[MOC] Motor BMW

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#16 Post autor: Pietruch »

Ale się przyczepiłeś do tego koła. Jeżeli się nie da tego zmienić to trudno, a jeżeli się da to na pewno Piotrek to zmieni. Spokojnie, chłopak da sobie radę.
Ostatnio zmieniony 2007-06-23, 12:56 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Vojtas

#17 Post autor: Vojtas »

MOC świetny - już w zasadzie wszystko zostało powiedziane nt. tego koła. Dodam tylko, że się prosi, abyś zbudował oponenta i zaaranżował scenkę "Maszt kontra MP-40. :-D

Jeszcze raz gratuluję.
Ostatnio zmieniony 2007-06-24, 13:23 przez Vojtas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#18 Post autor: Misterzumbi »

Udany model, naprawde...

Co do modelu motoru, jezeli juz to jest to BMW R 75 z silnikiem bokser, i tego mi w twoim modeliku brakuje...

Zdrowko

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#19 Post autor: Bricksley »

No nawet nie mam się do czego przyczepić, koło zapasowe też raczej mi nie przeszkadza. Naprawdę bardzo ładny :) Nie liczyłeś czasem części przy budowie?
Ostatnio zmieniony 2007-06-25, 14:45 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#20 Post autor: pitrek02 »

Misterzumbi pisze:Co do modelu motoru, jezeli juz to jest to BMW R 75 z silnikiem bokser, i tego mi w twoim modeliku brakuje...
Trochę nie rozumiem, chodzi Ci o nazwę, czy o brak silnika w modelu??
Vojtas pisze:MOC świetny
Misterzumbi pisze:Udany model, naprawde...
K@ROL pisze:No nawet nie mam się do czego przyczepić
Dzięki!!
Ostatnio zmieniony 2007-06-25, 15:35 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
flauma
Posty: 57
Rejestracja: 2006-12-30, 20:36
Lokalizacja: Katowice

#21 Post autor: flauma »

moze nie znam sie na motorach ale ten nad wyraz przypadl mi do gustu z twoich wszystkich modeli:) bardzo fajny , i te zdjecia robione na piasku dodaja mu uroku
"rączki do góry"

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#22 Post autor: Misterzumbi »

chodzi o to ze w BMWuchach z tamtych lat, obudowy cylindrow wystaja po obu stronach motoru...

http://www.zuendapp-club.de/AWO700.JPG

Zdrowko

Aam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#23 Post autor: V1 »

Dzień dobry!


Motocykl na zdjęciu ani nie pochodzi z II wojny, ani nie jest to BMW :)

To (jak nawet nazwa pliku wskazuje) powojenne AWO700 z lat 50-60 (firma z NRD, później przekształcona w MZ), ogólnie wzorowany na BMW R75.
Ale układ silnika się zgadza z R75 -górnozaworowy B2.

Obejrzałem "Ostatnią Krucjatę", i niestety motocykl Indiany również ani nie pochodzi z II wojny, ani nie jest to BMW :)

To jakiś kundel, składak z silnikiem prawdopodobnie od Dniepra (daleki potomek R75 z ruskich zakładów KMZ). Ma prostokątne głowice, a BMW miało "dwujajowate". Koła z falbanami zapewne od M72 (ruski potomek R71).


Tak czy inaczej - powinieneś dodać wystające na boki cylindry, bo w filmie z pewnością występuje bokser, a nie singiel.

V1
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#24 Post autor: pitrek02 »

V1 pisze:To jakiś kundel, składak z silnikiem prawdopodobnie od Dniepra (daleki potomek R75 z ruskich zakładów KMZ). Ma prostokątne głowice, a BMW miało "dwujajowate". Koła z falbanami zapewne od M72 (ruski potomek R71).
Piotrek builder pisze:Doszedłem do wniosku, że jest to ten sam model (lub podobny) który stoi w ,,Muzeum Powstania Warszawskiego" w Warszawie. A było to BMW
;) Nie znam się na motocyklach, jak dla mnie motor ma koszyk, to jest on pojazdem z WWII.
V1 pisze:Tak czy inaczej - powinieneś dodać wystające na boki cylindry, bo w filmie z pewnością występuje bokser, a nie singiel.

Nie wiem, czy jest to możliwe. Jest tam tak mało miejsca, że nie sądzę, aby zmieściły się tam 2 cylindry.
Ostatnio zmieniony 2007-06-26, 10:47 przez pitrek02, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#25 Post autor: V1 »

Nie wiem, czy jest to możliwe. Jest tam tak mało miejsca, że nie sądzę, aby zmieściły się tam 2 cylindry.
Jak nie jest, jak jest. Masz tam srebrny "round plate" przyczepiony do "technic pina".
Spróbuj ten "round plate" zastąpić "brickiem 1x1 with studs on two opposite sides", i na te "studs on two sides" przyczepić round plate'y, po dwa z każdej strony, imitujące cylindry.
Albo nawet i ten technic pin wywalić, a "brick 1x1 w.studs" przyczepić w jego miejsce.
(Zamiast bricka 1x1 w.studs może być np. technic brick 1x1 with hole, wtedy cylindry można zrobić z half-pinów zakończonych round plate'ami)
A jak nie to inaczej, poradzisz sobie!
Przy tym - ponieważ jest kosz, który skutecznie zasłania jedną stronę - możesz zupełnie zrezygnować z prawego garnka, i nikt nawet nie pomyśli że go tam nie ma!

A drążę ten temat, żeby z czystym sumieniem głosować na ten motocykl :) tym bardziej że boksery są miłe memu sercu, więc pokaż światu że to jest bokser!
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#26 Post autor: pitrek02 »

V1 pisze:A drążę ten temat, żeby z czystym sumieniem głosować na ten motocykl :) tym bardziej że boksery są miłe memu sercu, więc pokaż światu że to jest bokser!
Pokaże !! :)
Ostatnio zmieniony 2007-06-27, 09:40 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#27 Post autor: pitrek02 »

Przerobiłem!!

Fotki: 1234
Ostatnio zmieniony 2007-06-27, 10:35 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#28 Post autor: V1 »

Bardzo fajnie!
Teraz jest już skończony! :)
I oprócz tego że to Dniepr, którym w filmie jeździł Harrison Ford, możesz spokojnie powiedzieć, że to BMW R75 Wehrmachtu.

V1
\/1 ______________

ODPOWIEDZ