[MOC] Scarletos (HotRod)

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#16 Post autor: Jerac »

martinbb: To po prostu pomalowane pokrywy cylindrów. Zasadniczo powinny to być plates 1x4, aby sięgały do samego końca, ale stwierdziłem że lepiej się czuję jak cylindry trzymają się czegoś poza pojedynczym hinge brickiem na którym są zamocowane... i stąd ten szary clip 1x1.

K@ROL: To się nazywa chyba 1x1 bracket, i jest dziwną częścią przeznaczoną początkowo dla minifigów. Widać je tu, to te szare części zamontowane na half pinach.
Ciężko dostać tę część w Polce, mało zestawów to ma w rozsądnych ilościach - sugeruję podpięcie się pod kogoś kto będzie robić zakupy na bricklinku, tam to za centy schodzi.

Jak już wcześniej mówiłem, dorwałem się do srebrnego lakieru samochodowego... oto wyniki testów:
Obrazek
Obrazek
Normalnie alusy! :D
Lakier po niecałej dobie jest twardy, nie odchodzi, nie da się zeskrobać, nie łuszczy się, itpitpitp. Czyli się nadaje - a kolor jest bardzo zbliżony do legowego Merallic Silver, tylko nieco bardziej widać "drobinki" farby.

Pietruszka

#17 Post autor: Pietruszka »

Ładnie Ci to wyszło - przede wszystkim estetycznie wykonane :) Alusy jak się patrzy

ODPOWIEDZ