Mój własny mobilny dźwig.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

Mój własny mobilny dźwig.

#1 Post autor: Hasky128 »

Zainspirowany pracami innych, oraz ponaglany prośbami młodszego brata, żebym zbudował coś z jego klocków, zbudowałem pół policyjny dźwig:)

Obrazek

4 osiowa konstrukcja jest obsługiwana przez jednego minifiga. Podczas pracy dźwig stoi na 4 podporach, które bardzo dobrze utrzymują stabilność całej konstrukcji. Ramię dźwigu jest dwuczęściowe, rozsuwane teleskopowo. Wykorzystałem elementy z zestawu 7237-2 (police station) oraz własną linkę od 8288. Dźwig jest trochę ciapaty, ale przynajmniej nie wychodzi w całą tęczę barw, lecz pozostaje w skali odcieni szarości:)


Tu galeria po opublikowaniu

A tu parę fotek:

Całość

Podpory

Przy pracy
...

Jawaws

#2 Post autor: Jawaws »

fajny MOC, solidnej konstrukcji.

jako dźwig, lepiej by bylo gdyby byłżółty, no ale skoro należy do policji, to mogli go sobie przemalować. żeby dopełnić dzieła tworzenia, mógłbyś mu zac na dach niebieskie lub żółte światełka.

jego ogromną zaletą jest bawialność.

p.s. czemu dźwig unosi się, gdy roskłada podpory?

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

Jak na System, i to w dodatku o tak niecodziennym zastosowaniu (kto kiedyś widział dźwig policyjny? Ja nie :))
Natomiast rzeczywiście dość dziwnie wygląda dźwig wiszący na podporach. No i nie podoba mi się to, ze ta szyba jest tak od razu nad błotnikiem. W ogóle cały przód powinien byc trochę bardziej wysunięty do przodu i w górę.

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#4 Post autor: Hasky128 »

Kolory jakie są takie są, budowałem z klocków mojego brata a on ma dopiero 2 zestawy z city (latem dojdzie mu remiza, ale jeszcze o tym nie wie :)).
Dźwig się podnosi, bo zapewnia mu to lepszą stabilność boczną. Te podpory po rozłożeniu są o studa szerzej z każdej strony niż koła, a krótsze, które tylko dotykały ziemi, (podczas gdy pojazd stał na kołach) przy obciążeniu ramienia, wychylonego prawie poziomo w bok niestety się składały:/
Kabina. Myślałem, żeby kabine przesunąć do przodu, dodając jeszcze jedną oś z przodu, ale niestety zabrakło mi jakichkolwiek platów:/
Już po ramieniu widać, że kombinowałem jak mogłem. :)

PS: Dziękuję za uwagi. Jutro przeyskutuje je z młodszym jak wróci z przedszkola i po dyskusji, być może dołoże parę swoich klocków, żeby poprawić wygląd.
...

ODPOWIEDZ