Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
7090 Crossbow Attack
Autor Wiadomość
Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 07:52   7090 Crossbow Attack

Recenzja 7090 Crossbow Attack

Dane techniczne
Seria: Castle
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 54
Liczba figurek: 3
Spis cześci: Peeron (w chwili pisania recenzji - brak, załączam zdjęcie z inventory z instrukcji)
Cena: MSRP: ?$, Polskie sklepy: 20 PLN, Allegro: ok. 20 PLN

Zastanawiam się, czy tak mały zestaw zasługuje na pełną, wypasioną recenzję. Ale tak długo czekaliśmy na nowe zestawy z linii Castle (nie mylić z Knights Kingdom), że proponuję - potraktujmy nawet i najmniejszy zestaw z całą należną pompą.

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to pudełko z cienkiej tekturki. Jednorazowe, przynajmniej w moim przypadku. W środku: instrukcja, klocki w woreczku, a luzem: większy plate, szkieleto-konik i gumka.

W tegorocznych zestawach zaczyna się pojawiać w instrukcjach pouczenie, jak bawić się klockami. Wg. obrazka powinniśmy klocki wczesniej posortować i składać klocki na stole. Na podłodze nie wolno!

Klocki
Pomimo tego że zestaw jest malutki, mamy tu sporo ciekawych klocków:
- Nowe, sliczne minifigurki rycerzy
- Nowy szkielet (ramiona i nogi nie zwisają bezwładnie jak w starych kościotrupach tylko trzymają nadany im kąt). Ramiona zrobione są z robot-armów, ale takich, jakich wcześniej nie widziałem - końcówki są obrócone względem siebie o 90 stopni. Czacha kościotrupa nie jest nadrukowana, ale nie jest też naklejką. Wugląda to jak termokurczliwa folia z nadrukiem naciągnięta na klocek. Pierwszy raz widzę taki patent.- Szkieletowy konik. Niestety, nie ma żadnych ruchomych częsci, za to pełno miejsc gdzie można coś doczepić.
- Nowe akcesoria - okrągła tarcza z czachą i miecz z zaczepem w rękojeści, co pozwala przerobić go na kosę. Hełmy rycerskie w połyskliwym, srebrzystym kolorze.
- Dodatkowo - 6 sztuk cheese slopes w pięknym kolorze dark blue, który jest "znakiem firmowym" tej serii.

Modele
Sama ballista jest bardzo prosta, ale spełnia swoje zadanie - strzela, i to całkiem nieźle. Jedna uwaga: pocisk leży w wyżłobieniu utworzonym pomiędzy dwoma rzędami cheese slopes, co po dłuższym używaniu doprowadzi pewnie do porysowania tych części.

Podsumowanie
Podsumowująć - ten zestaw to sam miodek. Piękne minifigurki, spoko ciekawych klocków. I to wszystko za cenę pizzy. Kupować!

Za

• nowe przepiękne figurki

Przeciw

• brak
Ostatnio zmieniony przez nori 2009-11-04, 13:10, w całości zmieniany 5 razy  

pkowalcz 

Wpisy: 637
Wysłany: 2007-05-13, 08:15   

Recenzja bardzo dobra, ale jednego nie rozumiem: czemu na fotce tytułowej koń jest czarny, a dalej już biały? Farba tak łatwo się zmywa? :D Niee, pewnie nie, przecież byś o tym napisał ;).
A poza tą drobną kolorystyczną wątpliwością konik rzeczywiście wypasiony. Zresztą tak jak cały zestaw. Jak tylko się w Warszawie pojawią i akurat kasa będzie, to od razu kupię, zwłaszcza z powodu tych klocków, które tak pozytywnie nam przedstawiłeś.
Jeszcze jedna uwaga: nogi starych szkieletów trzymały się dobrze, to tylko ręce się majtały ;)

PS.
Hippotam napisał/a:
nie ma rzadnych ruchomych częsci

"żadnych" ;)

Dobra, więcej się nie czepiam :). Bardzo dobra recenzja :).
Jak zwykle :).

Lomero 

Wpisy: 356
Wysłany: 2007-05-13, 08:51   

Ach minifigurki są wspaniałe, już nie mogę się doczekać aż będe je miał :)

Swoją drogą naprawdę fajne są te nowe droid army, z pewnością się przydadzą.

I oczywiście, dziękujemy za bardzo dobrą recenzję.

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 08:55   

pkowalcz napisał/a:
czemu na fotce tytułowej koń jest czarny, a dalej już biały?

