[MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#1 Post autor: syzygy »

Tak, El Camino po raz trzeci.. Jest to trochę zabawne, że nie mogę się odczepić od tego samochodu i wraca po raz kolejny. Fascynuje mnie - jest totalnie nieracjonalny.. Muscle car i pickup jednocześnie.. Niedorzeczne :)
Ale czuję potrzebę wytłumaczenia się trochę.. pierwszy raz był to rocznik 1970, zdalnie sterowany i w większej skali, ale chyba czarny kolor go pogrążył i chyba moje nieudolne zdjęcia (https://flic.kr/s/aHsmSdnRDy). Niemniej jednak jest pierwszym modelem, którego się do tej pory nie wstydzę i uważam, że był dobry. Zresztą komentarze w necie też były lepsze, ale przede wszystkim sam czułem, że wreszcie coś mi w miarę wyszło.
Co ciekawe - na jego bazie wyrósł Chevelle, który miał dokładnie taki sam przód , ale atrakcyjniejszy kolor i odniósł już na moje standardy bardzo duży sukces (moc miesiąca, pierwszy raz na TLCB - wszystko o czym marzyłem.. oprócz sprzedaży na rebrickable :P). Nie przesadzę jeśli powiem, że to był przełomowy moment, po którym złapałem wiatr w żagle i chciało mi się bardzo budować, bo w końcu coś mi wyszło (po kilku latach).

Potem zmniejszyłem El Camino do skali Creator Expert, ponownie 1970, bo najbardziej mi się podoba. Ma fajnie zaokrąglone boki i tym chciałem się wyróżnić. Niestety, zmniejszenie przodu wydaje mi się, że nie do końca mi wyszło, trochę za bardzo kalka z "dużego". Przód jest jego najsłabszą stroną, co jest niedopuszczalne :P Muszę kiedyś zmniejszyć te reflektory, bo wygląda to niezdarnie. Reszta jest ok. https://flic.kr/s/aHBqjzzBUW

No i teraz po raz trzeci - ale inny rocznik, lata 80., więc kanciak. Po drugie - inspirowany serialem Breaking Bad -jakoś spodobało mi się budowanie aut z tego uniwersum. Serial wymusił czarny kolor, którego teraz unikam.. ale czerwony pasek i siedzenia chyba dosyć dobrze kontrastują, jestem zadowolony z efektu końcowego.

..a i jeszcze Dmac się domagał wersji '81:
dmac pisze: 2020-12-04, 10:23 Dwie uwagi (drugiej nie bierz poważnie ;):
(...)
- wersja powinna być ciut inna (z migaczami, innym grillem etc), pasy na masce powinny być czerwone, tapicerka brązowa, a za kierownicą brakuje Pinkmana :D .
Bazuje na wszystkim, co wypracowałem do tej pory, nie ma tutaj wielu innowacji... ale zwracam uwagę na grill (cięte hose do 4,5, żeby się stykały). Myślę też, że moja słaba strona, czyli słupek B (lub C, jeśli buduję czterodrzwiowe - czyli po prostu ostatni) wypadł tutaj dość dobrze... jednak nie podoba mi się jak go zamontowałem. Na jednym obróconym lekko klipie z pochylonym hinge plate.. wygląda to spoko, ale jest trochę delikatne. Ale jak zobaczyłem efekt, to nie mogłem zrezygnować z tego rozwiązania.. a nie potrafiłem go solidniej przymocować.
Aha, fajnym detalem powinno być też zaokrąglenie paki od wewnątrz.. tak jak w oryginale :)
Nie jest to żaden przełom, ot po prostu kolejne auto do kolekcji :) Choć dorobił się już frontpage'a na Eurobricks - ku mojemu zdziwieniu :)

ObrazekChevrolet El Camino 1981 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekChevrolet El Camino 1981 A2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA3 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA4 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekA5 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekB1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekC1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekC2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekC3 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekW1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekW2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekW5 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekZ1 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekZ2 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekZ4 by Jakub Marcisz, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2024-02-13, 13:06 przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#2 Post autor: Fuku »

Świetny jest! Podoba mi się szczególnie ze względu na dość agresywny wygląd, jedyne co mi zdeczka nie leży, to mocowanie przednich słupków, te curved slopy mi jakoś zaburzają, dają niepotrzebne dodatkowe załamanie, jakby nie to byłoby dla mnie perfekcyjnie :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#3 Post autor: syzygy »

Dziękuję! :) W sumie na ten element nie zwracałem jakoś wielkiej uwagi... chciałem przejść płynnie, ale rzeczywiście może jest to niepotrzebne. Dziękuję! :)

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#4 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze: 2024-02-08, 20:24 zwracam uwagę na grill (cięte bary do 4,5, żeby się stykały)
No to już przepadłeś :)

Bardzo ładnie wyszedł. Grill i skośne boki paki najbardziej mi się podobają.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#5 Post autor: syzygy »

Dziękuję! :)
Szygalew pisze: 2024-02-12, 21:01
syzygy pisze: 2024-02-08, 20:24 zwracam uwagę na grill (cięte bary do 4,5, żeby się stykały)
No to już przepadłeś :)
Haha, tę zbrodnię (cięcie barów) stosuję od czasu do czasu.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#6 Post autor: dmac »

I nie można było tak od razu?! :D
Bardzo piękny i w słusznych kolorach.
A cięciem barów się nie przejmuj; gdyby to były fleksy, nikt by nie mrugnął okiem :) . No, prawie nikt.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#7 Post autor: syzygy »

Dziękuję!
dmac pisze: 2024-02-13, 11:52 A cięciem barów się nie przejmuj; gdyby to były fleksy, nikt by nie mrugnął okiem :) . No, prawie nikt.
Brawo!
Kurde, źle napisałem - oczywiście tnę hose 20L... Bary są sztywniejsze, nie ciąłem nigdy, bo hose wyglądają tak samo ;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#8 Post autor: Ciamek »

syzygy pisze: 2024-02-13, 13:05 Kurde, źle napisałem - oczywiście tnę hose 20L... Bary są sztywniejsze, nie ciąłem nigdy, bo hose wyglądają tak samo ;)
Uff, witaj ponownie wśród nas!
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#9 Post autor: syzygy »

Ha ha :D Bardzo nieprecyzyjnie napisałem - ale przysięgam, że tnę tylko hose! :P :D

Szygalew
VIP
Posty: 1622
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet El Camino 1981 [Breaking Bad] Samochód, którym uciekł Jesse Pinkman

#10 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze: 2024-02-13, 21:05 Ha ha :D Bardzo nieprecyzyjnie napisałem - ale przysięgam, że tnę tylko hose! :P :D
Dobra, dobra :P

ODPOWIEDZ