Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
8143 Ferrari F430 Challenge 1:17
Autor Wiadomość
Saabotaz 
Bela Killer

Wpisy: 134
Wysłany: 2007-07-22, 19:03   8143 Ferrari F430 Challenge 1:17

Recenzja 8143 Ferrari 1:17 F430 Challenge

Dane techniczne
Seria: Ferrari Racers
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 690
Zawartość pudełka: 10 torebek+4 opony+1 liftarm, 2 instrukcje, naklejki
Naklejki: Tak, sklejają po kilka klocków
Cena: 150zł

Opakowanie i instrukcja
Pudełko dobrze wypchane klockami, po otwarciu nie ma się wrażenia jakby to była paczka chipsów. 10 torebek z częściami, walające się luzem opony i 1 liftarm.

Z ciekawostki jaką zauważyłem to to że każde pudełko z serii Ferrari ma naklejkę z hologramem+numer. Wygląda na to że Ferrari zdziera za każdy sprzedany zestaw. Mi wydają się drogie.

Instrukcje są 2, do budowy modelu z czerwonym lub żółtym nadwoziem. Do tego 1 arkusz z 2 zestawami naklejek (w zależności od koloru nadwozia). Naklejki tradycyjnie są pogięte.

Klocki
Znajdzie się kilka nietypowych cudaków. Spora reszta to standardowe klocki, kolor czerwony i żółty.
Spis części

Modele
Można powiedzieć że wersja ekskluzywna. Dostajemy:
-2 zestawy klocków do budowy nadwozia czerwonego lub żółtego
-2 zestawy naklejek (na nadwozie czerwone lub żółte)
-2 instrukcje w zależności od tego jaki kolor budujemy
-2 komplety kołpaków

Brak modeli alternatywnych. Można wybrać jedynie kolor nadwozia, czerwony lub żółty. Model buduje się szybko i przyjemnie, brak nudnych etapów. Już na samym początku trzeba wybrać jaki kolor nadwozia będzie się budować. Rysunek na pudełku sugeruje jakby podwozie i nadwozie był osobne i szybko odłączalne, niestety tak nie jest. Chcesz inny kolor? Ok, cofasz się na sam początek instrukcji! Jeśli nakleiłeś już naklejki to koniec, albo będziesz je zdzierał ryzykując uszkodzenie albo nie naklejasz ich w ogóle. Problem w tym że model bez naklejek wygląda bardzo słabo.

W modelu jest otwierana przednia klapa, tylna pod którą siedzi silnik i dach. Samochód absolutnie nie nadaje się dla dzieci. Przy otwarciu do końca albo mocniejszym pociągnięciu tylna klapa i dach lubią odpadać. Przednia rama okna przechyla się do środka i można nią bujać na boki, nie jest robiona na sztywno. Model typowo półkowy.

Mamy bardzo ładny model, wręcz ekskluzywny, 2 kolory nadwozia z klocków, 2 zestawy naklejek, jest nawet drugi komplet kołpaków a w kabinie zamiast drugiego fotela jest WAJCHA. Żółta paskudna WAJCHA. Mogli zrobić super model ale wstawili tam obleśną WAJCHĘ. A wiecie co ona robi? Wysuwa z podwozia 4 podpórki unoszące model około 1cm tak żeby można było zdjąć sobie koła, niby że samochód na podnośnik wjechał. Konstruktor chyba coś palił gdy wymyślał ten model. WAJCHA psuje cały wygląd kabiny.

Pod koniec budowy zostaje kilka klocków i 2 nienaruszone torebki do budowy nadwozia, u mnie zostały żółte. Naklejki nakleiłem więc model jest nierozbieralny. Szkoda takiego marnotrawstwa. Myślałem nawet czy nie dokupić części do budowy podwozia i zbudować drugi model, niestety jest to nieopłacalne. Jeśli jednak ktoś ma dużo lego to może po drobnych modyfikacjach mu się uda.

Podsumowanie
Bardzo ładny model, warty zakupu. Nie nadaje się dla dzieci, typowy do postawienia na półkę. Jeśli masz zamiar naklejać naklejki to bez ich uszkodzenia nie możesz w późniejszym czasie zmienić koloru nadwozia a bez naklejek model jest kiepski wizualnie. We wnętrzu kabiny jest też paskudna WAJCHA.

Za

• bardzo ładny
  • klocki i naklejki na 2 kolory nadwozia

Przeciw

• WAJCHA
  • zbyt delikatne klapy i dach
  • jeśli będziesz naklejał naklejki to mądrze wybierz kolor nadwozia
Ostatnio zmieniony przez nori 2008-10-01, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2007-07-22, 19:23   

Co do wajchy... akurat to jest wersja stricte wyścigowa i ona w oryginale ma tylko jedno siedzenie - więc to że nie dali fotela jest zupełnie logiczne.

Sariel 
VIP
p.o. majstra

Wpisy: 4759

Wysłany: 2007-07-22, 19:34   Re: 8143 Ferrari 1:17 F430 Challenge

Saabotaz napisał/a:
Żółta paskudna WAJCHA. Mogli zrobić super model ale wstawili tam obleśną WAJCHĘ. A wiecie co ona robi?