Widać Lego do końca nie było zdecydowane jakiego szkielekonika nam da :-) W pudełku jest biały :-)

Cytat:
"żadnych" ;)

Tak to jest, jak się człowiek śpieszy :-)
Ostatnio zmieniony przez Hippotam 2007-05-13, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  

Paweł 
VIP
Lego - just imagine

Wpisy: 417
Wysłany: 2007-05-13, 10:39   

Oj muszę to mieć. Mimo, że nie jestem (jak to będzie ??) Castleowcem.
BTW. Czemu nie można składać na dywanie ??
Hippotam napisał/a:
Wugląda to jak termokurczliwa folia z nadrukiem

;)

tomey 

Wpisy: 511
Wysłany: 2007-05-13, 11:01   

pewnie z tym budowaniem na dywanie to chodzi o to zeby żaden klocek sie nie zapodzial ;)

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 11:19   

Bardzo ładny zestawik. Figurki piękne. Konika będzie można mocno podrasować, tyle ma miejsc do przyczepiania. No i 20 złotych to nie jest cena "zaporowa", choć zestaw malutki. Jak tylko zobaczę w sklepie, bedę się poważnie zastanawiał nad kupnem.
Nie wiem, czy teraz w każdym zestawie jest spis części, ale bardzo mi się to podoba. Mam "zboczenie" i lubię jak moje zestawy są zbudowane dokładnie z tych samych klocków, które były w pudełkach.

Składać na dywanie nie wolno. Może po to żeby kłaków nie zjadać? Chociaż 6-12 lat, to już nie jest wiek, w którym wszystko z ziemi wędruje do buzi...

szww 

Wpisy: 302
Wysłany: 2007-05-13, 11:21   

od tak dawna nie bylo rownie dobrych zestawow z serii zamkowej, ze powoli tracilem nadzieje... wiec pelna i swietna recenzja jak najbardziej na miejscu :)
ta seria bedzie chyba jedna z moich ulubionych, takie niesmiale wkraczanie LEGO w swiat fantastyki

ale teraz tylko czekac jak sie pojawia w W-wie (moze juz ktos je tu widzial ??)

szarikm 
Administrator
mgr inż. technolog (!)

Wpisy: 1203
Wysłany: 2007-05-13, 11:23   

Hippotam napisał/a:
Wg. obrazka powinniśmy klocki wczesniej posortować i składać klocki na stole. Na podłodze nie wolno!

żeby garby dzieciom nie rosły, pobudujcie pół dnia na podłodze a zobaczycie jak nogi i plecy bolą....

tomey 

Wpisy: 511
Wysłany: 2007-05-13, 11:39   

jak ostatnio budowalem swoj dworzec lego to tak własnie czulem (lecz zajelo mi to nieco wiecej niz pol dnia ) prezentacja na dniah :D

Duke 

Wpisy: 247
Wysłany: 2007-05-13, 11:50   

szww napisał/a:
ale teraz tylko czekac jak sie pojawia w W-wie (moze juz ktos je tu widzial )
dowiedziałem się, że pod koniec miesiąca - oficjalnie pocz. Czerwca, w praktyce może za tydzień (tyle wiem od Pani ze sklepu). Generalnie puściły mi nerwy i zamówiłem na Allegro ten oraz dwa większe zestawy z tej serii. Narazie czekam.

A sam zestaw: 20 PLN za 3 postacie to niewiele, jednak uważam że torsy nie są już tak fajne jak w dawnych Castle. No i wkurza mnie strategia TLG oferująca zestawy "versusy" , zmuszając mnie przy tym do zbierania obu nacji - ludzi i szkieletów, zresztą to samo będzie w serii Mars Mission. A ja wcale nie mam przyjemności posiadać tych szkieletów.

Quaz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 12:27   

No i po co ja tego 7246 kupowalem?;) tak bym sobie uzupelnil moich starych rycerzy - oczywiscie od razu zamieniwszy glowki tym nowym na klasyczne. bo na te nowe powykrzywiane geby to ja patrzec nie moge....

liwnik 
VIP

Wpisy: 284
Wysłany: 2007-05-13, 15:11   

No to kolejny zestaw dochodzi do listy moich zakupów. Bardzo cieszą mnie nowe rączki kościotrupów, te które są teraz potrafią być bardzo denerwujące. Ciekawie wyglądają też rycerze(choć i tak najfajniejsi są ci z serii Black Falcon). Niezbyt podobają mi się za to ich błyszczące hełmy.

pitrek02 

Wpisy: 880
Wysłany: 2007-05-13, 20:32   

Wracając z miasta, wszedłem do mojego ukochanego sklepu (wiecie jakiego :) ). Patrzę się, a tu nowiuteńkie zestawiki z serii Castle, a że miałem przy sobie dwie dyszki, od razu wziąłem kuszę. Naprawdę polecam, jak na tą cenę, jest wiele fajnych i przydatnych części !!

nori 
Adminus Emeritus

Wpisy: 909
Wysłany: 2007-05-14, 08:59   

Seria ta mnie zainteresowala glownie wlasnie z powodu szkieletow - takie slodziutkie ;-) (zboczenie po piratach i adventurers ? )
Zreszta gdy poszukiwalem ich w krakowskich sklepach i wreszcie znalazlem nie moglem sie oprzec - szczegolnie twierdzy w ksztalcie czaszki - niestety zestawiki nadal czekaja na swoja kolej do zlozenia. A, w instrukcjach z tym skladaniem na podlodze to chodzi o dywan - by sie klocszki nie "zaplatywaly".

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu