[MOC] Strzelnica UFO Blast!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

[MOC] Strzelnica UFO Blast!

#1 Post autor: BHs »

UFO Blast

Obrazek

Prawie w każdym wesołym miasteczku nieodzowną atrakcją jest galeryjka strzelecka.
Tym razem na miejscu jest jedna, ze spodkami do zestrzelenia. Można wygrać misia, królicka, inne fanty.
A jak UFO, to nie mogło zabraknąć dwóch najbardziej znanych agentów FBI. Ktoś zwęszył spisek, bo Oni tam są!

Prawda jest gdzieś tam, trzeba tylko w nią trafić...

Obrazek

No cóż, strzelnica strzelnicą, Mulder się wykazał, czas na nagrodę :).

Obrazek

Obrazek

W końcu ma w ręku potwierdzenie, że Oni naprawdę istnieją!

Obrazek

Szkoda tylko, że prawda, jak zwykle, była tam, gdzie indziej... Ponieważ Oni jednak są, obserwują i definitywnie nie lubią być festynową rozrywką ;).

Obrazek

Zestrzelenie celu takie łatwe jednak nie jest. Tarcze strzeleckie przy UFO są małe, całość dość szybka, a oferowana broń Lego jednak ma słabą siłę. Czasem, jak się wpatrzycie, łatwiej zestrzelić misia ;)

A po skończonej sesji filmowej, czytaj strzeleckiej... trzeba posprzątać :)

Obrazek

Szybki rys techniczny - silnik Power Functions M, zamontowany pionowo (tak dobrze się domyślacie, w ToiToi'u ;) ).
Podaje napęd na duże UFO bezpośrednio nad nim, oraz przez zębatki na taśmociąg. Sam taśmociąg - a właściwie moduł taśmociągu, ponieważ nie jest przymocowany na stałe i można go wyjmować - jak widać jest pod kątem.

Obrazek

Całość zmieściła jakoś w 16x16, poza tym ustawienie pod kątem wydłużyło taśmociąg i dało na tyle czasu, aby mieć szansę zestrzelić te małe spodki. Co jak widzieliście, wcale takie łatwe nie jest.
Wysokość MOCa uzależniona jest od marszruty spodków-celów - trafiony lub nie, każdy spodek restartuje się do wyjściowej pozycji. Zapewniają te dwa czerwone skosy po lewej stronie.

Obrazek

Na zdjęciu widać też zębatkę przełożenia napędu na taśmociąg (w głębi ToiToi'a).

Obrazek

Ze względu na podniesienie, udało się zamontować podświetlenie przednich liter UFO BLAST!. Dodatkowo podświetlenie przełożone zostało także na ściankę z tyłu (wiszące, zielone UFO) oraz delikatne podświetlenie kontuaru strzeleckiego.


A jak już prawdę odnajdziecie, to... Wesołych Świąt!!!
Ostatnio zmieniony 2024-03-31, 15:30 przez BHs, łącznie zmieniany 1 raz.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Strzelnica UFO Blast!

#2 Post autor: Johan »

Ale to kompaktowo upakowałeś! Podziwiam :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Strzelnica UFO Blast!

#3 Post autor: eric trax »

Fantastyczny pomysł na pracę! Figurki dobrałeś idealnie i nawet nie czytając opisu od razu poznałem, że to agenci Fox i Mulder :D

Tak sobie myślę, że lepiej pasowali by tutaj agenci K'ey i J'ey z Men in Black :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: [MOC] Strzelnica UFO Blast!

#4 Post autor: BHs »

eric trax pisze: 2024-03-30, 21:32Tak sobie myślę, że lepiej pasowali by tutaj agenci K'ey i J'ey z Men in Black :)
Też myślałem jako drugą scenkę, ale akurat Lego ma dość słaby asortyment główek agenta J w ciemnych okularach ;). A obróbka naklejkami akurat na ciemnych główkach źle wychodzi.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Szygalew
VIP
Posty: 1624
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Strzelnica UFO Blast!

#5 Post autor: Szygalew »

Ze smutkiem muszę stwierdzić, że ewidentnie w jakiś niecny sposób przyciąga Cię ku sobie ciemna strona klocków z dziurami.. :P
Nie mam pojęcia jak to upchałeś, ale wyszło super. Całkowicie nietuzinkowo :). Bardzo Ci zazdroszczę świetnej figurki Obcego :).

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Strzelnica UFO Blast!

#6 Post autor: romkoo »

Fajnie opowiedziana historia, uzupełniona kolejnymi scenkami, zawsze się to przyjemnie czyta :)
Ruch dodaje dużo do odbioru tej pracy. Liczę że będzie można postrzelać sobie na najbliższej wystawie ;)

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Strzelnica UFO Blast!

#7 Post autor: Deckard Cain »

No żeś zaszalał z tą strzelnicą, nieźle. Na początku jak zobaczyłem posta i przeglądałem zdjęcia nie czytając, myślałem że to faceci w czerni, a tu agenci z pewnego archiwum.
Aż się prosi żeby dorobić resztę miasteczka z większą grupą obserwujących.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

Re: [MOC] Strzelnica UFO Blast!

#8 Post autor: BHs »

romkoo pisze: 2024-03-31, 19:37 Ruch dodaje dużo do odbioru tej pracy. Liczę że będzie można postrzelać sobie na najbliższej wystawie ;)
Jak przyniesiesz pączki i groszki do guna, to dawaj :).
Jeśli sytuacja pozwoli, bo jest rozwojowa i dynamiczna u mnie (stąd m.in. pytanie o późny montaż), to może Pyrkon.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 970
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Strzelnica UFO Blast!

#9 Post autor: Jahoo »

Mega dobre no i w 16tce. Dużo latasz Ryanairem ? :)
GBC!

ODPOWIEDZ