Kamieniczka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

Kamieniczka

#1 Post autor: Iskra »

Taki tam budyneczek...zainspirowane tym:
Obrazek

Widok ogólny:
Obrazek


Więcej zdjęć:
wnętrze
kapitel kolumny
meble
pianino
zegar

Kilka scenek rodzajowych:
pierwsza - sklejona z dwóch zdjęc żeby było widać,że ta pani wita się z tym panem. Wracającym do domu notabene ;)
druga - pan podlewający kwiatki
trzecia - ot, dwóch strażników miejskich
Ostatnio zmieniony 2007-06-27, 23:12 przez Iskra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Ma oryginalny wygląd, kojarzy mi się z południową Europą, Włochy, Hiszpania, pd. Francja? Napisz bliżej, co jest wzorem?
Pianinko jest ekstra! i dosyć oryginalny zapis nutowy :)
Zaś zegar... dobrze że podpisany.
Czy te śliczne doniczki to takie części, które normalnie robią za sprężarki w małych samochodzikach?
Udane schodki, oprócz pierwszego stopnia prawie do pasa :)
Szkoda że nie widać parteru. Jeszcze mi się nie podoba mieszany dach i osobiście nie lubię dymków z klocków, to wrzody na zdrowym ciele legowych domków.
Do tego przydałoby się wykafelkować jakiś wzorek na posadzce wokół klombu, klomb powiększyć, w środek wstawić fontannę, i dodać trochę życia - ślepca z katarynką, dziecko, które patykiem turla kółeczko, starą babę z parasolką przeciwsłoneczną, uciekającego tylnym wejściem kochanka, itd. :)
Przepraszam za ładowanie się z butami w tematy architektoniczne, tak się tylko mądrzę, mi jeszcze żaden domek nie wyszedł choćby w połowie tak, i nie zamierzam więcej próbować. Chyba że wielką płytę, w której trudno coś spieprzyć, ale do tego samych okienek trzeba 1500 :)
Aha - i jeszcze raz - pianino jest doskonałe!!!
Ostatnio zmieniony 2007-06-27, 01:14 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

Wzorem jest budynek z filmowego, a właściwie książkowego miasta-Minas Tirith
Mieszany dach wymuszony brakiem odpowiedniej ilości dachówek :)
Doniczki...chyba tak;) Ale niezbyt się orientuję w tematyce motoryzacyjnej.
Parteru nie widac, bo nie ma wnetrza...i raczej nie będzie go miał.
Z uwagami odnosnie okolicy klombu się zgadzam-wygladałoby lepiej...cóż.
Zegar ciężko było oddac w tak malej skali, trzeba będzie pokombinowac...ja wiem,że to ma być zegar, więc widzę w tym zegar.
A dym akurat mi sie podoba.

k1089
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-01, 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: k1089

 

#4 Post autor: k1089 »

V1 pisze:Ma oryginalny wygląd, kojarzy mi się z południową Europą, Włochy, Hiszpania, pd. Francja? Napisz bliżej, co jest wzorem?
Mnie to bardziej przypomina gotycką rezydencję, bo wszystko takie ciemne i idące do góry.
Pianio jest boskie, kolumna tak samo. Dodałbym na środku (troche powiekszyć plac) monument podobny do tego nad drzwiami.

W sumie jedyne co mi nie pasuje to dach. Obnizyłbym tą część zrobiona z płytek, żeby wygladało, zę zrobiłem tak specjalnie, a nie że mi zabrakło klocków i poprostu "dokleiłem" resztę, ale może tak miał dach wyglądać w twojej wizji.

Jeśli nie pokazywałas nigdzie na żadnym brichshelfie, to praca może (po malych poprawkach) może spokojnie iść na CCC wedłgu mnie.


Pozdrawiam i dzięki wszystkim za życzenia!
Ostatnio zmieniony 2007-06-27, 06:15 przez k1089, łącznie zmieniany 2 razy.

pkowalcz

#5 Post autor: pkowalcz »

Kamienica jest naprawdę niezła. Nie będę oryginalny - pianino jest świetne. No, może oprócz nut :P. Kolumna też jest bardzo dobrze zrobiona, podobnie jak scenki z życia na zewnątrz.
Natomiast bardzo rażące są różnice między klockami w starym i nowym szarym kolorze. Niestety ten kontrast nie wygląda dobrze - na pierwszy rzut oka część jest po prostu brudna, dopiero potem widać, że to OldGray jest. Niby mała rzecz, ale jednak psuje pierwsze wrażenie, więc zwracam na nią uwagę. Również średnio wygląda ten dach - o ile ja na pierwszy rzut oka nie zwróciłem na niego uwagi, o tyle na CCC już wyrozumiali nie będą... ;)
Ale nie przejmuj się tym za bardzo, ogólnie kamienica jest bardzo dobra.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#6 Post autor: smyk »

Dziewczyno niszczysz!
Nie wiem, jak to robisz, że pomimo braku klocków, pomimo ewidentnych niedoróbek, Twoje konstrukcje ciągle są żywe, interesujące i wciągają w swój mały świat.
Z większością sądów o budowli się zgadzam. Dodam jeszcze trochę od siebie. Kolor kolumny zbyt ekscentryczny. Mebel niezłe, zwłaszcza spartańskie łóżko i efektowne pianino. Scenki, którymi nas uraczyłaś są raczej niskich lotów. Można by sobie je odpuścić.

