[MOC] All Terrain Loader

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 64
Rejestracja: 2005-10-16, 17:19
Lokalizacja: Opole
brickshelf: tomke92

 

#16 Post autor: Tomek »

Być może łagodniejsze sterowanie pneumatyką spowoduję, że ramie i łycha nie będą "skakać".

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#17 Post autor: makorol »

no tak ale jak to zrobić... Daloby sie z kompresorem ale nie mam go wiec... :( A poza tym gdy w jednej rece trzyma sie pilota a druga kręci sie aparatem na statywie to trudno cokolwiek kontrolować :mruga:
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Przedłuż dźwignie na zaworach pneumatycznych, i otwieraj je powoli, z wyczuciem. Jak zapędzisz kogoś innego do robienia zdjęć, nie powinieneś mieć z tym problemu :)

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#19 Post autor: aro_kal »

Film udowodnił mi, że maszynka nie nadaje się do precyzyjnej roboty. Ale na kibiców Legii by się nadała.
Stereotypowe myślenie wymuszone w Tobie dzięki wydajnej pracy mediów.

Po pierwsze nie kibiców tylko kiboli, pseudokibiców jak wolisz. Ja jestem kibicem Legii i tak samo jak Ty, a zapewne jeszcze bardziej, byłem zły na tych śmieci. Zatem nie wrzucaj proszę do jednego wora całej społeczności, która kocha piłkę nożną, bo Ciebie strasznie boli gdy ktoś najeżdża na fanów lego (ogólnie), bo dotyka to również Ciebie (bezpośrednio).

Poza tym tacy bandyci są w każdym mieście i uważają, że kibicują różnym zespołom, nie tylko Legii. A to, że niestety Legii kibicują różne pipidówki, które lubią się "pokazać" stawia nas, normalnych kibiców, w złym świetle.

Przepraszam za odejście od tematu. Proszę nie kontynuować mojego wątku. Chciałem tylko pokazać drugą stronę medalu i nauczyć, że wymaganie od innych poszanowania naszego hobby, nie zwalnia nas od szanowania hobby innych.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#20 Post autor: makorol »

Obrazek

Nowa wersja

myśle że troche lepiej wyglada i gasienice bardziej trojkatne (jak w prawdziwej ladowarce CAT)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 64
Rejestracja: 2005-10-16, 17:19
Lokalizacja: Opole
brickshelf: tomke92

 

#21 Post autor: Tomek »

Ja bym jeszcze spróbował przesunąć szare zębatki bardziej do tyłu, jeśli oczywiście nie kolidowałyby z siłownikiem albo innymi elementami... Teraz są za bardzo na środku, no ale to tylko rada aby ładowareczka była nieco ladniejsza :)
Ostatnio zmieniony 2007-07-10, 12:23 przez Tomek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#22 Post autor: makorol »

Już nic nie zmienie bo ładowarka poszła na części ;)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#23 Post autor: V1 »

Wg mnie powinieneś w ogóle zrezygnować z tych dodatkowych kół, tylko ew. odrobinę wydłużyć rozstaw osi, jeśli to konieczne. Ten pojazd jest wystarczająco zgrabną ładowarką, nie musisz wcale go upodabniać do Cat'a.

Sariel dopiero mi zwrócił na to uwagę - pierwszy raz widzę mieszane przewody hydrauliczne! Myślę że to warte odnotowania.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#24 Post autor: Sariel »

Na tyle że pojazd makorola trafił nawet do Wiki jako przykład takiego rozwiązania :) Fakt że widuje się je dosyć rzadko, ja mam kilka takich przedłużek (tzn. Technic Hose + trzymające je łapki) ale jakoś nie były mi potrzebne od wyjścia z Dark Age'u. Ale jeszcze będą :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#25 Post autor: makorol »

Dzięki za dobre oceny !! :)
Pozdrawiam, Makorol.

ODPOWIEDZ