nie jest łatwo sprawić, żeby kanty były tam, gdzie trzeba i takie, jak trzeba.
Brawo!
Dziękuję bardzo! :) Nie aż taki kanciak jak na moje standardy, dużo slopów tu poszło ;) Brakowało narożnika slope curved 2x2, żeby zaoblić maskę... właściwie cały pomysł na auto zaczął się od Brick Curved 2 x 2... zbudowałem maskę, światła i grill... ale nie wyglądało to dobrze, zbyt ciężko, rozjeżdżały się proporcje itp.

ODPOWIEDZ