Steampunk

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

Steampunk

#1 Post autor: pitrek02 »

Przedstawiam wam moją nową zabawkę: Steampunk
Obrazek
Budowałem go 3 dni. Z pewnścią, nie będzie taki sławny jak inne tego typu steampunki, ale co tam :D
Obrazek
Mam nadzieję, że wam się spodoba :)
Obrazek

Galeria

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Ostatnie Twoje konstrukcje podobały mi się bardzo, a ta w ogóle. Zlepek bezsensownych klocków. Zero klimatu, zero koncepcji. Ale ja się nie znam.

Ps. doceniam niektóre "zwariowane" połączenia i zastosowania klocków.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2007-06-19, 13:07 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Shadow

#3 Post autor: Shadow »

Na początek to Twoja galeria jeszcze nie jest upubliczniona, a szkoda.
Nie znam się zabardzo na minifig i system, ale zawsze oceniam na logikę i porównuję do obrazków lub rzeczywistości, a moja specjalizacja to technic, ale lubię oglądać prace z innych działów, to zaczynam:
PODOBIEŃSTWO
- po wpisaniu na google steampunk pojawił mi się obrazeczzek czegoś bardzo podobnego do Twojej pracy, i muszę przyznać, że podobieństwo i oddanie szczegułów bardz fajne. 9/10
TRWAŁOŚĆ KONSTRUKCJI
- raczej słaba -ale tu nie oto chodzi, a chyba o "fajność" 9/10
WYGLĄD
- troszkę monotonna ta praca, ale że pierwszy raz w życiu widzę steampunka, więc nie oceniam, a raczej daję max 10/10
PRACOCHŁONNOŚĆ
- maleństwo, ale wyobrażam sobie ile było razy rozbierane i ja kpieczołowicie w pocie czoła składane w palacach na jednej dłoni, gdzie brakowało jeszcze dwóch, 8/10

Moja łączna ocena: 36/40 - czyli mi się bardzo podoba :)
PS Fajne sa te białe klocki - dymek, taki smaczek.

Jarvin

#4 Post autor: Jarvin »

smyk pisze:Ostatnie Twoje konstrukcje podobały mi się bardzo, a ta w ogóle. Zlepek bezsensownych klocków. Zero klimatu, zero koncepcji. Ale ja się nie znam.
Noooo.... nie tak nerwowo :) Ja doceniam tą konstrukcję!!!
Jest to hmmm.... maszyna małego formatu, ale nie sądzę by powinno się oceniać względem rodzaju, ale jakości! Czy paskudny DUŻY zamek będzie lepszy od małej dobrze wykonanej pracy (to tak na marginesie do ogółu, nie do konkretnie tej pracy)??
Znam takie uczucie, kiedy patrzy się na swe rozsypane klocki, skupia się uwage na pare z nich i zaczyna się coś montować!!! Z takich " zlepków" powstaje coś i to coś jest przyjemne dla oka. Taka dla mnie jest ta machina! Ładne maleństwo!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Modelik trzyma klimat, chociaż bardzo ogólnie. Chaotyczne wrażenie jest zupełnie w porządku, ale każdy model steampunkowy ma parę charakterystycznych części - kocioł, widoczne koła zębate, koła zamachowe i inne tego typu maszynerie. Tutaj mi tego brakuje.

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

Rozwijasz się :).
Może skomentuję to trochę mniej emocjonalnie niż moi poprzednicy...
Pozwolę sobie zacząć od plusów - a zatem:
-piaszczyste tło nadaje konstrukcji bardzo fajny klimat, coś podpadającego nieco pod Mad Maxa... ;)
-podoba mi się chaos konstrukcji, jej nieuporządkowanie - steampunk nie opiera się przecież na racjonalności i harmonii
-bardzo dobrze zrobione detale - fotel, wajcha (chociaż ten dymek to mogłeś sobie darować :P)
A co mi się nie podoba:
-jeśli to steampunk, to, jak sama nazwa wskazuje, pojazd powinien działać na parę, a co za tym idzie, powinien mieć gdzieś jakiś bojler, zbiornik na parę, rury, komin etc. Tymczasem u ciebie jest tylko szczątkowy komin, pojedyncza rurka i pokrywa od zbiornika. Rozumiem, mógł przerdzewieć, ale tak szybko? :P
-druga wada to ten liftarm 1x4 za kierowcą - zupełnie tam nie pasuje, wygląda, jakby został tam wsadzony w ostatniej chwili, żeby tylko zapchać tą dziurę. Mógłbyś go zastąpić choćby jakimś plate'em albo czymś w tym stylu.

Steampunk ogólnie jest dość trudnym stylem budowania, dlatego uważam, że jak na pierwszy raz w tej tematyce, jest nieźle, ale powinieneś jeszcze dopracować ten model.

Pietruszka

#7 Post autor: Pietruszka »

Jest to z całą pewnością coś innego - nie znam się na tej kategorii ale raczej entuzjastą tych klimatów nie zostanę.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

A mi się podoba.
Ale ja widzę tutaj jakiś wczesny rajd, jakiegoś prekursora Paryż - Dakar lub coś podobnego.
Może niepotrzebnie nazwałeś 'steampunk', bo faktycznie brakuje większego kotła. Ale ja lubię takie klimaty, wcale nie muszą być 'steam'. Dlatego mi to nie przeszkadza.
Z drugiej strony ten talerz faktycznie prosi się o kocioł ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

Widze chaos, wiec calosc do mnie nie przemawia.
Jednakze, budowa lampki mnie zaintrygowala, tak samo jak widelec przedniego kola. Niektore detale sa naprawde interesujace, ale szkoda, ze calosc jest jakas taka dziwna i przez to nie potrafie sie do niej przekonac...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Jantin »

Tekst o różnych -punkach w fantastyce, przyporządkujcie, ja się chwilowo spieszę.
Jerac pisze:kocioł, widoczne koła zębate, koła zamachowe i inne tego typu maszynerie. Tutaj mi tego brakuje.
Ale od razu da się poznać styl. Mi się bardzo podoba, szczególnie te rury z tyłu. A koła zamachowe nie są obowiązkowe!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Jantin, ale akurat w tych machinach które podlinkowałeś one po prostu mogą być w środku, pod pancerzem - a tutaj takiej możliwości nie ma :>

ODPOWIEDZ