To jest WAJCHA na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą WAJCHĄ? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Przypomniał mi się Bareja ;)
A propos recenzji - fajna, brakuje tylko linków do peerona chociaż, cen z Allegro i BL, bo nie wiem czy ta podałeś jest sklepowa czy jakaś inna.
Sam model nie podoba mi się strasznie. Po pierwsze te kołpaki przyprawiają mnie o ból oczu, po drugie, powiedzmy sobie otwarcie, 3/4 jego wyglądu to naklejki. Bez naklejek zostaje nam taki bezpłciowy kadłubek. Rozumiem że Lego zależy na podobieństwie do oryginału, ale nie podoba mi się robienie wszystkich detali w formie nalepek. To jak w zabawkach z jajka niespodzianki. No i trochę bez sensu takie płacenie za klocki na dwa modele skoro da się zbudować tylko jeden.
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2007-07-22, 19:37, w całości zmieniany 2 razy  

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2212
Wysłany: 2007-07-22, 19:50   

Jako, że też mam ten model to dodam kilka uwag:
(od razu mówię, że kupiłem go dla części i nic nie naklejałem)

Plusy:
- model nawet bez naklejek prezentuje się całkiem fajnie
- ma fajne koła (Koła, nie kołpaki. A co do kołpaków to ładniejsze są te pięcioramienne)
- dostajemy dużo tilesów i trochę różnych slopów (w dwóch kolorach)
- dużo części (w dodatku ciekawych - np. 8 minifigowych kubków, albo prawdziwe pomarańczowe światła - nie mylić z tymi z Ice Planet)

Minusy:
- brak drzwi
- brak skręcanych kół
- duża ilość grubych bricków - przez to wygląda to na zestaw typu Basic 3+.
Grube czerwone i żółte bricki są dla mnie średnio przydatne.
Wolałbym za każdy jeden gruby, dwa normalne ; o)

Maciej Drwięga 

Wpisy: 1055
Wysłany: 2007-10-10, 17:46   

Zatwierdzono

Martin_TP 

Wpisy: 25
Wysłany: 2007-12-28, 01:52   

W oryginalnym modelu też jest zapewne gdzieś WAJCHA bo jest też podnoszony. (Duże zdjęcie)

17real_resize.jpg
Plik ściągnięto 9845 raz(y) 23,43 KB

17real_resize.jpg
Plik ściągnięto 9845 raz(y) 23,43 KB

Ostatnio zmieniony przez Martin_TP 2007-12-28, 01:52, w całości zmieniany 1 raz  

M_longer 
VIP

Wpisy: 4599
Wysłany: 2007-12-28, 10:29   

Jakim cudem to Ferrari utrzymuje prawie idealną równowagę mimo niesymetrycznego podparcia? :hmmm:
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2007-12-28, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  

Hasky128 
kupię czas...

Wpisy: 122
Wysłany: 2007-12-28, 13:36   

3 podpory to maksimum stabilności:) dwie z przodu po bokach i jedna z tyłu na środku.
Zobacz sobie stół czy inną szafę, że czasami któraś noga wisi w powietrzu i całość się buja, a taboret o trzech nogach będzie stał może niekoniecznie w pionie ale nie będzie się bujał:)

M_longer 
VIP

Wpisy: 4599
Wysłany: 2007-12-28, 13:49   

Hasky128 napisał/a:
dwie z przodu po bokach i jedna z tyłu na środku.

:)
Jak spojrzałem na zdjęcie to pomyślałem że ta podpora z tyłu jest zaraz przy jednym z kół.
Mój błąd. ;)
EOT

Jerac 
Zdemodywowany

Wysłany: 2007-12-28, 14:24   

Błąd? Oj chyba nie... tylna na pewno nie jest na środku, chociaż niekoniecznie musi być przy samym kole. W każdym razie, za kołami jest naprawdę mało miejsca.

Nygusek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-28, 21:21   

Wychodzi po około 6 klocków za złotówkę... Opyla się, czy nie?

Jerac 
Zdemodywowany

Wysłany: 2007-12-29, 09:35   

Zależy za ile chcesz wziąć. Na przykład teraz na Allegro stoi po (najtaniej) 170 złotych, co jest sporym zdzierstwerm w porównaniu do 140-150 które było jeszcze niecały miesiąc temu.

Tak czy owak, za około 150 złotych ten zestaw się BARDZO opłaca.

szarikm 
Administrator
mgr inż. technolog (!)

Wpisy: 1203
Wysłany: 2007-12-30, 22:11   

Nygusek napisał/a:
Wychodzi po około 6 klocków za złotówkę... Opyla się, czy nie?
Hologram na pudełku bezcenny....

Robson 

Wpisy: 709
Wysłany: 2008-10-28, 12:39   

Ha właśnie odebrałem dwa takie zestawy. Są super :)
Masa tile oraz sporo skosów robi z tego zestawu dobry material budulcowy :)
Nie składałem nawet modelu. Poszedł odrazu na żyletki - komuś może kołpaki xD :P
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Ja dałem 130zł x 2 + 20zł OPEC przesyłka :)
Przepraszam że odświeżenie tematu :P, ale nie mogłem wytrzymać z emocji żeby opisać w kilku zdaniach ten zestaw! JEST ŚWIETNY !
Ostatnio zmieniony przez Pietruch 2008-10-28, 17:30, w całości zmieniany 2 razy  

Pietruch 

Wpisy: 1382
Wysłany: 2008-10-28, 16:18   

Emocje górą, ale odświeżanie prawie rocznego tematu jest karane śmiercią. ;)
Ostatnio zmieniony przez Pietruch 2008-10-28, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu