[MOC] supermoto + stunt-bike

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] supermoto + stunt-bike

#1 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

Zachęcony pozytywnym przyjęciem poprzednich maszyn, kilka dni temu zbudowałem następne.
Niniejszym przedstawiam dwie bardzo podobne do siebie maszyny - supermoto, czy może funbike, albo stunt-bike, różnice między nimi są płynne. W skrócie - supermoto to maszyna enduro przystosowana do jazdy szosowej (m.in. mniejsze koła i szosowe opony), funbike to sprzęt uniwersalny (czyli nie nadający się ani na asfalt, ani w teren :), zaś stunt-bike, jak nazwa wskazuje - to sprzęt indywidualnie przystosowany do wykonywania ewolucji.

Aha - jako że wywodzą się z maszyn terenowych - mają silniki jednocylindrowe.
Całość jest cholernie krucha, lecz mimo to da się je przestawić z miejsca na miejsce :)

Obrazek Obrazek

Galeria tu: [ GALERIA ]
Ostatnio zmieniony 2011-12-26, 13:13 przez V1, łącznie zmieniany 5 razy.
\/1 ______________

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

Zaczynam mieć ochotę na jednoślad :D
Niech mi ktoś zbuduje małą "Vespę" :)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#3 Post autor: Robson »

kris kelvin pisze:Niech mi ktoś zbuduje małą "Vespę" :)
Mowisz - masz :
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/searc ... stype=dfic
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

No i ponownie konstrukcje bardzo ładne, ciekawe wykorzystanie niektórych elementów. Wcześniej zapomniałem pogratulować Ci bardzo dobrych zdjęć, więc gratuluję!
Pozdrawiam :)

pkowalcz

#5 Post autor: pkowalcz »

No i nie wiem, co powiedzieć...
To znaczy wiem, ale nie chcę się powtarzać ;)
No dobra... Są świetne, zwłaszcza ten czarny. Kierownica ze śrubokrętów wygląda naprawdę ekstra. Genialne są również błotniki. Tylko tak dalej!

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#6 Post autor: martinbb »

Fiu fiu... :D

Tym razem nie mogę się do niczego przyczepić... ide się dalej wpatrywać w tą czarną bestie :D

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2479981
To oryginalne lego czy jakaś przeróbka? A jak lego to jaki zestaw?
Dzięki robson :)
Ostatnio zmieniony 2007-06-12, 19:41 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Najbardziej mnie urzeka ich prostota, to się wydaje być takie... banalne... i prawie żadnych dziwnych technik, co jest plusem (zamocowanie nóżki jest przykładem dziwnej techniki np).

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#9 Post autor: aro_kal »

Piękne robisz te motorki. Pięknie je też fotografujesz - mam wrażenie, że przy tak małych obiektach jest to dość łatwe zadanie - może się mylę ... Dobierasz części po mistrzowsku.

Niemniej zniechęca mnie do tych zabaweczek ich kruchość. Jak dla mnie, nie po to wymyślono łączenie klocków, takie by modele nie rozpadały się w rękach, by później łączyć całość na "ślinę". Wiem, że mogę Ci podpaść, a tego nie chcę, bo równy jesteś chłopak z WOLY, ale ja niestety (dla Ciebie) jestem zwolennikiem mocnych konstrukcji i mimo że zabaweczki są śliczne, z bólem serca nie oddałbym na nie głosu gdyby ubiegały się o miano moca miesiąca.

Dla tych zdjęć warto byś kontynuował swoją misję w obranym kierunku.

Frax

#10 Post autor: Frax »

@Kris To jest cała galeria przeróbek - wystarczy wejść w twój link i wcisnąć dwa razy "Up".
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=93342
Ostatnio zmieniony 2007-06-12, 20:36 przez Frax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#11 Post autor: Robson »

Frax pisze:@Kris To jest cała galeria przeróbek - wystarczy wejść w twój link i wcisnąć dwa razy "Up".
http://www.brickshelf.com...ery.cgi?f=93342
Co do przeróbek. Moi koledzy graja w Worhamera i tam sobie z lodzików robili swoich bohaterow nie powiem dobrze im to wychodziło:)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

Nawet nie wiem co powiedzieć. Genialne to jest na pewno. Ile razy bym próbował zrobić motor do minifigów to nigdy mi nie wychodził. Dzięki twoim modelom wiem co źle robiłem. Chciałem aby ludzik mógł na nim siedzieć. Ty jednak z tego zrezygnowałeś i chwała ci za to bo wszystkie motorki prezentują się doskonale.

ODPOWIEDZ