Co jeszcze... może ogólnie o bryle budynku. Jest w porządku, można by trochę "oprawić" otwory okienne, ale nie ma musu. Nie zieją "panelową pustką". Pierwszy schodek był już omawiany.

Na zakończenie powiem, że poziom CCC jeszcze to nie jest, ale widać taki potencjał. Budujesz z fantazją i wyczuciem. To będzie procentować wraz z powiększającymi się zasobami części i przybywającym doświadczeniem.

Ps. i ta prosta furmanka też mi sie podoba.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2007-06-27, 08:55 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#7 Post autor: Iskra »

Dzięki za opinie( te pochlebne i te mniej).
Na klocki stare i nowe chyba nic nie poradzę, póki nie zaopatrzę się w więcej.
Na CCC się z tym nie wybieram, to raczej takie wprawki, niż właściwa budowla na konkurs... Jest jeszcze trochę czasu i jeżeli w ogóle będę brała udział, postaram się przygotować coś lepszego.
Z zarzutem a propos scenek się nie zgodzę-ot, ludzie na placu przed budynkiem. Może nie opowiadają jakiejs fascynującej historii ale nie sądze abym mogla je sobie 'darowac' bo byłoby pusto. Chyba że chodziło o to, że niepotrzebnie dawałam osobne zdjęcia.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#8 Post autor: smyk »

Iskra pisze:Z zarzutem a propos scenek się nie zgodzę-ot, ludzie na placu przed budynkiem. Może nie opowiadają jakiejs fascynującej historii ale nie sądze abym mogla je sobie 'darowac' bo byłoby pusto. Chyba że chodziło o to, że niepotrzebnie dawałam osobne zdjęcia.
O to mi chodziło, że scenki samodzielnie nie dają rady. Jako zapełniacze-ożywiacze przed budynkiem świetnie wywiązują się ze swej roli. Zdrówko i bez urazy. :)

Conrack1410

a może zamiast pianina fortepian ? :-)

#9 Post autor: Conrack1410 »

ja skleciłem coś takiego :-)

http://www.brickshelf.com/gallery/Conra ... c00081.jpg

a co do kamieniczki to udana ... wiele ciekawych pomysłów... przydałyby sie małe poprawki ale ma to coś :-)

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#10 Post autor: Iskra »

Conrack, widzisz gdzieś napis "To jest miejsce na Twoją reklamę"? ;)
A tak poważnie - bardzo fajny fortepian, ale klocki to mógłbyś wyczyścić...

Conrack1410

#11 Post autor: Conrack1410 »

hehe myślę ,że nie ma czego reklamować ani po co :-) ... przy okazji skomentowania kamienicy dodałem fotkę fortepianu

Hippotam

#12 Post autor: Hippotam »

Conrack AFOL PL pisze:przy okazji skomentowania kamienicy dodałem fotkę fortepianu
Załóż na fortepian nowy wątek, to go pochwalę. To jest wątek Iskry i tu się chwali Iskrę.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#13 Post autor: Pepin Krootki »

Jak zobaczyłem kamieniczkę od razu mi przyszło na myśl Minas Tirith :). Budyneczek bardzo ładny ( wg. mnie, kolor tej kolumny dodaje takiego chłodnego charakteru kamieniczce. I uważam to za dobre posunięcie). Widać że płeć piękna na naszym forum rozwija się coraz bardziej :ok:
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#14 Post autor: Iskra »

Zgodnie z sugestiami, naniosłam pewne poprawki.



-ujednolicony dach - jest
-powiekszony klomb i 'wykafelkowane' podloze wokol niego - jest
-fontanna - jest
-slepy kataryniarz - jest (po prawej)
-dziewczynka z kółkiem - jest
-inny 'zapis nutowy' - jest
-babcia - jest

;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widać że płeć piękna na naszym forum rozwija się coraz bardziej
W sumie...to nie tylko płeć piękna, bo czasem niejaki pan D. wpada w odwiedziny i dorzuci swoje trzy grosze(klocki) do budowy. :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

No pięknie!

Dach lepszy, bo bardziej jednolity. Udana fontanna z kwiatkami.
bardzo fajnie że wprowadziłaś więcej ludków, i życia.
Akurat kółko też sobie wyobraziłem że z gumki czy z oponki rowerowej :), tylko jako patyczek lepszy byłby legowy śrubokręcik, bo mniejszy. "Bar 4L" to raczej kij bejsbolowy :) Kataryniarz i baba z parasolką super, choć z "sytuacji" najbardziej podoba mi się że facet wylewa syf z dzbanka na ulicę, te skosy bardzo ładnie naśladują rozpryskującą się wodę. Oczywiście nie byłbym sobą...- mogłabyś zrobić że (nie)chcący wylewa to komuś na łeb :)
Czy masz galerię na brickshelfie? Bo nie wiem jak zobaczyć ten inny zapis nutowy?
Conrack, widzisz gdzieś napis "To jest miejsce na Twoją reklamę"?
Ale ostra babka z Ciebie rośnie :)

I mam nadzieje że ten Minas Tirith to raczej Tolkien niż jakiś Harry Potter...
Ostatnio zmieniony 2007-06-27, 21:55 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