[MOC] Scout Tank

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#16 Post autor: pit »

martinbb pisze:<ciach> Z tym działem (choć wygląda mi to raczej na moździerz) podpada mi troszkę pod Marder'a III a kształtem M-60 ;)
Pozdrawiam
Z tym marderem to trochę przesadziłeś :)
Jeśli chodzi o armatę, to raczej przypomina działo szturmowe.
Pozdrawiam

Grygus

#17 Post autor: Grygus »

Jak powiększyć wieżę to będzie rasowy KW-2. Wtedy działo będzie pasować wielkością :) .

Może zamiast wózków zastosuj duże koła na wałkach skrętnych? Za wałki skrętne mogą robić te części lub ich dłuższe wersje. Dosyć łatwo się skręcają.
Ostatnio zmieniony 2007-07-12, 20:01 przez Grygus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Link się koledze wkleił odwrotnie :) Nie bardzo wiem jak cięgła miałyby zastąpić wózki. Chodzi mi po głowie raczej osadzenie zębatek w szkielecie z liftarmów który mieściłby się wewnątrz gąsienicy i mógł być częściowo amortyzowany.

Grygus

#19 Post autor: Grygus »

Wałek skrętny. Coś w rodzaju sprężystego wałka który odkształca się poprzez skręcenie wzdłuż własnej osi i daje zamontowanemu na końcu prostopadłemu elementowi pewien zakres ruchu. Na drugim końcu prostopadłego elementu jest koło jezdne czołgu i jest przez ten wałek amortyzowane. Nie wiem jak to wytłumaczyć, chyba sięgnę po klocki i spróbuję jakoś zilustrować...

Niemcy stosowali to szeroko w swoich czołgach w IIWŚ. I o ile się nie mylę, to rozwiązanie jest zastosowane w praktycznie wszystkich powojennych konstrukcjach (niemcy zawsze byli do przodu, a co! ;) ).

To jest to: http://en.wikipedia.org/wiki/Torsion_bar .

Jak plotę bzdury to niech ktoś mądrzejszy poprawi, bo nie wiem czy to właśnie o to mi chodzi.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

Hmm, ale z definicji którą podlinkowałeś wynika że ma to być element sprężysty i podlegający skręcaniu, dobrze rozumiem? Szkoda że w Wikipedii nie ma żadnej ilustracji na ten temat.

staak

#21 Post autor: staak »

Chyba o to się rozchodzi

Grygus

#22 Post autor: Grygus »

Sariel pisze:Hmm, ale z definicji którą podlinkowałeś wynika że ma to być element sprężysty i podlegający skręcaniu, dobrze rozumiem? Szkoda że w Wikipedii nie ma żadnej ilustracji na ten temat.
Dokładnie tak. I do czegoś takiego nadają się technic links. Zwykłe axle są zbyt sztywne. Chociaż, gdyby zmontować kilka krótkich axli połączonych joinerami... Przy dużej wadze modelu taki układ ulegałby eleganckiemu skręceniu. Trzymam właśnie w ręku TO i to idealnie się odkształca. Niestety, jakby na to nie patrzeć - to psucie klocków. I nie wiadomo ile skręceń taki axel wytrzyma zanim skręci sie na amen ;/ .

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

Otóż to, ja cięgieł mam owszem parę, ale są mi potrzebne do trialówki. Poczekam na razie aż ktoś inny zastosuje rozwiązanie o jakim piszesz, mój następny czołg raczej nie będzie zawierał cięgieł :)

ODPOWIEDZ