[MOC][Brickfilm] Animacja poklatkowa zrobiona w 24 godziny

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC][Brickfilm] Animacja poklatkowa zrobiona w 24 godziny

#1 Post autor: Kalais »

Obrazek

Ta krótka animacja została zrobiona w 24 godziny na konkurs THAC 2024. THAC to skrót od The Twenty-four Hour Animation Contest, czyli po polsku 24-godzinny konkurs animacji. Jest to coroczny międzynarodowy event dla fanów animacji poklatkowej. Zawsze chciałem wziąć w nim udział, ale nigdy nie miałem czasu. Tym razem się udało. A jak to dokładnie wygląda? Czytaj więcej » (uwaga, ściana tekstu, tylko dla wytrwałych 😉 Ale chciałem przybliżyć trochę jak to wygląda od kuchni)
O powstawaniu dłuuuugi tekst:
[BRICKFILM] Animacja poklatkowa na THAC 2024 - Kalais Bricks - LEGO® Blog (http://bricks.kalais.net/pl/post95)

Zdjęcia z budowy i inne ciekawostki zawsze na:
Instagram | Facebook | Flickr

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC][Brickfilm] Animacja poklatkowa zrobiona w 24 godziny

#2 Post autor: eric trax »

Bardzo jakościowy film i jak na inne poklatki, które widziałem dużo też się dzieje choć brakiem animacji wejścia w drzwi na końcu byłem troche zawiedziony. Zastanawiam się nad tym tłem bo budynki dość "ziemskie" a tło wskazuje na świat rodem z piekła :D Ogółem bardzo mi się podoba!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC][Brickfilm] Animacja poklatkowa zrobiona w 24 godziny

#3 Post autor: Kalais »

Dzięki. Tło miało być po prostu fantasy. Namalowałem je bardzo dawno i w sumie użyłem w wielu starych filmach:
Najśmieszniejsze jest to, że film do którego je namalowałem pierwotnie nigdy nie powstał :) Też miał być fantasy. Może kiedyś go zrobię...

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC][Brickfilm] Animacja poklatkowa zrobiona w 24 godziny

#4 Post autor: wielkamucha »

Bardzo fajne filmiory, zwłaszcza ten drugi! Przypomina mi film, który kiedyś był puszczony w sobotę w 5-10-15, właśnie wyścig w mieście Lego. Tylko tam to po zderzeniu dwóch wyścigówek zrobili z niej jedną taką super-duper - przez chwilę myślałem, że u Ciebie będzie tak samo, ale mech to też fajny pomysł.

Bardzo przyjemnie się to ogląda.
Nabierają te filmy takiej fajnej "płynności" - dobór szybkości, z jaką zmieniają się kolejne klatki, jest coraz lepszy.

Filmuj dalej!

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 554
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC][Brickfilm] Animacja poklatkowa zrobiona w 24 godziny

#5 Post autor: Kalais »

wielkamucha pisze: 2024-02-22, 08:42 Bardzo fajne filmiory, zwłaszcza ten drugi! Przypomina mi film, który kiedyś był puszczony w sobotę w 5-10-15, właśnie wyścig w mieście Lego. Tylko tam to po zderzeniu dwóch wyścigówek zrobili z niej jedną taką super-duper - przez chwilę myślałem, że u Ciebie będzie tak samo, ale mech to też fajny pomysł.

Bardzo przyjemnie się to ogląda.
Nabierają te filmy takiej fajnej "płynności" - dobór szybkości, z jaką zmieniają się kolejne klatki, jest coraz lepszy.

Filmuj dalej!
Hah, kojarzę, klasyk. Ten film też był puszczany w Pewexach niektórych. Pamiętam, że potrafiłem siedzieć w sklepie i oglądać w kółko zapętlone kilka animacji z VHSu.

A ten mój wyścig to już ma z 7 lat. Początki. Jeszcze smartphonem robiony :D

ODPOWIEDZ