[MOC] Dressta 530R Extra

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

[MOC] Dressta 530R Extra

#1 Post autor: Bricksley »

Obrazek

Pierwszy MOC z cyklu "zaczęte kiedyś i tak sobie przeleżało" :D A tak prawdę mówiąc chyba ze 3-4 lata, więc wypadało dobudować do końca, zwłaszcza, że to maleństwo.

Dressta 530R Extra jest to, a właściwie była ostatnia generacja (już nieprodukowana) tej średniej ładowarki, a ma całkiem ciekawe kształty stąd została wzięta na warsztat.
Obrazek
Obrazek


Przechodząc do modelu. Założenia były dość proste: skala 1:32 (koła 49mm), ruchome elementy (koła, tylna oś wahliwa, ruchomy przegub, ustawne ramię i łyżka) + tyle detali ile uda się ująć także tych w kabinie. Zdaję sobie sprawę, że niektóre detale są wielkościowo przerysowane, ale cóż, efekt skali i faktu iż człowiek chce ująć jak najwięcej charakterystycznych elementów. Pozostawiam do Waszej oceny :)

ObrazekDressta 530R Extra by Bricksley, on Flickr
ObrazekDressta 530R Extra by Bricksley, on Flickr
ObrazekDressta 530R Extra by Bricksley, on Flickr
ObrazekDressta 530R Extra by Bricksley, on Flickr
ObrazekDressta 530R Extra by Bricksley, on Flickr
ObrazekDressta 530R Extra by Bricksley, on Flickr
ObrazekDressta 530R Extra by Bricksley, on Flickr
ObrazekDressta 530R Extra by Bricksley, on Flickr
ObrazekDressta 530R Extra by Bricksley, on Flickr

A dla tych co chcą sobie obejrzeć model w 360°:
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#2 Post autor: syzygy »

Bardzo zgrabne maleństwo, dobrze że ukończyłeś :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#3 Post autor: Bricksley »

Mam w zanadrzu jeszcze parę takich modeli kiedyś zaczętych, większość doczeka się myślę szybkiej realizacji ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#4 Post autor: legosamigos »

No ładne maleństwo, tylko szkoda, że to tylko "półkownik" :D Myślałem, że uda Ci się wcisnąć tam jakąś elektronikę i film by nie trwał tylko 23 sekundy :D No chyba, że jest i nie pokazałeś tego na filmie ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#5 Post autor: Szygalew »

Na bardzo wysokim poziomie ją zbudowałeś. Wiele rzeczy jest świetnie wykonanych. Aż się prosi, żebyś poszedł krok dalej i zbudował takie cacko w skali minifig. Sądząc po niektórych rozwiązaniach w tym modelu, świetnie by to wyszło :).

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#6 Post autor: Bricksley »

No ładne maleństwo, tylko szkoda, że to tylko "półkownik" :D Myślałem, że uda Ci się wcisnąć tam jakąś elektronikę i film by nie trwał tylko 23 sekundy :D No chyba, że jest i nie pokazałeś tego na filmie ;)
No w tej skali poza półkownikiem nic innego nie osiągnę przy obecnej elektryce LEGO, a nawet i bez niej byłby to nie lada wyczyn :) Ale bez obaw za niedługo pojawią się (tak liczba mnoga jest właściwa) ładowarki z silnikami we właściwej makietowej skali :)
Aż się prosi, żebyś poszedł krok dalej i zbudował takie cacko w skali minifig. Sądząc po niektórych rozwiązaniach w tym modelu, świetnie by to wyszło :).
Ile skala minifig obecnie ma? 1:42? Obawiam się, że przy tym modelu zejście jeszcze niżej pozbawiłoby pewnych detali, a inne musiałyby być już bardziej umowne, a tego wolałbym uniknąć no i odbiór mógłby być cięższy ;) W podobnej skali mam w jeszcze w budowie jedną maszynę budowlaną, ale i ona w rzeczywistości jest nieco mniejsza od tej ładowarki i tam niestety już więcej tych uproszczeń jest, ale pewne/najważniejsze detale będą zachowane. Tylko musicie jeszce chwilę poczekać, choćbym chciał nie dam rady wszystkiego na raz wybudować :D

Miło, że model przypadł do gustu :)
Pozdrawiam :)

Szygalew
VIP
Posty: 1620
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#7 Post autor: Szygalew »

Nie wiem ile skala minifig wynosi. Tak czy inaczej, w tej skali, tak jak napisałeś, będzie wiele uproszczeń i umowności, ale obecny model na tyle fajnie zbudowałeś, że sama przez się nasunęła mi się sugestia, byś spróbował w skali minifig :). Bo teraz jest taki "medium", a do "mini" jest "o krok" :). Wiadomo, bez przymusu ( bo niby jak? ;)), ale może wersja minifig byłaby mega fajna :).

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 80
Rejestracja: 2014-02-23, 12:41
Lokalizacja: Wielka Brytania
brickshelf: adamski

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#8 Post autor: adamski »

Piękne maleństwo, widziałem wcześniej na Instagramie. Na jego widok przez chwilę przeniosłem się w myślach jakieś 20 kilka lat wstecz, kiedy z braku części i dużych kół, pojazdy w takiej skali były naturalnym wyborem. Gdybym miał wtedy taki zestaw, byłbym przeszczęśliwy :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#9 Post autor: eric trax »

Absolutnie prześliczne maleństwo! Nie kupuje narzekania, że nie jest zdalnie sterowany. Brakuje ostatnio takich właśnie czysto modelteamowych konstrukcji.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#10 Post autor: dmac »

Dla mnie bomba :) . Rozmiarami gdzieś pomiędzy City, a Model Team, a jakościowo zdecydowanie to drugie :) .
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Naturalbornuser
Posty: 109
Rejestracja: 2019-11-08, 11:40
Lokalizacja: Oświęcim
brickshelf: dimnix
Kontakt:

 

Re: [MOC] Dressta 530R Extra

#11 Post autor: Naturalbornuser »

Bardzo ładny modelik. Malutki a zachowane mnóstwo detali.

ODPOWIEDZ