I Ogólnopolski Konkurs Robotyki TopboT 2007

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
topbot_marcin

I Ogólnopolski Konkurs Robotyki TopboT 2007

#1 Post autor: topbot_marcin »

Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w i Ogólnopolskim Konkursie Robotyki TopboT 2007, który odbędzie się 4 czerwca w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Zadaniem złożonych maksymalnie z 4 osób drużyn jest zbudowanie oraz zaprogramowanie robota Lego Mindstorms RIS 1.5/2.0 lub NXT do wykonywania przewidzianych zadań. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ze sklepu RoboSHOP.pl, a na wszystkich upominki. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie konkursu: www.topolowka.pl/topbot

Zgłaszać się można do 28 maja.
Czekamy na pytania tutaj lub na jednym z naszych maili zamieszczonych na stronie.

Pozdrawiamy,
grupa ETAM - organizatorzy
Ostatnio zmieniony 2008-01-14, 10:17 przez topbot_marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

pawelec
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-28, 10:21
Lokalizacja: Gdynia

#2 Post autor: pawelec »

Szkoda, że starsi są dyskryminowani
Przydałaby się kategoria "open" ...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-05-14, 19:36 przez pawelec, łącznie zmieniany 1 raz.

topbot_marcin

#3 Post autor: topbot_marcin »

Jeśli chce Pan startować to nie ma problemu, ale ze względu na charakter konkursu (a jest nim oczywiście promocja robotyki wśród młodzieży) niestety poza konkursem.

Awatar użytkownika
szimonek
Posty: 118
Rejestracja: 2006-06-06, 13:24
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#4 Post autor: szimonek »

Witam!

Aż mnie naszło i zacząłem analizować sobie zadania, regulamin itd.
No i mam zastrzeżenie do schematu do zadania 2 czyli http://www.topolowka.pl/topbot/schemat2.jpg

Jeśli to tylko przykładowa plansza to niedobrze, ale jeśli już docelowa na której będą się odbywał zawody to jeszcze gorzej. Albo nie potrafię liczyć do 6, albo na tym schemacie są dwa zakręty, na których KAŻDY robot wali w ścianę i kończy współpracę... :-)

Ale ja jestem malkontentem i w ogóle upierdliwym wrednym gnomem, co może potwierdzić np. kolega pawelec, który się tu już wypowiadał :-)

I ogólnie, piękna sprawa takie konkursy, tak trzmać!
Pozdrawiam
Szymon
Ostatnio zmieniony 2007-05-15, 00:47 przez szimonek, łącznie zmieniany 1 raz.

topbot_marcin

#5 Post autor: topbot_marcin »

Racja, na jednym z zakrętów jest 6 pasków, a zakręt jest w prawo :) Jest to tylko przykładowy schemat dla uczestników, nie plansza konkursowa, więc nie stanowi to problemu. Poza tym robot nie ma obowiązku kierować się liczbą pasków na zakrętach - może jeśli chce zaoszczędzić na punktowanym czasie.

Pozdrawiam i dziękuję za wyłapanie błędu
Ostatnio zmieniony 2008-01-14, 10:17 przez topbot_marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

pawelec
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-28, 10:21
Lokalizacja: Gdynia

#6 Post autor: pawelec »

szimonek pisze:Witam!
Ale ja jestem malkontentem i w ogóle upierdliwym wrednym gnomem, co może potwierdzić np. kolega pawelec, który się tu już wypowiadał :-)
Potwierdzam :mruga: i przez grzeczność nie zaprzeczę :mruga:

Ja też jestem podobnym osobnikiem (no może poza gnomem) tylko sie maskuję.
(przy okazji pozdrawiam szimonka)

A z innej beczki to może koledzy z "Topolówki" zajrzą do naszego działu:
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewforum.php?f=38]Mindstorms Challenge[/URL]

W ostatnim konkursie liczba uczestników nie dopisała.
Może zasilicie nasze szeregi?

Pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony 2007-05-15, 20:38 przez pawelec, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